Trakuose paaiškėjo Lietuvos triatlono čempionato nugalėtojai

Sekmadienį jau aštuntą kartą įvyko kasmetinis Trakų triatlonas, rengiamas kartu su Lietuvos trialtono čempionatu. Po įnirtingos kovos plaukiant, minant ir bėgant, Lietuvos triatlono čempionato nugalėtojais paskelbti Lukas Prokopavičius (2 val. 04 min 31 sek) ir Inga Paplauskė (2 val. 23 min 53 sek).

Antrą vietą olimpinėje distancijoje iškovojo Jaunius Strazdas (2 val. 04 min 57 sek), o jam pavymui trečios vietos titulą išplėšė Igor Kazlovskiij (2 val. 05 min 05 sek).

Moterų įskaitoje antroje vietoje liko Viktorija Kalvelytė (2 val. 32 min 53 sek). Trečios vietą pelnė Ieva Urbonavičiūtė (02 val. 33 min 04 sek).

Įnirtinga kova vyko ir sprinto distancijos rungtyje. Čia pergalę iškovojo Jokūbas Tijūnonis (01 val. 04 min 40 sek), o moterų įskaitoje – Ugnė Paurytė (01 val. 13 min 55 sek).

Trumpiausioje, super sprinto distancijoje šiais metais puikiai pasirodė Zigmas Reisas (0 val. 35 min 03 sek) ir Jomilė (0 val. 40 min 55 sek), užėmę pirmąsias vietas.

Olimpinės distancijos estafetėje komandinėje įskaitoje nugalėjo „MS Challenge Team #1“ (Edgaras Štura, Justas Klimavičius, Remigijus Šnioka) – 1 val. 53 min 17 sek. „Trakų triatlono būrelis“ užėmė antrą vietą (Nojus Skirutis, Salius Ritter, Tomas Bizimavičius) – 1 val. 57 min 08 sek. Trečioji komanda „MS Challenge Team #3“ distanciją įveikė per 1 val. 59 min 48 sek (Paulius Konstantinov, Domas Manikas, Aurimas Skinulis).

Sprinto distancijos estafetės rungtyje greičiausi buvo komanda MS Challenge Team, kurią sudarė Artur Plichot, Nerijus Kuncaitis, Gediminas Janušis. Jie 750 m plaukimo, 20 km dviračių mynimo ir 5 km bėgimo rungtis įveikė per 1 val. 02 min. 39 sek. ir aplenkė savo varžovus „6003” ir „HighPeaks Lietuva“.

Trakų triatlonas šiais metais įvyko jau aštuntą kartą. Jo metu drauge su Lietuvos triatlono federacija organizuojamas Lietuvos triatlono čempionatas suaugusiems ir jaunimui.

Triatlonas apjungia net tris sporto šakas – plaukimą, važiavimą dviračiu bei bėgimą. Sportininkai varžosi dėl geriausio bendro visų rungčių laiko, įskaitant ir laiką, kurį jie praleidžia tranzitinėse zonose. Tranzitinė zona yra erdvė, kurioje triatlonininkai persirengia ir pasikeičia įrangą iš plaukimo į važiavimo dviračiu ir iš važiavimo dviračiu – į bėgimo.