Lietuvos vyriausybė jau rengiasi premijų olimpiečiams dalyboms - jos buvo numatytos 1-8 vietas Pekino žaidynėse užėmusiems sportininkams.
Bankas įvertins pažangą
Už olimpinį sidabrą po 200 tūkst. litų yra nusipelnę buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė ir penkiakovininkas Edvinas Krungolcas, po 150 tūkst. litų už bronzą - lengvaatletis Virgilijus Alekna, penkiakovininkas Andrejus Zadneprovskis ir imtynininkas Mindaugas Mizgaitis.
Į aštuntukus pateko ir 60-20 tūkst. litų premijas (atsižvelgiant į užimtą vietą) gaus šaulė Daina Gudzinevičiūtė, dviratininkės Vilija Sereikaitė ir Simona Krupeckaitė, irkluotojas Mindaugas Griškonis, imtynininkas Mindaugas Ežerskis, boksininkas Jaroslavas Jakšto.
Rytoj paaiškės, kokią premiją užsidirbs krepšininkai. Finansinė paskata laukia ir trenerių, masažuotojų bei gydytojų. Pagal Vyriausybės nutarimą premijos individualiųjų sporto šakų treneriams siekia 50 proc., gydytojams, masažuotojams ir padedantiems mokslininkams - 25 proc. sportininko gautos premijos.
Be to, 100 tūkst. litų premiją didžiausią pažangą šioje olimpiadoje padariusiems Lietuvos atletams skirs SEB bankas.
Ėjikai nusivylė savimi
Tikėtasi, kad vakar vykusiose vyrų 50 km sportinio ėjimo varžybose į pajėgiausiųjų aštuntuką pretenduos Lietuvos čempionas Donatas Škarnulis, tačiau jis dėl skrandžio skausmų distancijos nebaigė - pasitraukė 26-ajame kilometre.
D.Škarnulio brolis dvynys Donatas po 5 km buvo diskvalifikuotas už ėjimo technikos pažeidimus. Pasibaigus varžyboms Škarnuliai pareiškė ketiną atsisveikinti su didžiuoju sportu ir susikoncentruoti dirbti valstybės apsaugos tarnyboje.
"Apmaudu, kai stengiesi, treniruojiesi, pasieki neblogą sportinę formą ir nepavyksta savęs realizuoti", - sakė Donatas Škarnulis.
Finišą pasiekė Tadas Šuškevičius, 50 km nužingsniavęs per 4 val. 2 min. 45 sek. ir tarp 59 sportininkų užėmęs 32-ąją vietą. Trenerių Juzefo Romankovo ir Kastyčio Pavilonio auklėtinis buvo nepatenkintas savo pasirodymu - ėjikas norėjo patekti mažiausiai į trisdešimtuką. Olimpinėse žaidynėse jėgas išmėgino 18 Lietuvos lengvaatlečių. Jie pagerino tris šalies rekordus.
Lietuvių varžovė - nubausta
Buvusi Lietuvos septynkovininkių Austros Skujytės ir Viktorijos Žemaitytės varžovė ukrainietė Liudmila Blonska neteko olimpinio sidabro medalio.
Paaiškėjo, kad atletė vartojo dopingą. Tai patvirtino jos A ir B testai. Ukrainos lengvaatletės organizme rasta anabolinio steroido metiltestosterono.
"Manęs tai nenustebino. Ji šį sezoną surinkdavo daugiausiai 6300 taškų, o Pekine - 6700. Argi tai galima pasiekti be dopingo?" - sakė Anglijos daugiakovininkė Kelly Sotherton.
L.Blonskai gresia diskvalifikacija iki gyvos galvos, nes 2003 m. ji taip pat buvo įkliuvusi dopingo kontrolės pareigūnams ir po bausmės į varžybų arenas grįžo 2005-aisiais.
Olimpinės vicečempionės poziciją iš ukrainietės perėmė amerikietė Hyleas Fountain, savąjį bronzos medalį perdavusi rusei Tatjanai Černovai. Septynkovės čempione Pekine tapo kita Ukrainos atletė - Natalija Dobrynska.
A.Skujytės ir V.Žemaitytės pozicijoms L.Blonskos diskvalifikavimas neturėjo įtakos, nes abi kaunietės nebaigė olimpinių septynkovės varžybų.
Toli nuo prizininkių
Du medalius iškovojusiems E.Krungolcui ir A.Zadneprovskiui neprilygo Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės atstovės Donata Rimšaitė ir Laura Asadauskaitė - jos užėmė atitinkamai 13-ąją ir 15-ąją vietas.
D.Rimšaitė surinko 5436 taškus, L.Asadauskaitė - 5392. Prieš paskutinę rungtį lietuvės buvo žemesnėse pozicijose: Donata - 21-ojoje, Laura - 23-iojoje. Situacija gerokai pasikeitė po bėgimo: 3000 m D.Rimšaitė įveikė trečioji, o L.Asadauskaitė - 11-oji.
Aukso medalį iškovojo vokietė Lena Schoneborn, surinkusi 5792 taškus. Sidabras atiteko britei Heather Fell (5752), bronza - ukrainietei Viktorijai Tereščiuk (5672).
Naujausi komentarai