Vyriausybėje pagerbti geriausi Lietuvos sportininkai ir jų treneriai

 • Teksto dydis:

Penktadienį, Kūno kultūros ir sporto dienos išvakarėse, Vyriausybėje pagerbti aukščiausių pergalių šiemet pasiekę Lietuvos sportininkai ir jų treneriai.

Kaip pranešė Vyriausybė, renginyje pagerbti olimpinių, paralimpinių ir kurčiųjų žaidynių programų sporto šakų ir rungčių suaugusiųjų bei jaunimo pasaulio ir Europos čempionatų nugalėtojai, prizininkai ir jų treneriai, XXIV kurčiųjų vasaros žaidynių nugalėtojai, prizininkai ir treneriai.

Taip pat – neolimpinių sporto šakų suaugusiųjų bei jaunimo pasaulio ir Europos čempionatų nugalėtojai, prizininkai bei treneriai. Pagerbti atletai bei jų treneriai, iškovoję prizines vietas nuo pernai rugsėjo vidurio iki šių metų rugsėjo 25-osios.

Sveikindama sportininkus, premjerė Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad pergalių šiemet „buvo ypatingai gausu ir jos visus mus tikrai šildė“.

„Žinoma, stebėtojai iš šalies, įskaitant ir mane pačią, matome tik išorinę sporto pasaulio pusę, didžiuojamės ir džiaugiamės kiekvienu laimėjimu, garbingai plevėsuojančia Lietuvos vėliava ir garsiai skambančiu Lietuvos vardu. Bet visi suprantame, kad už viso šio, rodos, akimirksnio triumfo yra didžiulis darbas, stipri valia ir daug ko atsisakymas“, – pranešime cituojama Vyriausybės vadovė.

Anot jos, matant sportininkų pasiekimus, visuomenėje įprasta džiaugtis skanduojant „mes laimėjome“, o patyrus nesėkmę, jie gali pasijusti apleisti.

„Vis dėlto man atrodo, kad svarbu yra džiaugtis tomis progomis, kurias jūs savo laimėjimais suteikiate – o jų yra tikrai daug, – bet dar svarbiau yra mokytis jūsų nuoseklumo, atsidavimo ir tikėjimo savo keliu“, – teigė ji, dėkodama sportininkams, treneriams ir kitiems pagalbininkams, rengiantiems, palaikantiems ir paskatinantiems atletus.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pažymėjo, kad už pergalių „visada stovi valia, pasišventimas, ilgos valandos kantraus darbo, sportininko charakteris“.

„Valia, ryžtas, tikėjimas savo jėgomis yra ta varomoji jėga, be kurios niekas nevyksta bet kokiame darbe. Jos mums reikia kasdien, jos reikia kuriant geresnę mūsų šalį. Ačiū jums, kad esate pavyzdys jaunimui, augančioms asmenybėms. Ačiū jums už darbą, pergales, Lietuvos garsinimą, galimybę džiaugtis ir didžiuotis jumis ir mūsų šalimi“, – sakė J. Šiugždinienė.

Kaip skelbia Vyriausybė, aukšto meistriškumo sporto lėšos, skirtos sporto šakų federacijų ir neįgaliųjų sporto organizacijų aukšto meistriškumo sporto programų įgyvendinimui, šiemet padidintos iki 14,7 nuo pernai buvusių 9,6 mln. eurų.

Nuo šių metų liepos 1-osios įsigaliojus Sporto įstatymo pakeitimams, padidėjo sportininkų stipendijos, buvo suvienodinti sveikųjų ir neįgaliųjų sportininkų stipendijų dydžiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių