Lietuvos jaunių salės futbolo rinktinė pralaimėjo latviams

Lietuvos U-19 vaikinų salės futbolo (futsal) rinktinei antrosiose kontrolinėse rungtynėse Jonavoje nepavyko iškovoti pergalės prieš Latvijos komandą. Būsimoji 2019 m. Europos čempionato šeimininkė lietuvius įveikė 2:4.

Skirtingai nuo pirmosios tarpusavio akistatos šeštadienį, kai latviai šventė pergalę 3:2 lietuviams pavyko stabiliai pradėti rungtynes ir apsaugoti savo vartus nuo didesnių grėsmių. Aleksandro Danilenko auklėtiniai patys bandė kurti atakas ir kelis kartus privertė pademonstruoti savo gynybinius sugebėjimus latvių vartininką.

Vis dėlto kėlinio pabaiga Lietuvos komandai susiklostė labai nesėkmingai. 19 minutę Makars Sinakovs kairiajame krašte surado erdvės smūgiui ir tiksliai smūgiavo į viršutinį dešinį vartų kampą.

Po pertraukos lietuviams pavyko sugrįžti į žaidimą ir 26 minutę Justas Kudirka puikiai atsikratė kelių varžovų priežiūros kairiajame krašte ir stipriu smūgiu pažeme įveikė vartininką.

Tačiau netrukus latviai atstatė savo pranašumą – po įžaisto kamuolio iš užribio, Peteris Ivenkovs klastingu smūgiu pataikė kamuolį į kairįjį vartų kampą.

Lietuvos rinktinė bandė atsitiesti ir vieną realiausių galimybių pasižymėti turėjo Lietuvos vartininkas Dovydas Španceris, kuris greitoje atakoje atsidūrė prie varžovų vartų, tačiau jam iš patogios pozicijos nepavyko nuginkluoti Latvijos vartininko.

Latvijos ekipa geriau realizavo turėtas galimybes. 32 minutę P. Ivenkovs technišku smūgiu pelnė trečiąjį komandos įvartį. Po keturių minučių svečiai pelnė ir ketvirtą įvartį, pasinaudodami tuo, jog Lietuvos ekipa atakavo penkiese su vartininku ir paliko savo vartus tuščius.

Paskutinę rungtynių minutę Juozas Lubas tolimu smūgiu sušvelnino atsilikimą, bet laiko išlyginti rezultatą buvo per mažai. Rungtynės baigėsi Lietuvos pralaimėjimu 2:4.

Kitą savaitę Lietuvos U-19 rinktinė rinksis į paskutinę stovyklą prieš Europos čempionato atrankos varžybas. Sausio 22-25 dienomis Jonavos arenoje vyks atrankos turnyras, kuriame lietuviai susitiks su Graikijos, Andoros ir Juodkalnijos rinktinėmis.

Rungtynių statistika:

Lietuva U-19 – Latvija U-19 2:4 (0:1) Jonavos sporto arena, 200 žiūrovų Teisėjas – Mantas Pomeckis

Įvarčiai: 19 min. M. Sinakovs (0:1), 24 min. J. Kudirka (1:1), 25 min. P. Ivenkvos (1:2), 32 min. P. Ivenkovs (1:3), 36 min. V. Kulepovs (1:4), 40 min. J. Lubas (2:4).

Lietuvos sudėtis: Dovydas Španceris, Ignas Muračiovas, Nedas Zagurskas, Džiugas Omiliavičius, Denas Gudaitis; Genaras Samsonik, Deividas Abucevičius, Juozas Lubas, Justas Kudirka, Pijus Srėbalius, Ignas Venckus, Artiom Rutkovskij, Laurynas Glinskis, Nojus Šulnis.