Jaunių rinktinė sutriuškino Bosnijos krepšininkus ir grupėje užėmė trečiąją vietą

Europos jaunių (iki 18 metų) vaikinų pirmenybių antrojo etapo E grupės trečiosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė 78:60 (20:15, 23:16, 16:12, 19:17) sutriuškino Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkus.

Mūsiškiai užėmė trečiąją vietą ir penktadienį ketvirtfinalyje žais su Ispanijos arba Latvijos bendraamžiais. Bosniai savo kovą dėl medalių baigė.

Nuo mačo pradžios užvirė atkakli kova taškas į tašką. Nė vienai komanda nepavyko įgyti didesnio nei 3 taškų pranašumo. Baigiantis kėliniui lietuviams pavyko pelnė 4 taškus iš eilės ir kiek atitrūkti – 17:13. Persvarą mūsiškiams pavyko išsaugoti ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 20:15.

Antrąjį ketvirtį jauniai pradėjo 7 taškais be atsako ir pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklį pranašumą – 27:15. Bosnijos krepšininkai buvo priartėję (26:34), tačiau mūsiškiai atlaikė varžovų atakas ir įpusėjus rungtynėms pirmavo 43:31.

Po didžiosios pertraukos Sauliaus Štombergo auklėtiniai nemažino apsukų ir išlaikė saugią persvarą. Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkai bandė mažinti deficitą, bet jiems tai padaryti nepavyko – po trijų kėlinių lietuviai buvo priekyje 59:43.

Paskutinės dešimt žaidimo minučių tebuvo formalumas. Jų metu lietuviai išsaugojo solidžią persvarą ir šventė užtikrintą pergalę 78:60.

Lietuva: D.Sabonis 14 (10 atk. kam.), A.Šuliauskas ir H.Saprykinas po 12, Ž.Jurgutis 11, R.Verbickas 7, G.Žalalis, R.Pipiras ir D.Chatkevičius po 4, N.Giga 2, L.Grabauskas 1.

Bosnija ir Hercegovina: I.Polutakas 17, S.Gačičius 14, S.Lakičius 8.