Pirmieji motociklų čempionato nugalėtojai jau ruošiasi etapui Estijoje

 • Teksto dydis:

Savaitgalis Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasą užkariavo plieninių žirgų savininkai ir greičio mėgėjai: buvo itin didelis renginys skirtingos technikos mėgėjams ir visai naujo plento žiedo varžybų čempionato atidarymas.

„Nemuno žiede“ siautėjo dvigubai daugiau motociklų, nei įprastai: be plento žiedinių lenktynių „BMA“ („Baltic Motorcyclists Association“) čempionato vyko ir „Cross Country“ serijos 3-iasis etapas, kuriame organizatoriai pateikė mažytę dovaną dalyviams: papildomą „Kauno Jawos“ klasė pradedantiesiems sportininkams.

Atskiros įskaitos naujokams

Kiek švaresnio sporto mėgėjai džiaugėsi pirmuoju „BMA“ čempionato etapu, kuriame galėjo varžytis visi įsigiję „BMA“ licencijas: pastarosios išduodamos visiems dalyviams, kurie išklauso paskaitą ir išlaiko egzaminą: tai galima padaryti ir renginio dieną.

Čempionate sportininkai varžėsi pradedančiųjų („C600” ir „C1000” įskaitos), jau pažengusių  sportininkų („B600“ ir „B1000“) ir labai patyrusių („BMA Senior TT“) klasėse: pastarųjų įskaitų technika – tik specialiai plento žiedo lenktynėms ruošti motociklai. Tuo tarpu, visiems, besivažinėjantiems tik gatvėje, čempionato organizatoriai buvo paruošę dvi atskiras įskaitas mėgėjams ir norintiems pradėti sportuoti, bet dar neturintiems specialios plento žiedinėms lenktynėms paruoštų motociklų. Tai – „Street-street“ ir „Street-superbike“ įskaitos. Būtent šiose grupėse greičio mėgėjai dėl podiumo varžėsi motociklais, pilnai paruoštais ir tinkamais eksploatuoti gatvėse.

„BMA“ licencijų skaičius lenkia federaciją

Siekdami kaip galima maksimaliai pasirūpinti saugumu visų, kurie dalyvauja varžybose, organizatoriai ne tik pavojingus trasos posūkius papildomai pridengia „Bauen“ suteikta statybine „Paroc“ vata bei dirba tik su profesionalais - teisėjų klubo „Startas“  ir privačia greitąja medicinos pagalba „Sidabriliu“. „BMA“ atstovai rūpinasi, kad varžybose dalyvautų ne tik paskaitą išklausę, bet ir egzaminą išlaikę sportininkai. Tik po pastarojo motociklų sporto naujokai (ir ne tik) gali gauti specialią „Baltic Motorcyclists Assocation“ licenciją, atveriančią duris į tolesnį tobulėjimą ir augimą. Asociacijos teigimu, plento žiedo mėgėjų susidomėjimas – itin didelis ir šiandien plento žiedo lenktynių mėgėjams išduotų licencijų skaičiumi – jie regione pirmauja ir tai yra daugiausiai motociklų plento žiedų lenktynininkų vienijanti asociacija. Šalia varžybų, jau užsikrėtusiems noru lėkti, treniruočių sesijų metu užtikrinamos profesionalių „ARV-Auto“ vairavimo instruktorių pamokos: vien tam, kad greičio mėgėjai, patekę į sportininkų apsuptį, tobulėtų teisingai.

1 etape – beveik pusšimtis dalyvių

Vien pirmojo etapo metu, į renginį susirinko beveik 80 dalyvių, iš kurių 60 jau gali pasigirti turimomis „BMA“ licencijomis, iš kurių tik mažuma neišnaudojo galimybės pasivaržyti vienoje ar kitoje klasėje. Tuo tarpu, tarp važiavusių ir susišlavusių begalę čempionato partnerių „Dynamit“, „Repsol“ ir „Vimota“ įsteigtų dovanų ir besidžiaugiančių pirmąja sezono pergale – tiek trasos posūkius vos ne pirmą kartą matantys greičio mėgėjai, tiek tikri senbuviai ir motociklų sporto asai.

Ne kartą girdėtos pavardės

Mėgėjams skirtoje „Street-street“ įskaitoje, pergale džiaugėsi Andrej Lukaševič, už savęs antroje vietoje palikęs Ramūną Čebatoriūną. Pastarasis sportininkas antrąją vietą užsitikrino aplenkęs Kornelijų Survilą. Galingesnių gatvinių motociklų įskaitoje „Street-Superbike“ tarp 15 dalyvavusių sportininkų virė toli gražu ne vaikiška kova, kurioje podiumo pirmosios vietos laiptelį išsikovojo Vadimas Demenejus, ant antrojo laiptelio kopė Domas Zastartas, o trečiasis kol kas priklauso Vitalijui Parakininkui.

Sportiniais motociklais lenktyniaujančių pradedančiųjų „C600“ įskaitoje pirmąją sezono pergalę nuskynė Laimonas Gumbelevičius, antrąją vietą laimėjo Žilvinas Milašauskas, o trečiąją – Viktoras Rojus.

Jau pažengusių sportininkų „B600“ įskaitoje trečioji vieta teko Pauliui Lubui, antroji – Evaldui Štrapėlai, o pirmoji – Mantui Urmonui. Tuo tarpu, galingesnių – „B1000“ – sportinių motociklų klasėje visiems į kaulus įkrėpė Sergej Andrijevskij, antrąją vietą pirmojo etapo metu nugvelbė Jaroslav Maleiko, o iki sekančio etapo Estijoje trečiąja vieta įskaitoje džiaugiasi Andrius Miciūnas.

Įdomi kova virė galingiausia technika ginkluotų profesionalų „Senior TT“ įskaitoje, kur galiausiai pirmąja vieta džiaugėsi 2017 metų Lietuvos plento žiedo „Superbike“ čempionas Kęstutis Stankūnas. Antroje vietoje etape atsidūrė Sergej Busko, o trečiosios vietos trofėjus teko Alvydui Nartautui.

Čempionatas keliasi į Estiją

Šiais metais „BMA“ dalyviams siūlo net 6 etapus: artimiausias motociklų plento žiedo mėgėjus kvies susirinkti Estijoje jau gegužės pabaigoje, 26-ąją dieną. Šalia Pernu kurorto įsikūrusi „Auto24ring“ trasa laikoma itin draugiška skirtingos technikos mėgėjams ir tiems, kurie nori augti, tobulėti ir mokytis. „BMA“ čempionato organizatorių teigimu, tai – pati ta trasa, norintiems labiau prisijaukinti motociklą bei pagreitėti. Taigi, nepaisant trasos privalumo, motyvacijos dalyviams tikrai turėtų pakakti: pozicijos čempionate ir lyderiai gali pasikeisti jau kito etapo metu. Visi čempionato rezultatai ir naujienos – „Navas racing club“ internetiniame puslapyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių