Krepšinio šimtmetį simbolizuojančios „Oranžinės bažnyčios“ premjeroje – būrys pažįstamų veidų

  • Teksto dydis:

Lapkričio 30 diena – didi diena krepšinio šimtmetį mininčiai Lietuvai. Šiandien Vilniuje Vingio kino teatre įvyko išankstinė dokumentinio filmo „Oranžinė bažnyčia“ premjera, į kurią susirinko Lietuvos sporto ir popkultūros žvaigždės.

 

Į Lietuvos krepšinio šimtmetį žyminčio dokumentinio filmo premjerą gausiai atvyko žinomi veidai – nuo Jono Kazlausko ir Algimanto Pavilonio iki Angelės Rupšienės.

Dokumentinis filmas „Oranžinė bažnyčia“ simbolizuoja Lietuvos krepšinio šimtmetį, tačiau nereikia apsigauti – didelis dėmesys skiriamas visada šalia mūsų sporto pasididžiavimo ėjusiai politikai ir kovai už laisvę.

Būtent tai akcentavo išankstinėje premjeroje dalyvavęs „Oranžinės bažnyčios“ scenarijaus autorius Ignas Grinevičius.

„Tai – politinis filmas, kuris pasakoja apie žmones, kurie veržiasi į laisvę, kurie išnaudoja laisvės galimybes, kurie kartais pamiršta, koks tai stebuklas. Šiandien, šiame geopolitiniame kontekste, turime tikslą tai priminti ir tai – esminė filmo siužeto ašis“, – išankstinėje „Oranžinės bažnyčios“ premjeroje kalbėjo I. Grinevičius.

Šiandien siaurai auditorijai pristatytame dokumentiniame filme išvysite vaizdus ir istorijas nuo Tarpukario Lietuvos ir mūsų kovos krepšinio aikštėje ir šalia jos priespaudoje iki pirmųjų žingsnių po Nepriklausomybės atkūrimo bei šių dienų aktualijų.

„Oranžinėje bažnyčioje“ kalba ne tik tokios mūsų šalies žvaigždės kaip Valdas Adamkus, Arvydas Sabonis, Vytautas Landsbergis ar Šarūnas Jasikevičius, bet ir pasaulinio lygio atletai – Dirkas Nowitzki, Tony Parkeris, Jorge Garbajosa ir daug kitų puikiai visiems pažįstamų veidų.

„Mes norėjome, kad apie mus kalbėtų pasaulis ir jog atsakytų į klausimą, kodėl Lietuvai krepšinis tapo svarbus. „Oranžinė bažnyčia“ pateisino visus mūsų lūkesčius ir joje galima rasti atsakymus į mums rūpimus identiteto klausimus“, – sakė dokumentinio filmo prodiuseris Rolandas Skaisgirys.

Šis dokumentinis filmas – netikėtų sutapimų ir linksmų istorijų kupina kelionė per svarbiausius Lietuvos politinės istorijos įvykius, kurių sąsaja su krepšiniu padeda paaiškinti, kokį vaidmenį šis sportas atliko padėdamas lietuviams suprasti ir įtvirtinti savo tapatybę.

Jau gruodžio 2 dieną Lietuvos kino teatruose įvyks visuotinė „Oranžinės bažnyčios“ premjera. Tai – dokumentinis filmas skirtas ne tik krepšinio fanams, bet ir kiekvienam lietuviui, norinčiam geriau suprasti savo tapatybės formavimąsi.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

?

? portretas
Kiek ten buvo žmonių tiesiogiai susietų su krepšiniu? Nematyti Sigel ,Stumbrienės ,Zvonkės- Bunkės, Matuko ir kt.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių