„Grizzlies“ triumfavo net ir be svaresnio J. Valančiūno indėlio

„Memphis Grizzlies“ (6-6) ekipa išgyveno sunkų laikotarpį be ryškiausios savo žvaigždės Ja Moranto, o įžaidėjo sugrįžimo ant parketo rungtynėse po dramatiškos kovos namuose 106:104 (25:26, 35:28, 28:22, 18:28) palaužė „Philadelphia 76ers“ (9-5).

Antrajame kėlinyje iniciatyvą į savo rankas perėmę „grizliai“ beveik visų rungtynių metu pirmavo, o ketvirtojo kėlinio pradžioje po naujoko Desmondo Bane'o tritaškio susikrovė rekordinę 14 taškų persvarą (93:79).

Visgi NBA lygoje toks pranašumas gali ištirpti labai greitai. Taip ir atsitiko.

Likus 4 min. iki ketvirčio pabaigos aikštės šeimininkai buvo priekyje (105:98), bet tuomet visiškai užstrigo puolime ir daugiau nei tris minutes taškų nepelnė, kuomet „76ers“ iki minimumo priartino Tobias Harrisas.

Svečiai iš Filadelfijos turėjo net keletą galimybių rezultatą persverti, tačiau rezultatas išliko 105:104 „grizlių“ naudai. Tuomet J.Morantas pataikė vieną baudos metimą, o paskutinis Tyrese'o Maxey metimas buvo netikslus.

Tayloro Jenkinso auklėtiniams tai buvo jau ketvirtoji pergalė iš eilės, leidusi Vakaruose pakilti į 10-ąją vietą.

Jonas Valančiūno žaidybinį laiką stipriai apkarpė 5 asmeninės pražangos. Uteniškis ant parketo praleido 20 min. ir spėjo pelnyti 9 taškus (3/5 dvit., 0/1 trit., 3/6 baud.), sugriebti 7 kamuolius, atlikti 1 rezultatyvų perdavimą ir blokuoti 1 metimą.

Tai buvo tik antrosios rungtynės šiame sezone, kuomet vidurio puolėjui nepavyko surinkti nei dviženklio taškų, nei dviženklio naudingumo balų skaičiaus.

Vienintelį sykį JV prastesnius rodiklius fiksavo tik praėjusios savaitės rungtynėse prieš „Timberwolves“, kuomet pertraukos metu lietuviui dėl saugumo protokolo buvo liepta saviizoliuotis.

„Grizzlies“ po beveik mėnesio pertraukos sulaukė po čiurnos traumos sugrįžusio Ja Moranto, kuris iš karto tapo rezultatyviausiu komandos krepšininku – pelnė 17 taškų ir dar išskirstė 6 rezultatyvius perdavimus.

Svečiai šiame mače vertėsi be Joelio Embiido, o jį starto penkete pavadavęs Dwightas Howardas atkovojo net 18 kamuolių.

„76ers“ Rytuose šiuo metu užima ketvirtą poziciją.

„Memphis Grizzlies“: Ja Morantas 17, Xavieras Tillmanas 15, Graysonas Allenas 12 (7 atk. kam.), Kyle'as Andersonas, Brandonas Clarke'as (11 atk. kam.) ir Dillonas Brooksas 11, Desmondas Bane'as 10.

„Philadelphia 76ers“: Shake'as Miltonas 28, Tobias Harrisas 21, Tyrese'as Maxey 12, Benas Simmonsas 11 (16 atk. kam., 9 rez. perd.).

Kiti (01.17) NBA rezultatai:

„San Antonio Spurs“ – „Houston Rockets“ 103:91 (D.DeRozanas 24 / C.Woodas ir M.Jonesas po 24);

„Brooklyn Nets“ – „Orlando Magic“ 122:115 (K.Durantas 42 / N.Vucevičius 34);

„Toronto Raptors“ – „Charlotte Hornets“ 116:113 (N.Powellas 24 / G.Haywardas 25);

„Miami Heat“ – „Detroit Pistons“ 100:120 (B.Adebayo 28 / J.Grantas 24);

„Portland Trail Blazers“ – „Atlanta Hawks“ 112:106 (D.Lillardas 36 / T.Youngas 26).