Eurolygos jaunių turnyrą laimėjo Madrido „Real“ krepšininkai

Kaune surengtą Eurolygos jaunių (iki 18 metų) krepšinio turnyrą „Adidas Next Generation“ laimėjo Madrido „Real“ komanda.

Ispanijos atstovai finale 71:60 įveikė Eurolygos talentų rinktinę „Next Generation“, kurios sudėtyje buvo ir panevėžietis Nikas Stuknys.

Nugalėtojams 19 taškų pelnė Janas Vide (7 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai), pralaimėjusiųjų ekipoje 15 tšk. surinko Illanas Petrusas 15 (4/6 tritaškių), o N. Stuknys pataikė vienintelį dvitaškį.

Trenerio Javiero Juarezo vadovaujami „Real“ vaikinai laimėjo visas trejas A grupės rungtynes: 85:81 palaužė Belgrado „Crvena zvezda“ ekipą, 71:47 sutriuškino Atėnų „Panathinaikos“ ir 72:54 privertė kapituliuoti „Barceloną“.

Žinomo Suomijos krepšininko Petterio Koponeno treniruojama „Next Generation" rinktinė B grupėje 81:78 nugalėjo Badalonos „Joventut“, 89:81 – Belgrado „Mega MIS“ ir 73:62 – Kauno „Žalgirio“ jaunius.

„Next Generation“ kartu su N. Stukniu atstovavo Bulgarijos, Prancūzijos, Izraelio, Juodkalnijos, Lenkijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Senegalo jaunieji krepšininkai.

Madridiečių komandą sudarė Ispanijos, Rusijos, Slovėnijos, Lenkijos, Serbijos, Senegalo, Malio krepšinio talentai.

Lietuva neįsileidžia Rusijos sportininkų, tačiau turnyrą organizavusi Eurolyga, nors ir informuota apie mūsų šalies poziciją, netrukdė „Real“ žaidėjui Jegorui Diominui ir „Barcelonos“ atstovui Makarui Voroninui dalyvauti varžybose Kaune.

Iki šiol „Real“ aštuoniolikmečiai buvo laimėję tris Eurolygos turnyrus – 2015, 2019 ir 2021 m., vieną kartą – 2014 m. – buvo antri.

Prizas: Eurolygos jaunių krepšinio turnyros trofėjus teko Madrido klubo atstovams.