Kroatus sutriuškinusi Lietuvos U18 krepšinio rinktinė grupių etapą baigė be pralaimėjimų

Lietuvos U18 jaunių rinktinė (3-0) be pralaimėjimų užbaigė Europos čempionato grupių etapą.

Karolio Abramavičiaus auklėtiniai Turkijoje vykstančiame turnyre 83:54 (22:17, 20:17, 24:13, 17:7) užtikrintai palaužė Kroatiją (1-2).

Į aštuntfinalį keliaus visos 16 turnyro komandų. Kitame etape lietuviai poruosis su C grupe, kurią sudaro Slovėnija, Graikija, Čekija ir Serbija.

Trečiadienį 20.30 val. vyks aštuntfinalio kova, kurioje Lietuva susitiks su paskutiniąja C grupės ekipa.

Rungtynių lūžis įvyko po ilgosios pertraukos, kai lietuviai trečiame ketvirtyje pademonstravo solidžią gynybą ir spurtavo 10:0 bei susikrovė rekordinę 18 taškų persvarą (52:34).

Per lemiamą kėlinį Lietuvos rinktinė toliau smaginosi – prieš pat rungtynių pabaigą pranašumas siekė 31 tašką (83:52).

Mūsiškius į pergalę vedė Paulius Murauskas. Jis per 18 minučių pelnė 16 taškų (5/8 dvit., 2/3 trit.), sugriebė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, blokavo metimą bei surinko 19 naudingumo balų.

Lietuvos rinktinės gretose taip pat išsiskyrė Rokas Jocys, pelnęs 13 taškų (2/2 dvit., 2/5 trit., 3/4 baud.), ir Motiejus Krivas, atriekęs 12 (3/6 dvit., 0/2 trit., 6/7 baud.).

Lietuviams daugiausiai bėdų kėlė Vigo Bartas (1/5 dvit., 2/5 trit., 1/2 baud.) ir Marko Vucičius (4/4 dvit., 0/3 trit., 1/1 baud.), kurie pelnė po 9 taškus.

Be pralaimėjimų žingsniuojanti Lietuvos rinktinė grupių etape 75:56 nugalėjo Juodkalniją bei 79:61 įveikė Italiją.

Lietuva: Paulius Murauskas 16 (5/8 dvit., 19 naud. bal.), Rokas Jocys 13 (3/4 baud., 12 naud. bal.), Motiejus Krivas 12 (14 atkv. kam., 4 rez. perd., 5 klaid., 21 naud. bal.), Arūnas Rimkus 8 (2/3 trit., 4 rez. perd.).

Kroatija: Vigo Bartas (1/5 dvit., 2/5 trit.), Marko Vucičius (4/4 dvit., 4 atkv. kam., 15 naud. bal.) po 9, Vice'as Zanki 8 (2/4 trit.).