Švedai nuoširdžiai padeda mūsų futbolininkams
Gero Klaipėdos futbolo mokyklos draugo Matso Hanssono iniciatyva šį mėnesį mūsų mieste lankėsi būrelis Švedijos specialistų, kurie kelias dienas rengė parodomąsias treniruotes mūsų jauniesiems vartininkams.
Kartu su M.Hanssonu atvykę treneris Stefanas Olanderis, vartininkai Mattiasas Petterssonas ir Hampusas Flymanas padėjo ugdyti Sergejų Solovjovą, Domantą Čepą, Kostą Skarbalių, Rimantą Bogužą, Luką Lidakevičių ir Tadą Norbutą.
Rugpjūčio mėnesį švedų pakviesti anapus Baltijos viešėjo šeši trenerio Rimanto Skersio auklėtiniai.
Jie kėlė meistriškumą tarptautinėje treniruočių stovykloje „Baltic Sportscamp 2007“ Karlskronoje. Lietuviai ne tik treniravosi, bet ir turiningai leido laisvalaikį. Šios stovyklos futbolininkų grupės vadovas – S.Olanderis yra Švedijos jaunių iki 17 metų rinktinės bei „Lyckeby“ klubo vartininkų treneris. Taip pat Švedijos futbolo federacijos atstovas Blekingės regione.
Būtent „Baltic Sportscamp 2007“ stovykloje gimė idėja surengti parodomąsias treniruotes Klaipėdos FM vartininkams ir treneriams.
Vizito metu Lietuvoje svečiai aplankė Neringą, išbandė jėgas draugiškose boulingo varžybose. Švedai išvyko kupini gerų įspūdžių. Klaipėdiečiai su švedais išsiskyrė neilgam. Jau gruodžio mėnesį dvi mūsų mokyklos komandos vyks į tradicinį turnyrą „BLT Lycka cup“.
Draugystė su Švedijos Karlskronos miesto futbolo klubu „Lyckeby“, kuriam atstovauja M.Hansso-nas, užsimezgė 1994 metais.
Pamažu bendradarbiavimas peraugo į tvirtą draugystę. Kiek-vienais metais Klaipėdos futbolo mokyklos komandos vieši Karlskronos mieste, dalyvaudamos tarptautiniame futbolo turnyre „BLT Lycka cup“.
Šis turnyras labai populiarus. Jame dalyvauja daugiau nei 200 komandų ne vien iš Švedijos, bet ir Danijos, Lenkijos, Rusijos ir Lietuvos.
Tradiciškai kasmet Karlskronos klubas atvyksta į Klaipėdos FM organizuojamus „R.Poškaus taurės“ (anksčiau „V.Ivanausko taurė“) turnyrus.
Tačiau vien draugiškais vizitais į turnyrus neapsiribojama.
Broliškų ryšių dėka tarp „Lyckeby“ klubo ir Klaipėdos futbolo mokyklos vykdomi ir kiti projektai – jaunųjų futbolo vadovų-organizatorių, teisėjų mokymas bei ugdymas.
Naujausi komentarai