Tie, kurie pašaipiai vertino Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rezultatus kontrolinėse varžybose, gali nuryti karčią piliulę: pirmajame olimpinių žaidynių atrankos turnyro mače Kęstučio Kemzūros kariauna nesuteikė jokių vilčių ambicingajai Venesuelos ekipai.
Rezultatai
A grupė. Jordanija–Puerto Rikas 52:93 (11:29, 11:25, 10:18, 20:21). S.Daghlesas 17 taškų/P.J.Ramosas 20.
C grupė. Dominikos Respublika–Pietų Korėja 95:85 (17:19, 20:22, 34:24, 24:20). A.Horfordas 30/E.Sandrinas 21.
D grupė. Makedonija–Naujoji Zelandija 84:62 (26:11, 18:20, 16:17, 24:14). B.McCalebbas 23 (11 rezultatyvių perdavimų)/A.Pledgeris 11.
Statistika
Lietuva–Venesuela
100:82
(23:21, 26:15, 31:28, 20:18)
2012 07 03, Karakaso "Poliedro" arena.
Lietuva: L.Kleiza 28 taškai, M.Kalnietis 13 (8 rezultatyvūs perdavimai), M.Pocius 12, J.Mačiulis (8 atkovoti kamuoliai) ir Š.Jasikevičius (7 rezultatyvūs perdavimai) po 11, D.Songaila 8, P.Jankūnas 6, J.Valančiūnas 5, R.Kaukėnas ir R.Javtokas po 3.
Venesuela: G.Vasquezas 24, J.Coxas ir O.Torresas po 14, G.Echenique 12, D.Cubillanas ir W.Graterolas po 5, G.Vargsas ir H.Romero po 4.
Komandų rodikliai: dvitaškiai – 27/45 (60 proc.) ir 17/39 (44 proc.), tritaškiai – 9/18 (50) ir 11/25 (44), baudų metimai – 19/24 (79) ir 15/21 (71), atkovoti kamuoliai – 34 ir 34, rezultatyvūs perdavimai – 25 ir 19, klaidos – 13 ir 16, perimti kamuoliai – 9 ir 7.
Mačas baigėsi incidentu
"Ne vienerius metus žaidžiu rinktinėje ir žinau, kaip reikia paskirstyti jėgas. Kontrolinės varžybos ir oficialūs mačai yra du skirtingi dalykai", – po pergalės 100:82 prieš Venesuelos komandą kalbėjo Linas Kleiza.
Toronto "Raptors" puolėjas vien per pirmąją rungtynių dalį surinko 19 taškų, o dvikovą baigė savo sąskaitoje turėdamas 28 taškus.
Rungtynių pabaigoje neišvengta emocijų protrūkio. Visi šeimininkų taktiniai sumanymai atsimušdavo į monolitinę Lietuvos rinktinės gynybos sieną. Atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje, venesueliečiai pradėjo nervintis. Tiek krepšininkai, tiek emocingasis jų treneris Ericas Musselmanas vis dažniau reiškė pretenzijas teisėjams. Likus žaisti 5 sek., K.Kemzūra paprašė minutės pertraukėlės. Tai labai suerzino NBA patirties turintį Venesuelos strategą. E.Musselmanas po mačo nepadavė rankos K.Kemzūrai, o praeidamas pro šalį mestelėjo: "Juokdarys!"
Ironiška, tačiau save antiimperalistine vadinančios Venesuelos krepšinio rinktinę treniruoja amerikietis. Ekscentriškasis šios socializmo kontrastų kupinos valstybės lyderis Hugo Chavezas ne kartą Jungtines Valstijas yra įvardijęs kaip blogio ašį.
Lietuvos rinktinės vairininkas į E.Musselmano išsišokimą reagavo ramiai. "Grupės varžybose kiekvienas taškas svarbus, todėl ir paėmiau pertraukėlę. Blogiausia, kad toje situacijoje nepadarėme to, ką nubraižiau, ir neįmetėme", – paaiškino K.Kemzūra.
Aikštėje – lyg Holivude
Lietuvos krepšininkai susidūrė ne tik su sausakimšai "Poliedro" areną užpildžiusių 15 tūkst. aistruolių minia, bet ir su provokuojančiais Venesuelos rinktinės lyderio Greiviso Vasquezo įpročiais.
Naujojo Orleano "Hornets" klube rungtyniaujantis gynėjas po beveik kiekvieno savo taiklaus metimo nėrėsi iš kailio – šokinėdavo ir emocingais mostais stengdavosi dar labiau įaudrinti savo gerbėjus.
"Holivudas... Jei jam geriau maivytis, tegul taip daro, – varžovo azarto nesureikšmino Lietuvos rinktinės kapitonas Robertas Javtokas. – Tie jo mojavimai mums tik pridėjo motyvacijos."
Su G.Vasquezu vienos JAV mokyklos komandoje rungtyniavęs L.Kleiza nebuvo nustebęs. "Greiviso pietietiškas būdas ir įniršis padeda jam būti geru krepšininku", – sakė vienas Lietuvos rinktinės lyderių.
Praėjusią naktį lietuviai žaidė antrąsias rungtynes su Nigerijos rinktine.
Puerto Rikas ar Graikija?
Pirmosiomis ketvirtfinalio dalyvėmis po antrosios varžybų dienos tapo Rusijos, Dominikos Respublikos, Puerto Riko ir Graikijos rinktinės.
Su viena iš pastarųjų dviejų rinktinių ketvirtfinalyje greičiausiai teks kautis mūsų krepšininkams. Graikai ir Puerto Riko krepšininkai iš kovos eliminavo Jordaniją. Azijos ekipa A grupėje atrodė beviltiškai – europiečiams nusileido 63:107, o Centrinės Amerikos atstovams – 52:93. Šiandien ryte graikai ir puertorikiečiai kovėsi dėl pirmosios vietos grupėje.
Panaši padėtis susiklostė ir C grupėje, kur dvi nesėkmes patyrė ir namo iškeliavo Pietų Korėja. Korėjiečius įveikė Rusija ir Dominikos Respublika. Šansus prasibrauti į ketvirtfinalį išsaugojo Makedonijos rinktinė, 84:62 sutriuškinusi Naujosios Zelandijos krepšininkus.
Naujausi komentarai