Panika Toronte: per „Raptors“ sirgalių šventę pašauti 4 žmonės, 3 areštuoti

 • Teksto dydis:

Toronte sirgaliams pirmadienį susirinkus švęsti komandos „Raptors“ krepšininkams iškovotą NBA čempionų titulą pasigirdo šūviai ir buvo sužeisti keturi žmonės, o dar tūkstančiai puolė paniškai bėgti per incidentą, įvykusį netoli vietos, kur scenoje sėdėjo žaidėjai ir Kanados premjeras Justinas Trudeau (Džastinas Triudo).

Toronto policija pranešė suėmusi tris žmones ir konfiskavusi du ginklus. Tyrėjai nenurodė galimo atakos motyvo kol kas nenurodė.

Minios „Raptors“ sirgalių ėmė paniškai bėgti, pasigirdus šūviams Rotušės aikštėje, kur buvo susirinkę dešimtys tūkstančių žmonių.

Anksčiau pirmadienį maždaug 1,5 mln. aistruolių užplūdo Toronto centrą, laukdami „Raptors“ garbei rengiamo parado. Miestui šventus savo pirmąjį svarbų pasiekimą sporte per daugiau kaip ketvirtį amžiaus, kilo susirūpinimas dėl saugumo ir itin didelio dalyvių skaičiaus.

Anot policijos viršininko Marko Saunderso (Marko Sonderso), visų keturių pašautųjų žaizdos nekelia grėsmės jų gyvybėms.

Dar keli žmonės buvo lengvai sužeisti, mėgindami pabėgti toliau nuo vietos, kur buvo šaudoma, pridūrė M. Saundersas. Jis paprašė liudininkų ir galbūt vaizdo įrašų turinčių žmonių susisiekti su tyrėjais ir jiems padėti.

Paklausta, ar šaudynės buvo įvykdytos tyčia arba susijusios su terorizmu, policijos atstovė Allison Sparkes (Alison Sparks) pabrėžė, kad šiuo metu atliekamas tyrimas.

Vienam iš komandos savininkų sakant kalbą, renginio vedėjas įsiterpė ir atkreipė minios dėmesį į nenumatytą įvykį bei paprašė laikytis rimties. Tuo metu scenoje buvo J. Trudeau, Toronto meras Johnas Tory (Džonas Toris), geriausiu NBA finalo žaidėju pripažintas Kawhi Leonardas (Kavajus Leonardas) ir kiti krepšininkai.

„Norėčiau pasirūpinti, kad visi išliktų ramūs, – sakė vedėjas, sporto komentatorius Mattas Devlinas (Metas Devlinas). – Tai yra rimta. Visi būkite ramūs... Tai nenumatytas įvykis, į kurį reaguojama.“

Ant scenos buvę žmones liko savo vietoje, ir netrukūs kalbos buvo tęsiamos.

„Tikiuosi, kad visi sužeisti per šiandien kilusias šaudynes greitai pasveiks. Norėčiau padėkoti Toronto policijai, kad taip greitai ėmėsi veiksmų“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė J. Trudeau.

„Neleisime šiam smurto aktui sugadinti nuotaikos per šiandien vykstantį paradą“, – pridūrė premjeras.

Aikštėje buvo rasti mažiausiai keturi palikti vežimėliai, nes tėvai tikriausiai pasiėmė savo vaikus ir pabėgo. Taip pat buvo palikta avalynės, drabužių ir krepšių. Policija juosta aptvėrė visą netoliese esančią gatvių sankirtą.

Meras J. Tory padėkojo policijai už greitą reakciją ir išreiškė pasipiktinimą dėl šaudymo incidento.

„Tai yra nuviliantys (įvykis). Esu tikras, kad ne tik mane pykdo faktas, kad kažkas atsinešė ginklą ir jį panaudojo per kitais atžvilgiais džiaugsmingą šventę“, – pareiškime nurodė miesto vadovas.

„Tikiuosi, kad atsakingi asmenys bus patraukti atsakomybėn ir nubausti visu įstatymo griežtumu. Norėčiau pagirti ir padėkoti milijonams kitų žmonių, kurie linksmai ir taikiai pagerbė mūsų mylimą Toronto „Raptors“, – pridūrė jis.

2,9 mln. gyventojų turintis Torontas yra Kanados didžiausias miestas, laikomas vienų saugiausių Šiaurės Amerikoje.

J. Tory anksčiau ragino visus miesto gyventojus prisijungti prie „Raptors“ pirmojo iškovoto čempionų titulo proga surengtos šventės.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Ten berods irgi 'atbėgėlių' pakanka...
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių