Lietuvos lengvosios atletikos čempionate – favoritų pergalės ir rekordai

Klaipėdoje prasidėjo Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas. Pirmąją varžybų dieną dalyviai varžėsi 14-oje rungčių, o pergalėmis džiaugėsi favoritai.

Dešimtąjį aukso medalį uždarų patalpų čempionatuose iškovojusi ir geriausią Lietuvos sezono rezultatą užfiksavusi šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė (1,89 m) džiaugėsi šiuo pasiekimu.

„Esu patenkinta, iškovojau daug įskaitinių taškų vasarai. Kadangi dabar teko praleisti nemažai startų, manau, vasaros sezonas bus geresnis“, – pasakojo A. Palšytė.

Antrąją vietą šuolio į aukštį rungtyje iškovojo Urtė Baikštytė (1,86 m), o trečiąją – Gintarė Tirevičiūtė (1,80 m).

Tarp vyrų geriausiai pasirodė pirmą kartą šiemet startavęs ir trečią titulą iš eilės uždarose patalpose iškovojęs Juozas Baikštys (2,10 m). Antras liko asmeninį uždarų patalpų rekordą pakartojęs Augustas Bukauskas (2,10 m), trečias – Tomas Turskis (2,05 m).

Rutulio stūmimo rungtyje dominavo geriausią šalies sezono rezultatą užfiksavusi Ieva Zarankaitė (16,94 m). Jau ketvirtą kartą iš eilės čempionatą laimėjusi sportininkė džiaugėsi stabilumu: „Nors rutulio rungties neakcentuoju ir labiau koncentruojuosi į disko metimą, visi metimai buvo apie 16 metrų – tas labai džiugina.“

Neseniai iš treniruočių stovyklos Tenerifėje grįžusi sportininkė dabar intensyviai ruošiasi kovo mėnesį vyksiančioms Europos metimų taurės varžyboms.

Antrąją vietą rutulio stūmimo rungtyje užėmė Eglė Zarankaitė (13,12 m), o trečiąją – Ieva Nikiforovaitė (12,10 m).

Tarp vyrų geriausiai pasirodė pirmą čempiono titulą laimėjęs Simonas Bakanas (16,84 m), antras liko asmeninį rekordą pagerinęs Naubartas Stripeikis (16,82 m), trečias – Šarūnas Zdanavičius (15,73 m).

Šuolio į tolį titulą iškovojo asmeninį uždarų patalpų rekordą pagerinęs favoritas Marius Vadeikis (7,55 m), antrojoje vietoje liko Algirdas Strelčiūnas (7,44 m, asmeninis uždarų patalpų rekordas), trečiojoje – Tomas Lotužis (7,38 m).

Įtikinamai identišką rungtį trečią kartą laimėjusi Jogailė Petrokaitė (6,31 m) rezultatu patenkinta nebuvo: „Viena iš sunkesnių dienų varžybose, bet prieš artėjantį Europos čempionatą tikiuosi pasiekti optimalią formą ir jame pasirodyti geriau.“

Vyrų 5000 m sportinio ėjimo rungtį vienuoliktą kartą laimėjęs Marius Žiūkas (19 min. 54,92 sek.) teigė, kad prieš varžybas galvojo apie čempiono titulą, bet aukšto rezultato nesitikėjo: „Sekmadienį varžiausi Australijoje, 20 km rungtyje, po kurios laukė ilgas skrydis namo, tad šiandien kūnas dar nebuvo pilnai atsigavęs.“

Sidabrą šioje rungtyje iškovojo Arturas Mastianica (20 min. 26,25 sek.), bronzą – Ignas Dumbliauskas (23 min. 1,97 sek.).

3000 m sportinio ėjimo rungtį laimėjo ir pirmąjį aukso medalį uždarų patalpų čempionatuose iškovojo Monika Vaiciukevičiūtė (13 min. 4,50 sek.). Antra liko asmeninį rekordą užfiksavusi Austėja Kavaliauskaitė (13 min. 22,46 sek.), trečia – Lietuvos 16-mečių ir 17-mečių rekordus pagerinusi Justė Perveneckaitė (13 min. 32,20 sek.).

60 m sprinto rungtyje tarp vyrų geriausiai pasirodė penktą čempionatą iš eilės laimėjęs Gediminas Truskauskas (6,73 sek.), antras liko Kristupas Seikauskas (6,81 sek.), o trečias – Adas Dambrauskas (6,87 sek.). Pirmą aukso medalį šioje rungtyje iškovojusi Eva Misiūnaitė (7,45 sek.) už nugaros paliko Lukreciją Sabaitytę (7,54 sek.) ir Akvilę Jonauskytę (7,60 sek.).

Vidutinio nuotolio bėgime (1500 m) triumfavo ir pirmąjį aukso medalį šioje rungtyje iškovojo Eglė Vaitulevičiūtė (4 min. 41,79 sek.). Sidabro medaliu tenkinosi asmeninį rekordą pasiekusi Meda Repšytė (4 min. 44,16 sek.), o bronzą laimėjo Aurika Balsytė (4 min. 46,24 sek.).

Vyrų rungtyje favorito statusą pateisino aštuntąjį kartą iš eilės nugalėjęs Simas Bertašius (3 min. 50,08 sek.). Nuo jo nedaug atsiliko asmeninį uždarų patalpų rekordą gerinęs Robertas Vališauskas (3 min. 51,71 sek.) ir asmeninį uždarų patalpų rekordą užfiksavęs Arnas Gabrėnas (3 min. 56,28 sek.).

400 m rungtį laimėjo Lukas Sutkus (49,16 sek.), antrąją vietą užėmė Einius Trumpa (49,82 sek.), trečiąją – Dariušas Križanovskis (50,23 sek.). Tarp moterų geriausiai pasirodė pirmą čempionatą po atkaklios kovos laimėjusi Ema Sarafinaitė (58,56 sek.), antra liko vos 0,02 sek. atsilikusi Roberta Žikaitė, o trečia – Monika Eglinskas (58,86 sek.).