Valdininkus sukritikavusi Baltarusijos sportininkė priversta trauktis iš žaidynių Tokijuje

 • Teksto dydis:

Baltarusijos sportininkė Kristina Timanovskaja yra priversta trauktis iš Tokijo olimpinių žaidynių, kai viešai sukritikavo šalies sporto pareigūnus, sekmadienį pranešė nevyriausybinė organizacija.

24 metų K. Timanovskaja sukritikavo Baltarusijos lengvosios atletikos federaciją, kuri neįspėjusi užregistravo sportininkę į moterų 400 metrų estafetės rungtį Tokijuje.

„Pasirodo, mūsų didieji viršininkai, kaip visada, viską sprendžia už mus“, – parašė K. Timanovskaja savo „Instagram“ paskyroje, tačiau vėliau įrašą pašalino.

Vėliau ji atskirame „Instagram“ įraše teigė nebūtų „taip griežtai sureagavusi, jei jai būtų iš anksto pasakyta, paaiškinta visa situacija ir atsiklausta, ar jai pavyks nubėgti 400 metrų“.

„Bet jie nusprendė viską padaryti už mano nugaros“, – pridūrė sportininkė.

Opozicinis Baltarusijos sporto solidarumo fondas (BSSF) sekmadienį savo „Telegram“ kanale pranešė, kad „Baltarusijos rinktinės atstovai deportuoja“ K. Timanovskają.

Vėliau organizacija pranešė, jog bėgikė, kuri pirmadienį turėjo dalyvauti 200 metrų bėgimo rungtyje, buvo Tokijo oro uoste ir paskelbė vaizdo įrašą, kuriame ji kreipėsi į Tarptautinį olimpinį komitetą.

„Man daromas spaudimas ir jie mėgina mane išsiųsti iš šalies be mano sutikimo. Prašau Tarptautinio olimpinio komiteto įsikišti“, – vaizdo įraše kalbėjo K. Timanovskaja.

Baltarusijos olimpinio komiteto pranešime teigiama, kad K. Timanovskaja pasitraukė iš varžybų paklausiusi gydytojų rekomendacijų, dėl „emocinės ir psichologinės būklės“.

BSSF pacitavo K. Timanovskajos žodžius – sportininkė pareiškė, kad tai yra „netiesa“ ir kad jokie gydytojai jos neapžiūrėjo.

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) savo pareiškime naujienų agentūrai AFP teigė: „TOK matė žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, nagrinėja situaciją ir paprašė Baltarusijos olimpinės delegacijos pareigūnų paaiškinimo“.

Baltarusijos sportinio solidarumo fondą pernai rugpjūtį įkūrė 35 metų Pasaulio plaukimo čempionė baltarusė Aliaksandra Herasimenia, įsiplieskus protestams prieš autokrato prezidento Aliaksandro Lukašenkos valdymą, jam užsitikrinus šeštąją kadenciją po rinkimų, kuriuos opozicija ir Vakarų demokratijos laiko suklastotais.

A. Herasimenia, šiuo metu gyvenanti tremtyje Lietuvoje, pardavė savo 2012 metų Pasaulio čempionato aukso medalį, kad surinktų lėšų fondui.

Fondas teikia finansinę ir teisinę pagalbą sportininkams, persekiojamiems Minsko dėl jų raginimų liautis vykdžius smurtinį milicijos susidorojimą su demonstrantais.

Baltarusijos sportininkė K. Cimanouskaja pranešė esanti saugi

„Aš esu saugi; policija sprendžia, kur aš nakvosiu“, – parašė ji socialiniame tinkle „Telegram“, o pranešimą paskelbė opozicinis Baltarusijos sporto solidarumo fondas (BSSF).

24 metų K. Cimanouskaja sukritikavo Baltarusijos lengvosios atletikos federaciją, kuri neįspėjusi užregistravo sportininkę į moterų 400 metrų estafetės rungtį Tokijuje.

„Pasirodo, mūsų didieji viršininkai, kaip visada, viską sprendžia už mus“, – parašė K. Timanovskaja savo „Instagram“ paskyroje, tačiau vėliau įrašą pašalino.

Vėliau ji atskirame „Instagram“ įraše teigė nebūtų „taip griežtai sureagavusi, jei jai būtų iš anksto pasakyta, paaiškinta visa situacija ir atsiklausta, ar jai pavyks nubėgti 400 metrų“.

„Bet jie nusprendė viską padaryti už mano nugaros“, – pridūrė sportininkė.

BSSF pranešė, kad Baltarusijos pareigūnai mėgino „deportuoti“ sportininkę.

Organizacija kiek anksčiau pranešė, kad sprinterė, pirmadienį turėjusi varžytis moterų 200 metrų bėgimo rungtyje, buvo Tokijo oro uoste su Baltarusijos komandos pareigūnais ir paskelbė vaizdo įrašą, kuriame ji kreipėsi į Tarptautinį olimpinį komitetą.

„Man daromas spaudimas ir jie mėgina mane išsiųsti iš šalies be mano sutikimo. Prašau Tarptautinio olimpinio komiteto įsikišti“, – vaizdo įraše teigė atletė.

Vėliau BSSF paskelbė pareiškimą, patvirtinantį, kad K. Cimanouskaja yra saugi.NAUJAUSI KOMENTARAI

reik tiketis

reik tiketis portretas
Baltarusija atsilaikis ir nuo savu ir nuo uzsienio provokatoriu...

Nuomonė.

Nuomonė. portretas
Manau,kad baltarusiai kurie nepriklauso diktatoriaus klanui radus proga pasitrauktu iš savo šalies.Tie kurie mušė lazdomisir žudė savus gal kvaišalų prifarširuoti.O jei ne tai reikės atsakyti ir jiems.Ateis laikas.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių