LTOK prašoma dėti pastangas, kad rusai ir baltarusiai negalėtų dalyvauti olimpiadoje

  • Teksto dydis:

Seimo Ateities komiteto pirmininkas Raimundas Lopata kreipėsi į Lietuvos tautinį olimpinį komitetą (LTOK) prašydamas, kad šis tarptautiniu lygiu dėtų visas pastangas uždraudžiant rusų ir baltarusių sportininkams dalyvauti 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

Tokį viešą prašymą LTOK penktadienį per spaudos konferenciją Seime išsakė ir Vilniuje viešinti paramedikė iš Ukrainos, Andrejaus Sacharovo premijos laureatė Julija Pajevska-Taira.

„Negalime abejingai stebėti Tarptautinio olimpinio komiteto ketinimų leisti rusams dalyvauti olimpiadoje. Kas iš tos garbės bus rungtis ne tik ukrainiečių, bet ir lietuvių, kitų karą smerkiančių šalių sportininkams, kai kartu kovos karą pradėjusios šalies atstovai? Rusija yra teroristinė valstybė, todėl nuolaidžiavimas šitoje valstybėje išugdytiems ir profesinę karjerą tęsiantiems sportininkams yra žeminantis reveransas pačiam terorizmui ir panieka karo Ukrainoje aukoms“, – sakė R. Lopata.

J. Pajevskos-Tairos teigimu, leidžiant Rusijos ir Baltarusijos sportininkams žaidynėse dalyvauti su olimpine vėliava prieštarauja visiems olimpiniams principams.

„Tarptautinis olimpinis komitetas priėmė sprendimą leisti Rusijos ir Baltarusijos rinktinėms dalyvauti olimpiadoje po balta vėliava. Tai yra olimpinių žaidynių principo pažeidimas. Pati žaidynių idėja – tai taika, teisingumas, draugystė tarp tautų. Sportininkai iš Rusijos ir Baltarusijos rinktinių taip pat dalyvauja kare. Tad negali valstybė, kelianti agresiją savo kaimynams, dalyvauti tokiame renginyje“, – sakė ji.

Tarptautinis olimpinis komitetas trečiadienį pasiūlė, kad rusai ir baltarusiai 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse galėtų dalyvauti kaip neutralūs sportininkai.

Komitetas pareiškė, kad „jokiam sportininkui neturėtų būti užkirstas kelias dalyvauti varžybose vien dėl savo paso.“NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių