Kontrolinėse rungtynėse – sunki „Žalgirio“ pergalė prieš „Lietkabelį“

Kauno „Žalgirio“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai sužaidė pirmąsias draugiškas rungtynes Kaune už uždarų durų. Pergalę rezultatu 75:72 (17:13, 12:18, 24:23, 22:18) iškovojo LKL čempionai.

„Lietkabelis“ geriau pradėjo susitikimą ir pirmavo didžiąją kėlinio dalį – 13:10 sužaidus pusdevintos minutės. Vis dėlto „Žalgiris“ baigė pirmąją atkarpą spurtu 7:0 ir po dešimties minučių buvo priekyje – 17:13.

Antrajame ketvirtyje šeimininkai padidino atotrūkį (23:17), tačiau tada 4 minutes nepelnė taškų ir „Lietkabelis“ tuo pasinaudojo – 21:23. Likus 2 minutėms panevėžiečiai vėl išsiveržė į priekį – 26:25. Ilsėtis komandos išėjo svečiams nežymiai pirmaujant – 31:29.

Po didžiosios pertraukos Nenado Čanako auklėtiniai startavo sėkmingiau – sužaidus 3 minutes jau susikrovė 7 taškų atsargą – 40:33. „Žalgiris“ toliau tolti svečiams neleido ir po sėkmingos atkarpos 27-ąją minutę sumažino deficitą iki minimumo – 47:48. Toks skirtumas išliko ir po trijų kėlinių – 54:53.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje pelnyti taškai leido žalgiriečiams vėl pirmauti (55:54), tačiau neilgam – Tomo Dimšos 5 taškai iš eilės sugrąžino „Lietkabelį“ į priekį – 59:55. Nors „Žalgiris“ vėl ėmė kvėpuoti svečiams į nugaras (59:61), likus puspenktos minutės Panevėžio ekipa vėl nebuvo pasiekiama per vieną metimą – 66:62. Likus 52 sekundėms Zachas Leday’us dėjimu priartino „Žalgirį“ – 71:72. Po minutės pertraukėlės „Lietkabelis“ suklydo, o pražanga sustabdytas Thomasas Walkupas sumetė baudas – 73:72. Po dar vieno pasitarimo panevėžiečiai prarado dar vieną kamuolį, o pražanga sustabdytas Nigelas Hayesas sumetė abi baudas, taip įvirtindamas pergalę.

„Žalgiris“: Zachas Leday’us 20, Artūras Milaknis 11, Thomasas Walkupas 10, Alexas Perezas ir Nigelas Hayesas po 7, Martinas Gebenas ir Erikas Venskus po 6, Rokas Jokubaitis, Karolis Lukošiūnas, Matas Jogėla ir Lukas Uleckas po 2.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius 13, Martynas Sajus 10, Margiris Normantas 9, Tomas Dimša, Kendrickas Brownas ir Gabrielius Maldūnas po 8, Tomas Lekūnas 7, Femi Olujobi 6, Vytenis Lipkevičius 3.