Svarbiausiose Europos jaunimo golfo varžybose pirmą kartą rungsis ir lietuviai

 • Teksto dydis:

Liepos 21–23 dienomis Šveicarijoje vykstančiame Europos jaunimo komandiniame golfo čempionate (European Young Masters) kartu su 112 žaidėjų pirmą kartą varžysis ir trys Lietuvos atstovai.

Mūsų šalies komandos kapitonas Arūnas Starkus šias varžybas vertina kaip puikią galimybę lietuviams pasirodyti Europos golfo „scenoje“.

„Jaunimo kategorijoje tai yra labai rimtos varžybos, už kurias svarbiau tik pasaulio čempionatas. Šių varžybų reputacija yra labai gera, į ją patekti yra itin sunku, todėl čia susirenka labai stiprūs žaidėjai. Mūsų komanda šiame čempionate dalyvauja pirmą kartą, tad turime puikią progą Europai parodyti, kad ir mūsų šalyje sparčiai populiarėja golfas. Galbūt tai paskatins daugiau užsienio dalyvių atvykti ir į Lietuvoje organizuojamus turnyrus“, – sako A. Starkus.

Į čempionatą, kuriame varžysis golfo žaidėjai iki 16 metų, Lietuvos golfo federacija pakvietė vykti meistriškumo reikalavimus atitikusius Lietuvos atstovus: praėjusį savaitgalį Lietuvos tarptautiniame vaikų ir jaunimo golfo čempionate mergaičių iki 12 m. grupėje pirmą vietą iškovojusią Gabrielą Maculevič, Škotijoje vykusiame atvirajame jaunimo golfo čempionate (The Junior Open 2016) dalyvavusius Vilių Belousovą ir Gilę Bitę Starkutę. Visi šie trys žaidėjai yra Europos centro golfo klubo nariai.

Dvylikametė G. Maculevič teigia, kad kova su varžovais šiame čempionate tikrai nebus lengva. „Į čempionatą susirinko labai rimti žaidėjai, bus sunku laimėti prieš juos, bet į tai dėsiu labai daug pastangų. Dar niekada nesu mačiusi tokio gražaus aikštyno, stengsiuosi mėgautis golfo žaidimu ir pagerinti savo asmeninį rekordą“, – sako G. Maculevič.

Penkiolikametė golfo žaidėja G. B. Starkutė teigia, kad jos pagrindinis tikslas Europos jaunimo komandiniame golfo čempionate – nugalėti kaimyninių šalių varžovus.

„Labai smagu sudalyvauti tokio aukšto lygio čempionate. Manau, kad žaidėjai čia bus labai stiprūs, tačiau tikrai stengsiuosi įveikti artimiausius mūsų kaimynus – Latvijos ir Lenkijos varžovus. Aikštynas, kuriame vyksta čempionatas, yra nuostabaus grožio: matosi ežeras ir kalnai. Be to, jo kokybė yra labai puiki – tiesiog malonumas žaisti“, – tikina G. B. Starkutė.

Komandos kapitonas A. Starkus įsitikinęs, kad dalyvavimas šiame čempionate vaikams atneš labai didelę naudą: jie ne tik turės galimybę pasivaržyti su stipriausiai Europoje jaunaisiais žaidėjais, įvertinti savo pačių meistriškumo lygį, bet ir iš konkurentų pasimokyti žaidimo strategijos bei taktikos.

„Dalyvaudami tokiose varžybose, vaikai skatinami daug labiau pasitempti. Be to, jie mato, kokia golfo kultūra vyrauja kitose Europos šalyse, kokie keliami reikalavimai žaidėjų aprangai ir elgesiui. Taip jie išmoksta ne tik golfo subtilybių, bet ir tinkamo etiketo“, – sako A. Starkus.

Kalbėdamas apie stipriausius čempionato varžovus, jis išskiria Švedijos, Prancūzijos, Italijos, Anglijos, Danijos, Vokietijos ir Ispanijos komandas.  

„Pernai komandines varžybas laimėjo prancūzai, užpernai – vokiečiai, 2013-aisiais – Anglijos komanda, todėl šių metų baigtį labai sunku prognozuoti“, – teigia lietuvių komandos kapitonas.

Tarp rimčiausių pretendentų iškovoti Europos čempiono titulą: švedės Julia Engstrom (HCP +4,2) ir Amanda Linner (HCP +3,2), austrė Emma Spitz (HCP +3,9), italė Alessia Nobilio (HCP +3,8), slovakas Jakubas Hrinda (HCP +3,4), čekas Matyas Zapletalas (HCP 3,0), ispanas Eugenio Lopezas-Chacarra (HCP +2,5) ir italas Emilie Alba Paltrinieri (HCP +2,2).

Praėjusiais metais vykusiame Europos jaunimo komandiniame golfo čempionate berniukų grupėje pergalę išplėšė norvegas Markusas Braadlie (bendras smūgių skaičius 211), o mergaičių – prancūzė Pauline Roussin-Bouchard (bendras smūgių skaičius 214).

Rezultatus galima sekti čiaNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių