„Žalgirį“ vėl žnaibę „Šiauliai“ buvo netoli dar vienos sensacijos

„Šiauliai“ antrą sykį per dvi dienas metė rimtą iššūkį Kauno „Žalgiriui“, tačiau, skirtingai nei sekmadienį, šį kartą pergalės neiškovojo.

KMT ketvirtfinalio serijos pirmosiose rungtynėse Šiauliuose žalgiriečiai 85:79 (20:15, 17:25, 26:16, 22:23) palaužė Saulės miesto ekipą ir įgijo 6 taškų persvarą prieš atsakomąją dvikovą Kaune.

Antrosios ketvirtfinalio serijos rungtynės, po kurių paaiškės, kas žengs į Klaipėdoje vyksiantį KMT finalo ketvertą, bus žaidžiamos vasario 11-ąją.

Iniciatyvą kauniečiai perėmė po pertraukos, kai laimėjo atkarpą 18:3 ir įgijo dviženklę persvarą – 55:45.

Vis dėlto Antano Sireikos auklėtiniai nekapituliavo anksčiau laiko ir likus dviems minutėms Evaldas Šaulys greitoje atakoje išlygino rezultatą – 75:75.

Lemiamą žodį rungtynėse tarė Nigelas Hayesas su Edgaru Ulanovu, smeigę du tritaškius paeiliui – 81:75.

„Šiauliai“ rungtynėse dominavo kovoje po krepšiais, sugriebę 50 kamuolių, kai kauniečiai atkovojo 34. Šeimininkai puolime atkovojo 26 kamuolius.

Labiausiai prie šiauliečių tokio dominavimo prisidėjo Rokas Gustys, atkovojęs 16 kamuolių, iš kurių 8 buvo puolime. Vidurio puolėjas per 30 minučių pelnė 22 taškus (6/10 dvit., 0/2 trit., 10/12 baud.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo, išprovokavo 11 pražangų ir surinko 37 naudingumo balus.

Rezultatyviausias rungtynes per karjerą „Žalgiryje“ sužaidęs Hayesas per 23 minutes įmetė 22 taškus (5/8 dvit., 4/4 trit.), atkovojo 2 kamuolius, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 24 naudingumo balus.

„Šiauliai“: Rokas Gustys 22 (6/10 dvit., 10/12 baud., 16 atk. kam., 11 išpr. praž., 37 naud. bal.), Keronas DeShieldsas 14 (7/16 dvit., 5 rez. perd.), Evaldas Šaulys 13.

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas 22 (5/8 dvit., 4/4 trit., 24 naud. bal.), Edgaras Ulanovas 21 (5/6 trit., 23 naud. bal.), Zachas LeDay 10.