Lietuvos čempionate – atkaklios kovos dėl kelialapių į pasaulio čempionatą

Trakuose baigėsi Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Jame buvo kovojama ne tik dėl Lietuvos čempionų titulų, bet ir dėl kelialapių į pasaulio čempionatą, kuris vyks rugpjūčio 22-26 d. Portugalijoje. Pasaulio čempionate startuos šešios Lietuvos įgulos.

Paskutinę Lietuvos čempionato dieną vyko varžybos 200 m sprinto distancijoje.

Tikras žvaigždynas susirinko vienviečių baidarių finale. Čia kovojo olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempionatų nugalėtojai bei prizininkai.

Lietuvos čempiono titulą apgynė Arturas Seja. Šių metų Europos vicečempionas distanciją įveikė per 33,86 sek. A. Seja 1 sek. aplenkė antroje vietoje likusį praėjusių metų pasaulio vicečempioną latvį Aleksejų Rumiancevą.

Trečią vietą užėmė 2015 ir 2016 m. Europos čempionatų prizininkas Ignas Navakauskas, nugalėtojui pralaimėjęs 1,01 sek. Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse bronzos medalius dviviečių varžybose iškovoję Edvinas Ramanauskas užėmė penktą, Aurimas Lankas – šeštą vietą.

Dviviečių baidarių varžybose triumfavo I. Navakausko ir E. Ramanausko duetas. Distanciją per 31,68 sek. įveikę nugalėtojai 1,12 sek. aplenkė antroje vietoje likusią brolių Mindaugo ir Simono Maldonių irkluojamą dvivietę. Trečią vietą užėmė A. Lanko ir Manto Grikšo pora.

Keturviečių baidarių Lietuvos čempionato auksą iškovojo Armandas Žumbys, Karolis Eidėjus, Emilis Buivdas ir Julius Petrauskas.

Labai atkakli kova vyko vienviečių kanojų varžybose, kur susitiko Europos čempionas ir Europos žaidynių nugalėtojas Henrikas Žustautas ir šios rungties pasaulio rekordininkas Vadimas Korobovas. Lietuvos čempiono titulą apgynė H. Žustautas, jis distanciją įveikė per 37,9 sek. Antrą vietą užėmęs V. Korobovas nugalėtojui pralaimėjo 0,82 sek.

Dar vieną aukso medalį H. Žustautas iškovojo dviviečių varžybose kartu su Ilja Dovidovskiu (36,82 sek.). Nugalėtojai 1,1 sek. aplenkė antroje vietoje finišo liniją kirtusią V. Korobovo ir Artūro Giliasevičiaus porą.

Keturviečių kanojų varžybose H. Žustautas tenkinosi sidabro medaliu. H. Žustautas kartu su I. Dovidovskiu, A. Giliasevičium ir Edvinu Krutkevičium užėmė antrą vietą. Čempionais tapo Povilas Dambrauskas, Povilas Domeika, Lukas Janušaitis ir Rytis Romeika (37,52 sek.).

Penki medalių komplektai išdalinti moterų varžybose.

Vienviečių baidarių 200 m distancijos nugalėtoja tapo Gintarė Pališauskaitė. Dviviečių baidarių varžybose G. Pališauskaitė poroje su Viktorija Petravičiūte užėmė antrą vietą. Lietuvės pralaimėjo viešnių iš Rusijos duetui. Keturviečių baidarių nuotolyje nepralenkiamos buvo Ieva Vaitiekūnaitė, Austėja Poškutė, Anastasija Krasnova ir Ala Grigorjeva.

Vienviečių kanojų varžybose Lietuvos čempionės titulą apgynė Rūta Dagytė. Antrą vietą užėmė Gabrielė Čerepokaitė, trečią – Evelina Serafinaitė. Vienviečių prizininkės G. Čerepokaitė ir E. Serafinaitė iškovojo auksą dviviečių varžybose.