NBA čempionai grimzta į duobę: seriją pradėjo dviem pralaimėjimais iš eilės

NBA čempionų titulą ginantys „Toronto Raptors“ krepšininkai turi apie ką pamąstyti. Nicko Nurse'o auklėtiniai Rytų konferencijos pusfinalio serijos antrajame susitikime 99:102 (28:28, 20:22, 30:20, 21:32) nusileido „Boston Celtics“ ir atsilieka jau 0-2.

Pirmąją akistatą sekmadienį „Celtics“ laimėjo įtikinamai – 112:94.

Šįkart Kanados ekipai pirmieji trys kėliniai nieko blogo nežadėjo.

„Raptors“ trečiajame ketvirtyje turėjo 12 taškų pranašumą (78:66), o dar prieš lemiamą atkarpą pirmavo 78:70.

Tačiau „Celtics“ netruko sugrįžti į rungtynes, o prie to svariausiai prisidėjo šios serijos „x faktoriumi“ tampantis Marcusas Smartas.

Gordoną Haywardą startiniame Bostono penkete pakeitęs gynėjas ketvirtąjį kėlinį pradėjo net penkiais tritaškiais iš eilės ir panaikino Toronto pranašumą – po penktojo tolimo metimo rezultatas buvo lygus 85:85.

Atrodė, kad netikėto herojaus pakylėti „Celtics“ taip ir nujos link pergalės, kai likus žaisti kiek daugiau nei keturias minutes jų persvara pakilo iki 95:87, bet „Raptors“ sudėti ginklų anksčiau laiko neketino.

Kyle'as Lowry likus žaisti minutę sumetė baudų metimus ir sušvelnino skirtumą iki minimumo (99:100), o kitoje aikštės pusėje iniciatyvos ėmėsi „Celtics“ gynėjas Kemba Walkeris – po fantastiško jo judesio Bostonas įgijo 3 taškų pranašumą (102:99).

Kad ir kaip stengėsi, „Raptors“ per likusį rungtynių laiką taškų pelnyti nesugebėjo – Pascalis Siakamas gavo bloką ir suklydo, o paskutinį šansą aidint sirenai gavęs Fredas VanVleetas nepataikė sudėtingo metimo per aukštai iškeltas Jaysono Tatumo rankas.

Būtent J.Tatumas tapo pagrindiniu rungtynių herojumi – 22-ejų „Celtics“ puolėjas pelnė net 34 taškus ir pagerino karjeros rezultatyvumo atkrintamosiose varžybose rekordą. Bostono vedlys dar atkovojo 8 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Savo ruožtu „Raptors“, kaip ir pirmajame serijos mače, švaistė pro šalį atakuodami iš tolimos distancijos. Jei sekmadienį tikslą pasiekė 10 iš 40 (25 proc.) N.Nurse'o auklėtinių mestų tritaškių, tai šįkart į krepšį skriejo tik 11 iš 40 (27,5 proc.) tolimų metimų. Palyginimui, „Celtics“ pataikė 15 iš 38 (39,5 proc.) tritaškių.

Trečiasis serijos mačas bus žaidžiamas naktį iš ketvirtadienio į penktadienį.

„Raptors“: OG Anunoby 20 (4/6 trit., 7 atk. kam.), Fredas VanVleetas 19 (3/12 trit., 7 rez. perd.), Pascalis Siakamas (8 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Serge'as Ibaka (3/5 trit., 9 atk. kam.) po 17, Kyle'as Lowry 16 (0/7 trit., 7 rez. perd.).

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 34 (4/7 trit., 14/14 baud., 8 atk. kam., 6 rez. perd.), Marcusas Smartas 19 (6/11 trit.), Kemba Walkeris 17 (1/8 trit.), Jaylenas Brownas 16 (8 atk. kam.), Robertas Williamsas 11.