Lietuvos olimpiečius japonai pribloškė ne vien svetingumu

Iki Tokijo vasaros olimpiados liko dar 992 dienos, tačiau Lietuvos atletai jau kaupia patirtį gyventi ir treniruotis sąlygomis, kurios jų lauks Japonijoje per žaidynes.

Žvalgyba Hiracukoje

XXXII vasaros olimpines žaidynes Tokijuje planuojama surengti 2020-ųjų liepos 24 – rugpjūčio 6 d.

Tikimasi, kad jose dalyvaus daugiau kaip 11 tūkst. sportininkų mažiausiai iš 209 šalių, tarp jų – ir Lietuvos.

Šiuo metu grupė kandidatų į mūsų šalies olimpinę rinktinę vieši Kanagavos prefektūroje įsikūrusiame Hiracukos mieste – maždaug 50 km nuo Tokijo.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) su Hiracukos savivaldybe yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatyta prieš Tokijo olimpiadą šiame mieste rengti mūsų olimpiečių treniruočių stovyklas.

"Pirmieji ir antrieji olimpinio ciklo metai – tinkamiausias laikas susirasti vietą aklimatizacijos stovyklai prieš pat žaidynes. Hiracuka – netoli Tokijo. Bandome bazes, transporto sistemą, gyvenimo sąlygas, klimatą, maistą, kultūrą. Fiksuojame sportininkų fiziologinius procesus – prisitaikymą prie krūvių ir atsigavimą po jų, poilsio kokybę", – sakė LTOK olimpinio sporto direktorius Einius Petkus.

Viešės dešimt dienų

Į dešimt dienų truksiančią stovyklą yra išvykę penkių sporto šakų atstovai, dauguma jų – Rio de Žaneiro olimpiados dalyviai.

Hiracukoje vieši dziudo meistrai Santa Pakenytė ir Marius Paškevičius, irkluotojai Milda Valčiukaitė, Ieva Adomavičiūtė, Mindaugas Griškonis, Saulius Ritteris, Rolandas Maščinskas, Aurimas Adomavičius, Martynas Džiaugys, Dovydas Nemeravičius, lengvaatletės Diana Lobačevskė ir Brigita Virbalytė, penkiakovininkai Ieva Serapinaitė ir Justinas Kinderis, boksininkas Evaldas Petrauskas, kanojų ir baidarių irkluotojai Henrikas Žustautas, Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas, Ignas Navakauskas, Andrejus Olijnikas, Ričardas Nekriošius.

Sportininkai treniruojasi du kartus per dieną, susipažįsta su bazėmis.

Japonų požiūris į žmogų, nuoširdumas taip stebina ir žavi, kad ir mes, atvykėliai, pradedame lankstytis ir šypsotis kiekvienam sutiktajam.

"Džiaugiamės Kanagavos prefektūros suteikta galimybe gyventi, sportuoti ir maitintis nemokamai", – pabrėžė E.Petkus.

"Japonai taip pasiruošę mūsų viešnagei, kartais net sutrinkame. Svečiavomės vidurinėje mokykloje – mus sutiko su specialia programa, koncertu ir žaidimais. Jiems itin svarbu parodyti save, savo kultūrą, šalį iš pačios geriausios pusės ir to siekia kiekvienas sutiktas žmogus. Tokios atsakomybės ir pagarbos mums mokytis ir mokytis. Tai tikrai kitas pasaulis, kita planeta. Japonų požiūris į žmogų, nuoširdumas taip stebina ir žavi, kad ir mes, atvykėliai, pradedame lankstytis ir šypsotis kiekvienam sutiktajam", – pasidalijo įspūdžiais M.Paškevičius.

Aplankė istorinę bazę

"Apžiūrėjome profesionalams ir miesto gyventojų reikmėms skirtą kompleksą. Begalė salių įvairioms sporto šakoms, stadionas, lauko aikštynai, baseinas. O mūsų dziudo šventovė – minimalistiškai paprasta, bet joje yra viskas, kas svarbiausia, – apsilankęs Tokajo universiteto dziudo bazėje teigė M.Paškevičius. – Kiekvienas dziudo treneris turėtų tai pamatyti. Mane apėmė dvejopi jausmai. Iš naujo susižavėjau mūsų sportu. Manau, kad mes namuose tiek daug interpretuojame šį meną, kad galbūt kartais nutolstame nuo esmės."

"Aplankėme dvi irklavimo sporto bazes. Viena iš jų tebeveikia nuo 1964-ųjų olimpiados, yra labai erdvūs elingai ir vidutinio dydžio sporto salė su "concept" treniruokliais. Taifūnui praūžus daug nuolaužų krantuose, vanduo taip pakilęs, kad semia medžius. Aplinka – kerinti: kalnai, žaluma, vandens platybės", – papasakojo baidarininkas R.Nekriošius, 2011-ųjų pasaulio vicečempionas (kartu su Andrejumi Olijniku).

1964-aisiais Tokijo olimpiados irklavimo varžybose su SSRS rinktine dalyvavo dešimt Lietuvos irkluotojų – Zigmas Jukna, Antanas Bagdonavičius, Celestinas Jucys, Eugenijus Levickas, Povilas Liutkaitis, Jonas Motiejūnas, Vytautas Briedis, Juozas Jagelavičius, Petras Karla ir Ričardas Vaitkevičius.

Prieš 53-ejus metus

Sėkmingiausiai iš lietuvių Japonijos sostinėje prieš 53-ejus metus pasirodė legendinis boksininkas Ričardas Tamulis, tik finale 1:4 pralaimėjęs lenkui Marianui Kasprzykui ir pelnęs olimpinį sidabro medalį.

"Manoma, kad Lenkijos bokso vadovai, tuo laikotarpiu turėję didelę įtaką Tarptautinėje bokso mėgėjų federacijoje (AIBA), paveikė teisėjus, – viename interviu "Kauno dienai" pasakojo buvęs R.Tamulio klasės ir suolo draugas, sporto istorijos tyrinėtojas Skirmantas Leonas Karalevičius. – Esą lenkai į Tokiją atsigabeno paauksuotų "Rolex" laikrodžių, kuriais papirko arbitrus. Dovanėlės buvo veiksmingos: be M.Kasprzyko, olimpiniais čempionais tapo dar du lenkai, kiti pelnė vieną sidabro ir tris bronzos medalius."

Ieties metikė Birutė Kalėdienė užėmė ketvirtą vietą, olimpinį 3 000 m bėgimo su kliūtimis rekordą pagerinęs Adolfas Aleksiejūnas – septintą, rutulio stūmikas Adolfas Varanauskas – aštuntą.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių