Kosmetologas griauna mitus: ką daryti, kad padėtų nebrangūs kremai? Pereiti į pagrindinį turinį

Kosmetologas griauna mitus: ką daryti, kad padėtų nebrangūs kremai?

2013-12-25 12:00
Kosmetologas griauna mitus: ką daryti, kad padėtų nebrangūs kremai?
Kosmetologas griauna mitus: ką daryti, kad padėtų nebrangūs kremai? / Shutterstock nuotr.

"Nežinau, kad Kaune dirbtų dar nors vienas vyras kosmetologas. Galbūt todėl manęs ne tik moterys, bet ir vyrai klausia, kaip prižiūrėti odą žiemą", – prisipažino 27 metų Gytis Volkavičius.

Moteris vyro balsu?

Kosmetologo darbas G.Volkavičiui – įdomus, teikiantis džiaugsmo, be to, naudingas jam ir jo klientams.
Specialistas neįžvelgė jokių esminių kosmetologo vyro, lyginant su kosmetologe moterimi, privalumų ar trūkumų.

"Svarbu gerai atlikti savo darbą, jį išmanyti, žinias nuolat papildyti, atnaujinti", – toks kosmetologo G.Volkavičiaus moto.
Vyras prisipažino sulaukiantis klienčių ir klientų nuostabos, kad pasirinko profesiją, kurios dauguma atstovų yra moterys. Juokiasi prisiminęs, kai, ieškodamas darbo vietos, buvo susidūręs ir su komiškomis situacijomis.

"Skambinau vieno grožio salono savininkei. Kaip supratau, ji pamanė, kad esu kosmetologė keistu balsu. Net nepagalvojo, kad į ją gali kreiptis kosmetologas vyras", – kvatoja G.Volkavičius, laisvalaikiu žaidžiantis futbolą, mėgstantis stebėti "Formulės 1" lenktynes.

Gerų emocijų atspindys

Taigi, ką pataria kosmetologas vyras, kai, žiemai atėjus, oda ima pleiskanoti, parausta. Kokius kremus naudoti šaltuoju metų laiku, kada ir kiek jo tepti?
"Net ir brangiausias kremas, pamirštas lentynoje arba netinkamai naudojamas, neturės efektyvaus poveikio", – taip vieną pagrindinių rūpinimosi savo oda taisyklių įvardijo kosmetologas G.Volkavičius.

Jis žino daugybę mitų apie odos priežiūrą. Žino ir tai, kad būna moterų, kurios nusiperka brangiausią kremą ir jį taupo, naudoja tik šventėms ir galiausiai pamiršta, kad jį turi.
Kosmetologas pridūrė: veidas nespindės net ir nuo brangiausio kremo, jei būsime prastos nuotaikos, pavargę, neigiamai vertinsime gyvenimą.

"Gera nuotaika, optimizmas yra ne mažiau svarbu nei kokybiški kremai, drėkikliai, kaukės ir įvairios procedūros bei profesionalūs patarimai, kaip tai naudoti", – pabrėžia kosmetologas.

Kas apsaugo nuo šalčio?

Tam, kad veidas būtų apsaugotas nuo šalčio, drėgmės ir vėjo, kremas būtinai turi sudaryti riebią apsauginę plėvelę. Tai lyg veido odos drabužis. Tam tinka maitinamieji, taip pat apsauginiai kremai nuo šalčio.

Kokį kremą rinktis, priklauso nuo odos tipo. Jei ji sausesnė, tinka riebesni maitinamieji, jei riebi – geriau apsauginiai kremai, kitaip pernelyg suriebalinama oda.
Svarbu, kad žiemą naudojamas kremas nebūtų per daug riebus, nes ne visą laiką būname tik šaltame ore. Šilumoje per riebūs kremai odą vargina. Reikia rinktis apsauginius kremus nuo šalčio, kurių sudėtyje mažiau riebalų.

Pasitepus drėkinamuoju kremu į šaltį eiti galima, bet viskas priklauso nuo odos tipo. Jei ji riebi ir drėkinamuoju kremu pasitepsime pusvalandį prieš išeidami į lauką, odos riebalinės liaukos jau bus spėjusios išskirti pakankamą kiekį riebalų, natūraliai apsaugančių odą šaltuoju metų laiku. Jei veido oda yra sausesnė, jautresnė, prieš einant į lauką drėkinamojo kremo naudoti nepatartina.

Kremuose esančios drėkinamosios medžiagos padengia veidą ir reaguodamos su šalčiu dirgina odą. Taigi nenuostabu, kad lauke veidas gerokai parausta, ypač jei kremas yra intensyviai drėkinantis. Tokį geriau tepti vakare prieš miegą, kad oda atkurtų drėgmę.

Nusiprausus veidą, taip pat ir rankas, į lauką geriau eiti tik po pusvalandžio. Jeigu oda ir bus lengvai drėgna, vėjas ją greitai pernelyg išdžiovins.
Klaidingą ir teisingą požiūrį į odos priežiūrą visais metų laikais G.Volkavičius iliustruoja mitais ir juos griauna.

 

Odos skirtumai

Mitas: Moterims oda reikia rūpintis labiau nei vyrams.
Ne, tikrai ne. Kalbos nėra, kad reikia rūpintis ir moterims, ir vyrams. Beje, kuo toliau, tuo daugiau kosmetologų klientų yra vyrai. Jų oda paprastai yra tvirtesnė nei moterų, bet priežiūros ir apsaugos reikia ir jai.

Mitas: Veido oda yra pažeidžiamiausia, todėl jai reikia atidžiausios priežiūros.
Ne visai. Plonesnė nei viso kūno yra ir veido, ir kaklo oda. Šias sritis reikia prižiūrėti dar ir todėl, kad jos, ypač veido, visuomet yra atidengtos. Beje, viena jautriausių ir ploniausių odos vietų yra paakiuose.

Mitas: Odą reikia labiau saugoti, kai oro temperatūra nukrenta žemiau nulio.
Tiesa. Tokiomis sąlygomis oda išskiria daug mažiau riebalų, o jos natūralus apsauginis sluoksnis tampa lengvai pažeidžiamas ir greičiau išgaruoja drėgmė, odai suteikianti elastingumo, neleidžianti formuotis raukšlėms.

Mitas: Drėkinamojo kremo perteklius kenkia odai.
Nekenkia, tačiau bet kurio kremo perteklius odai nėra reikalingas. Oda per pirmąsias valandas pati įsisavina reikiamą kiekį kremo. Dažniausiai kremo daug tepama tuo atveju, kai jis nepakankamai drėkina odą ir mums atrodo, kad, užtepus jo daugiau, oda bus geriau drėkinama. Tai klaidingas požiūris. Tokiu atveju geriau rinktis atitinkamą veikliųjų medžiagų kiekį turinčius kremus. Tokio net mažas kiekis drėkins ilgą laiką.

Kaip praustis?

Muilas yra odos priešas.
Tiesa. Pasak dermatologų, muilas sunaikina riebalinį odos sluoksnį, kuris mus apsaugo ir kurio negali pakeisti joks kremas. Šarminiai muilai pažeidžia natūralų odos hidrolipidinį barjerą, kurio nelikus drėgmė iš odos paprasčiausiai greičiau išgaruoja ir oda sausėja, tampa labiau pažeidžiama. Norint teisingai odą prausti vandeniu, geriau rinktis hidrofilinio aliejaus pagrindu sukurtus prausiklius. Tuomet oda nebus sausinama ir pažeidžiama.

Daugiau žalos nei prausimasis muilu veidui daro sausas patalpų oras, staigus temperatūrų pasikeitimas, pavyzdžiui, iš šiltos patalpos išėjus į šaltį.
Ne. Muilas daro daugiau žalos. Jei odos apsauginės funkcijos nepažeistos, ji pati save apsaugo nuo temperatūrų svyravimų. Jei oda pažeista, iš šiltos aplinkos patekus į šaltą daug staigiau ir stipriau susitraukia kapiliarai. Dėl tokių spazmų kraujagyslės sutrūkinėja.

Šaltas vanduo, kaip ir karštas, labai sausina odą.
Ne. Ne pats vanduo, o prausimosi dažnumas ir naudojamos priemonės dažniausiai sausina odą. Reikėtų naudoti atitinkamas prausimosi priemones, odą maksimaliai apsaugant nuo sausėjimo.

Žiemą odos geriau nešveisti.
Tiesa. Epidermio viršutinis sluoksnis ragėja, taip apsaugodamas odą nuo aplinkos poveikio, suteikdamas odai apsauginį – termoizoliacinį efektą. Šveisdami odą mes pažeidžiame šį barjerą ir oda netenka apsaugos. Šveisti šaltuoju laikotarpiu reikėtų  švelniau. Jeigu oda yra sausa, bent pačiais šalčiausiais mėnesiais odos šveitimo geriausiai atsisakyti. Riebią, mišrią odą šveisti galima ir tuomet, tik reikėtų rinktis švelnesnius paviršinius šveitiklius.

Išsimaudžius rekomenduojama išsitepti aliejumi.
Tai reikalinga, jei kūno oda stokoja drėgmės. Tam galima naudoti įvairius drėkinamuosius pienelius, taip pat tam skirtus aliejus.

Negalima laižyti

Geriausia pagalba sudžiūvusioms lūpoms – vazelinas.
Nebūtinai. Vazelinas paprasčiausiai sudaro plėvelę, bet yra ir veiksmingesnių ilgiau veikiančių lūpų balzamų, apsaugančių jas nuo skilinėjimo ir intensyviai drėkinančių. Tam tinkami ir įvairūs natūralūs bičių vaškų balzamai. Beje, lūpas kartais taip pat verta pašveisti.

Sudžiūvusių lūpų negalima nuolat laižyti, nes taip jos dar labiau išdžius.
Taip. Drėgmė traukia šaltį ir taip oda sausinama dar labiau.

Lūpų blizgius geriau pasilikti vasarai.
Tiesa. Per šalčius blizgis, užteptas ant lūpų, gali jas dar labiau išsausinti.

Šaltyje negalima uždengti nosies ir lūpų.
Tiesa. Kvėpavimas į šaliką gali sukelti atidengtos veido dalies atšalimą.

Kenkia ir kompiuteriai

Prieš einant į šaltį, negalima gerti alkoholinių gėrimų.
Tai tiesa. Alkoholis išplečia kraujagysles, o išėjus į šaltį, jos traukiasi ir taip tampa linkusios dažniau trūkinėti.

Būtent žiemą atsiranda pirmosios raukšlės.
Netiesa. Gal tiesiog šiuo metų laiku jos tampa labiau pastebimos. Aštrus, stiprus vėjas, šaltas oras, drėgmės trūkumas labai sausina odą – skruostai tampa šiurkštūs, o lūpos skilinėja. Sulėtėja kraujotaka, todėl oda tampa grubi ir netenka blizgesio.

Žiemą reikia pamiršti preparatus, kurių sudėtyje yra medaus.
Ne visada, tai priklauso nuo situacijos. Jei preparatas skirtas drėkinti, o oda yra sausa, tuomet prieš einant į lauką jo geriau nenaudoti. Bet drėgmę atkuriančios medaus kaukės žiemą irgi gali būti naudojamos kaip efektyvi pagalbinė priemonė.

Žiemą oda jautriau reaguoja į kvapus.
Taip, tai įvyksta dėl pažeisto apsauginio barjero, ir oda tampa jautresnė dirgikliams, taip pat ir kvapams. Šiam laikotarpiui geriau rinktis bekvapius ar mažai kvapiklių turinčius kremus. Be to, geras kremas, naudojamas bet kuriuo metų laiku, neturėtų kvepėti pernelyg intensyviai, nes kvapas mūsų odos ląstelėms naudos neteikia. Tai tik psichologinis poveikis, nes maloniau teptis skaniai kvepiančiu kremu.

Odai kenkia, jei ilgai dirbama su kompiuteriu.
Tiesa. Įjungtas kompiuteris sausina patalpų orą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų