Šaro apmaudas: Eurolygos čempionu jis netaps

„El Clasico“ kaltininkai išsiaiškino santykius. Eurolygos pusfinalyje Martyno Pociaus atstovaujama Madrido „Real“ 74:67 (11:18, 28:15, 9:18, 26:16) pranoko Šarūno Jasikevičiaus „Barcelona“ ir pateko į finalą.

Dėl Eurolygos čempionų titulo „Real“ kausis su Martyno Gecevičiaus Pirėjo „Olympiacos“. „Regal Barcelona“ dėl trečios vietos grumsis su Maskvos CSKA.

Š.Jasikevičius žaidė 12 minučių, pelnė 6 taškus (3/4 dvit., 0/1 trit.) ir du sykius suklydo.

„Real“: F.Reyesas 17, S.Llullas 13, S.Rodriguezas 12 (9 rez. perd.), R.Fernandezas 8.

„Regal Barcelona“: M.Huertas 19 (6 atk. kam.), A.Tomičius 18 (6/7 dvit., 12 atk. kam., 34 naud. bal.), J.Navarro 9, Š.Jasikevičius ir E.Lorbejas po 6.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo „Barca“. „Real“ itin sunkiai sekėsi rinkti taškus. Tiesa, prieš įpusėjant pirmajam kėliniui, N.Mirotičiaus ir C.Suarezo tritaškiai išjudino Madrido komandą – 6:11. „Real“ puolimas priminė CSKA pusfinalyje. Po pirmo ketvirčio sėkmingiau atakavusi „Regal Barcelona“ pirmavo 18:11.

Š.Jasikevičius aikštėje pirmą kartą pasirodė nuo antro kėlinio pradžios. Deja, aikštėje esant lietuviui, katalonams nepavyko išlaikyti persvaros. Trijų S.Llullo tritaškių dėka, „Real“ priartėjo 22:23. „Real“ pagavo žaidimo ritmą ir privertė ilgai tylėjusius sirgalius džiūgauti O2 arenoje (33:29). X.Pascualiui nebeliko nieko kito, tik kaip prašyti minutės pertraukėlės. M.Pociaus žadėtas „Real“ uraganinis puolimas pasireiškė antroje kėlinuko pusėje. Po dviejų kėlinių Madrido ekipa džiaugėsi 6 taškų pranašumu (39:33).

Po pertraukos „Regal Barcelona“ greitai perėmė iniciatyvą ir išlygino rezultatą (42:42). Pirmą kartą aikštėje 26-ąją minutę pasirodė traumuotas N.Jawai‘us. X.Pascualis surizikavo panaudoti susižeidusį aukštaūgį. Kova taškas į tašką tęsėsi iki paskutinės ketvirčio sekundės. „Regal Barcelona“ žaidėjai buvo patenkinti. X.Pascualio auklėtiniai prieš lemiamą mačo dalį pirmavo 51:48, o Š.Jasikevičius po švilpuko džiaugdamasis apsikabino M.Huertą.

M.Huertas paleido tritaškį nuo lentos, Šaras pridėjo dvitaškį ir likus 9 min. „Regal Barcelona“ pavojingai atitrūko 56:48. Šaras prieš pasikeičiant su J.Navarro dar spėjo pridurti sudėtingą dvitaškį, J.Inglesas po puikaus driblingo švystelėjo tritaškį ir katalonai triumfavo – 61:52. Vis dėlto P.Laso paprašyta minutės pertraukėlė pakylėjo „Real“ žaidėjus, kurie sumažino deficitą iki 57:61. Panašu, kad X.Pascualis pasitikėjo Š.Jasikevičiumi, kuris vėl grįžo į aikštę likus 6 min. Deja, likus 4 min. po netaiklaus tritaškio ir brangios klaidos aikštės viduryje, Šaras sėdo ant suolo. O „Real“ persvėrė rezultatą – 65:63. Klaidos kovojant dėl kamuolio po savuoju krepšiu „Regal Barcelona“ ekipai kainavo itin brangiai (63:69 likus 2 min.). Svarbios atakos metu, kai „Regal Barcelona“ galėjo atsidurti per metimą nuo „Real“ (65:69), E.Lorbekas nepataikė neparuošto metimo. Likus 40 sek. katalonai atsiliko 65:69. M.Pociaus klubas šventė pergalę.

Šiame straipsnyje: EurolygaBarcelonaReal