Lietuvos U-17 merginų rinktinė žengė į Europos čempionato B diviziono pusfinalį

Lietuvos merginų iki 17 metų rankinio rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato B divizono grupės kovas ir žengė į pirmenybių Sakartvele pusfinalį. Lemiamose rungtynės lietuvaitės užtikrintai 34:23 (14:11) įveikė suomes ir užsitikrino antrąją vietą grupėje.

Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjo suomės, kurioms norint žengti į pusfinalį reikėjo iškovoti pergalę mažiausiai 5 įvarčių skirtumu. Prabėgus septynioms pirmojo kėlinio minutėms Lietuvos rinktinė atsiliko rezultatu 3:5, tačiau vėliau perėmė iniciatyvą ir iki kėlinio pabaigos likus žaisti 10 minučių mūsų rinktinės pranašumas jau siekė 4 įvarčius (11:7). Po pirmojo kėlinio Lietuvos rinktinė priekyje buvo rezultatu 14:11.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo suomės, kurios netgi sugebėjo išlyginti rezultatą (15:15), tačiau į tai lietuvaitės atsakė spurtu 6:1 ir vėl susigrąžino apčiuopiamą pranašumą (21:16). Tvirtai rungtynių pabaigą kontroliavusi Ritos Urnikienės vadovaujama komanda šventė pergalę rezultatu 34:23 ir žengė į čempionato pusfinalį.

Šiame mače rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė 10 įvarčių pelniusi Martyna Ustilaitė, 8 pridėjo Silvija Mackonytė, 7 – Mantė Voskresenskaja, po 3 - Dominyka Andronik ir Ula Vienažindytė, 2 – Gabrielė Skilandytė, 1 – Vesta Jančytė.

Šeštadienį Lietuvos rinktinė pusfinalyje susitiks su kol kas nė karto nesuklupusia Serbijos rinktine. Vienintelė ekipa sugebėjusi mesti rimtesnį iššūkį serbėms grupės varžybose buvo Farerų salų rinktinė, kuri būsimoms Lietuvos varžovėms nusileido rezultatu 26:30. Kitame pusfinalyje susitiks Lietuvą įveikusi Šveicarija bei po dramatiškos kovos į pusfinalį žengusi Ukrainos rinktinė.