Situacija pasikeitė, kai į Lietuvą iš emigracijos Didžiojoje Britanijoje sugrįžo kaunietis Linas Balčiūnas ir ėmėsi hipodromą prikelti antram gyvenimui.
„Europoje aplankyta begalės hipodromų, kaip kempinė tą informaciją vis sunkdavau, galvojau, gal Lietuvoje pritaikysiu. Atsitiktinumo dėka atsidūriau čia“, – kalbėjo žirgų lenktynių specialistas L. Balčiūnas.
Anglijoje L. Balčiūnas buvo pakliuvęs ten, kur pakliūna retas. Linas dirbo Karališkajame lenktyninių grynakraujų žirgų veisimo ūkyje pas karalienę Elžbietą II. Jis pirmasis pradėdavo ruošti jaunus karalienės žirgus lenktynėms, o ir monarchės vizitų sulaukdavo neretai.
„Ji yra labai didelė žirgininkė. Jeigu galvojate, kad jos ten nėra, ji ten viską kontroliuoja, nuo veisimo, iki priežiūros, iki pastovaus žirgų peržiūrėjimo, labai dažnas svečias“, – tęsė L. Balčiūnas.
Vyras, sukūręs ryšį su Karališkaisiais rūmais, kreipėsi dėl galimybės pusės tūkstančio vietų tribūną pavadinti karalienės Elžbietos II vardu. Po dvejų metų darbo bei derinimo Lazdijai iš 96 m. monarchės šiemet sulaukė atsakymo.
„Dzūkijos hipodromui išskirtinis įvertinimas – vienintelis toks Europoje. Anglijos karalienė Elžbieta II šią tribūną leido pavadinti savo vardu“, – kalbėjo žurnalistė Ieva Dyraitė.
Iš Vindzoro pilies gautame oficialiame laiške, kuris bus įrėmintas ir pateks į monarchės muziejų, esantį hipodrome, rašoma, kad Karališkieji rūmai dėkoja Lietuvai už norą pagerbiant monarchę ir jos vardu pavadinti tribūną. Esą leidimas naudoti karališkąjį vardą ir titulą yra palankumo ženklas, kurį monarchas suteikia vyriausybės patarimu.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Laiške rašoma, kad atitikus vertybėms leidžiama naudoti karalienės vardą.
Karalienės vardas yra itin reikšmingas visai žirgininkų bendruomenei, nes visa karališkoji šeima yra susijusi su žirgininkyste. Tai tikri žirgų sporto ambasadoriai.
Lazdijuose beveik keturiolikos hektarų teritorijoje yra pagrindinis jojimo takas, ištįsęs daugiau kaip kilometrą. Arklidėse gali būti laikoma iki 30 žirgų.
Viena mūsų siekiamybių – pritraukti žirginio sporto grynakraujų žirgų entuziastus.
„Turime ir anglų grynakraujį, kurio savininkai yra švedai. Tačiau turime visokiausių žirgų: žemaitukai, grynakraujai, poniai, ristūnėlis“, – kalbėjo L. Balčiūnas.
Specialistai sako, kad žirgininkystė Lietuvoje atgyja, o hipodromas kasdien pilnas mažųjų raitelių ir jau pažengusių vyresnėlių, besitreniruojančių varžyboms.
Hipodromą valdančio sporto centro direktorius sako, jog bus siekiama, kad hipodromas taptų ne tik renginių, bet ir žirgininkystės sporto entuziastų traukos centru šalyje. Čia pat įrengiama muziejinė karališkoji Elžbietos II ekspozicija, kuri, tikimasi, patrauks monarchės gerbėjų ir turistų dėmesį.
„Viena mūsų siekiamybių – pritraukti žirginio sporto grynakraujų žirgų entuziastus. Pradžiai iš Lenkijos, nes ten tai labai populiaru. Šiai dienai jau būtų galima organizuoti ir tarptautines varžybas“, – kalbėjo Lazdijų sporto centro direktorius Darius Liaukevičius.
Planuojama, kad per šiuos metus hipodrome įvyks daugybė įvairių renginių, o iškilminga ceremonija karalienės Elžbietos II tribūnos atidarymo proga vyks birželio 12 d. kartu su lygiosiomis žirgų lenktynėmis.
Naujausi komentarai