Be dramos: „Rytas“ užtikrintai žengė į LKL pusfinalį

Vilniaus „Rytas“ tapo ketvirtąja Lietuvos krepšinio lygos pusfinalio ekipa. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai lemiamose ketvirtfinalio serijos rungtynėse namie 84:63 įveikė Utenos „Juventus“.

Seriją iki dviejų pergalių „Rytas“ laimėjo 2-1. Pusfinalyje Vilniaus ekipa taip pat serijoje iki 2 pergalių kausis su Klaipėdos „Neptūnu“. Pirmasis mačas įvyks trečiadienį uostamiestyje.

Šioje serijoje visas pergales pasiekė namuose rungtyniavusios komandos.

Trečiąjį sezoną iš eilės LKL pusfinalyje susigrums tie patys keturi klubai: Kauno „Žalgiris“, Klaipėdos „Neptūnas“, Vilniaus „Rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“. Šios komandos keturias aukščiausias vietas pasidalijo ir reguliariajame sezone.

„Juventus“ LKL ketvirtfinalio neperžengė trečiąjį sezoną iš eilės.

„Rytas“ jau pirmajame kėlinyje pirmavo dviženkle persvara – 17:7. Antrajame ketvirtyje vilniečiai išlaikė dviženklį pranašumą, o po ilgosios pertraukos vėl šovė į priekį – 22-ąją minutę jau buvo priekyje 20 taškų persvara (50:30).

Ketvirtajame kėlinyje „Ryto“ pranašumas pasiekė 26 taškų ribą (73:47) ir nugalėtojas buvo aiškus.

Vilniečių gretose rezultatyviausiai žaidė ir puikiu taiklumu išsiskyrė Mindaugas Girdžiūnas. Gynėjas pelnė 17 taškų (4/4 dvit., 2/3 trit., 3/4 baudos).

Naudingiausias buvo Arnas Butkevičius – 16 taškų, 4 atkovoti ir 5 perimti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 26 efektyvumo balo. 5 kartus kamuolį perėmęs puolėjas pakartojo asmeninį sezono rekordą.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas 17 (6/7 metimai), Arciomas Parachouskis ir Arnas Butkevičius (5 per. kam.) po 16, D.J. Seeley 10 (5 rez. perd.), Derekas Needhamas 9 (6 rez. perd.).

„Juventus“: Dovis Bičkauskis 17 (5 kl.), Karolis Guščikas 9, Martinas Gebenas 8 (9 atk. kam.).