Užsidegimas: žengti į varžybų aikštę netrukdo nei amžius, nei skaudžios patirtys

 • Teksto dydis:

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) karjerą tęs vyriausias žaidėjas Mindaugas Lukauskis ir po ilgos pertraukos į gimtojo miesto komandą sugrįžęs Gediminas Orelikas.

Yra noro ir sveikatos

41 metų M.Lukauskis pasirašė iki šio LKL sezono pabaigos galiosiančią sutartį su "Šiaulių" klubu.

198 cm ūgio krepšininkas, galintis rungtyniauti gynėjo ir puolėjo pozicijose, per savo karjerą yra atstovavęs ne vien Lietuvos, bet ir Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos, Turkijos, Italijos ekipoms.

Praeitą sezoną M.Lukauskis rungtyniavo Prienų "CBet" komandoje.

"Svarbiausia, kad yra noro ir sveikatos, tad kodėl nežaisti? Tačiau norisi būti ten, kur esi laukiamas, kur pirmiausia žiūri ne į pasą, o į sportinę formą, rodiklius", – yra sakęs krepšininkas.

"Patirties mums dabar reikia labiausiai. Visi bent kažkiek susipažinę su Lietuvos krepšiniu žino, ką sugeba M.Lukauskis, ko galima tikėtis iš šio geležinio žmogaus", – kalbėjo "Šiaulių" sporto direktorius Mindaugas Žukauskas.

Kartu su M.Lukauskiu vyriausių LKL žaidėjų penketą sudaro 38-erių Simas Jasaitis (Alytaus "Dzūkija") ir Branko Mirkovičius (Pasvalio "Pieno žvaigždės"), 37-erių Tautvydas Lydeka (Vilniaus "Rytas") ir 36-erių  Paulius Jankūnas (Kauno "Žalgiris").

Kitas penketas – 35-erių Artūras Jomantas ("Dzūkija"), Egidijus Dimša ("CBet") ir Martynas Mažeika (Klaipėdos "Neptūnas") bei 34-erių Artūras Milaknis ("Žalgiris") ir Marius Runkauskas (Utenos "Juventus").

"Šiauliai" kantriai laukė

"Šiaulius" taip pat papildė 30-metis 197 cm ūgio puolėjas Gediminas Orelikas.

Du pastaruosius sezonus dėl pasikartojančių traumų praleidęs šiaulietis jau kurį laiką sportavo su gimtojo miesto komanda ir planavo sugrįžti į didįjį krepšinį.

"Su treneriu Antanu Sireika visąlaik kalbėjomės, taip buvo ir pernai. Sakė, kad pasveikęs galiu prisijungti prie jų. Laukė manęs, kol būsiu pasiruošęs žaisti", – teigė G.Orelikas, atstovavęs "Šiaulių" klubui 2006–2007 m. ir 2009–2010 m. sezonus.

Pastarąjį kartą LKL čempionate Gediminas rungtyniavo 2016-aisiais (buvo "Ryto" ekipos narys). Vėliau – karjera Turkijoje, Italijoje.

"Suprantame, kad Gediminas tik artėja prie buvusios sportinės formos. Nesitikime, kad iškart ims versti kalnus aikštėje. Dveji metai be krepšinio – nemažai. Jis intensyviai treniravosi individualiai su fizinio rengimo treneriu, o vėliau prisijungė prie mūsų vyrų, darbuojasi jau gerą mėnesį, todėl įsilieti į žaidimą nebus sunku. Smagu, kai miesto komandą papildo šiaulietis. Galvojame, kad tai bus abiem pusėms naudingas susitarimas. Jis mums neabejotinai padės savo patirtimi", – sakė M.Žukauskas.

Po operacijų kelerius metus visai nenorėjau žiūrėti krepšinio, nes skaudėdavo širdį, kad negaliu žaisti.

Patyręs: „Šiaulių“ gretas papildęs M.Lukauskis per savo karjerą yra rungtyniavęs Panevėžio, Vilniaus, Alytaus, Prienų komandose. Evaldo Šemioto nuotr.

Kas buvo – pražuvo

– Gediminai, kiek įtakos sprendimui turėjo tai, kad žaisite būtent Šiauliuose?

– Viskas susidėjo – ir gimtasis miestas, ir komanda, kurioje anksčiau žaidžiau. Kai pradėjau sportuoti, treneris A.Sireika vis domėjosi, kada grįšiu. Čia turiu tinkamas sąlygas, laisvesnėmis dienomis noriu pasitreniruoti individualiai, nes dar trūksta jėgos, stengiuosi sustiprėti.

– Šiauliuose žaidėte ir prieš dešimt metų, tąkart nelabai gražiai išsiskyrėte. Ar viskas jau užmiršta?

– Buvo visko. Tada daug nesigilinau į situaciją, tai buvo tuometės klubo vadovybės reikalas. Pykčio nelaikau užantyje, be to, nebe tas amžius, išaugau iš to. Kas buvo – pražuvo, laiko neatsuksi atgal ir nieko nepakeisi.

– Prieš grįždamas į Lietuvą rungtyniavote Venecijoje, buvote puikios sportinės formos. Atrodė, kad galite žengti dar vieną meistriškumo žingsnį į priekį. Tačiau užklupo trauma ir prasidėjo ilgas laikotarpis be krepšinio. Kaip jį praleidote?

– Daug laiko praėjo ir ant operacinės stalo, ir reabilitacijoje. Buvo visko – ir psichologinių bėdų, ir blogų sprendimų, bet vis tiek galiausiai susiėmiau. Kai atrodė, kad galiu sportuoti, vėl reikėjo operuotis, ta pati situacija pasikartojo dar kartą. Dėliojiesi laiką po 6–7 mėnesius į priekį, papurtai galvą ir mėgini vėl. Dabar viskas eina į gerąją pusę. Dar nesu toks senas, turiu laiko pažaisti.

– Ar jaučite traumos padarinius?

– Taip, ir gali būti, kad taip – visą likusią karjerą. Tačiau jeigu nesitreniruosiu, nežaisiu – niekas nesikeis. Įdomu, kaip bus per rungtynes, nes reikės įsivažiuoti. Nebus taip, kad iškart rinksiu po 20 ar 30 taškų. Tai būtų stebuklas, bet stebuklais reikia tikėti...

– Kokius tolesnius tikslus esate numatęs?

– Reikia rūpintis savimi, ir viskas bus gerai. "Šiauliai" dar nėra ta stotelė, kur norėčiau po penkerių metų pabaigti karjerą, nors negaliu numoti ranka ir į tokią galimybę. Tiesiog noriu sustiprėti, pajausti žaidimo ritmą. Be to, dar norėtųsi pakeliauti po pasaulį.

– LKL nerungtyniavote nuo 2016-ųjų. Kokių pokyčių pastebėjote?

– Po operacijų kelerius metus visai nenorėjau žiūrėti krepšinio, nes skaudėdavo širdį, kad negaliu žaisti. Naujais pastebėjimais galėsiu pasidalyti sužaidęs kažkiek rungtynių.

– Kartu su jumis "Šiauliams" atstovaus ir M.Lukauskis, su kuriuo kartu žaidėte 2014–2016 m. Vilniuje. Dabar ekipoje būsite vieni vyriausių žaidėjų. Ar jau kalbėjotės apie artėjančias varžybas?

– Su Mindaugu visada gerai sutardavome. Pastaruoju metu "Šiaulių" sudėtyje būdavo daug jaunimo, man žaidimas nelabai traukdavo akį, o dabar yra ir vyresnių krepšininkų, viskas neblogai sutvarkyta. Įdomu, kaip mums seksis. Viliuosi, kad viskas klostysis sklandžiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių