LIK: kai žinios matuojamos sukimo momentu Pereiti į pagrindinį turinį

LIK: kai žinios matuojamos sukimo momentu

2025-05-13 08:00 kauno.diena.lt inf.

Kaip hobis garaže virto studijomis, o vėliau – galimybe pačiam sėsti už sportinio automobilio vairo? Ovidijus Gužauskas – pirmakursis Lietuvos inžinerijos kolegijoje (LIK) – dalijasi savo istorija, kaip teorija virsta praktika, o studijų metai tampa ne tik žinių kaupimu, bet ir adrenalino kupinu profesiniu augimu.

Nuo garažo iki trasos

Technika Ovidijų traukė nuo pat vaikystės – dar tuomet, kai artimieji patys remontuodavo automobilius, jis visada būdavo šalia, stebėdavo ir norėdavo prisidėti. Ši ankstyva patirtis lėmė, kad šiandien jis studijuoja automobilių techninį eksploatavimą Lietuvos inžinerijos kolegijoje (LIK) ir jau nuo pirmo kurso aktyviai dalyvauja kolegijos drift‘o komandoje. Nors apie inžineriją rimtai pradėjo galvoti tik paskutinėse mokyklos klasėse, dabar savo pasirinkimu neabejoja.

Partnerio nuotr.

„Esu kilęs iš Šiaulių, tačiau studijuoti pasirinkau Kaune įsikūrusią Lietuvos inžinerijos kolegiją. Sprendimą lėmė ne tik studijų programa, bet ir unikali galimybė prisijungti prie realių automobilių sporto komandų - kai tik sužinojau, kad kolegijoje yra drift‘o ir žiedinių lenktynių komandos, tai iškart patraukė dėmesį. Dalyvavau komandų prisistatymuose, nuėjau į drift‘o komandą – ir likau. Užkabino“, – pasakojo Ovidijus.

Vos tik pradėjęs studijas, Ovidijus įsitraukė į praktinę autoklubo veiklą. Komandoje studentai dirba kartu su dėstytojais ir vyresniais kolegomis, mokosi iš patirties, nuo paprastų techninių darbų pereina prie vis sudėtingesnių.

Ovidijus Gužauskas. Partnerio nuotr.

„Pradžioje mokėmės, kaip paruošti automobilius treniruotėms. Laikui bėgant gavome daugiau atsakomybės. Reikia ne tik pakeisti skysčius, padangas ar sureguliuoti važiuoklę, bet kartais net iš naujo pergalvoti visą automobilio konstrukciją“, – sakė jis.

Svarbiausia – tai, kad studentai ne tik dirba prie automobilių, bet ir patys juos vairuoja trasoje, dalyvauja treniruotėse ir varžybose. „Norime pajusti savo darbo rezultatą. Kai pats sėdi prie vairo, supranti, ką gali dar patobulinti. Tai labai vertinga patirtis – niekur kitur tokios negautum“, – džiaugėsi LIK studentas.

Ovidijus Gužauskas. Partnerio nuotr.

Kolegija, kur teorija virsta patirtimi

Pasak Ovidijaus, Lietuvos inžinerijos kolegijos išskirtinumas slypi ne vien teorinėse žiniose, bet nuolatinėje galimybėje viską išbandyti praktiškai. Tai ne vieta, kur tik mokomasi – čia veikiama. Praktiniai užsiėmimai tampa neatsiejama kasdienybės dalimi: studentai ne tik skaito apie automobilių sandarą, bet realiai montuoja, suvirina, išardo ir surenka.

Tarp labiausiai įsiminusių veiklų Ovidijui – suvirinimo ir garažo praktikos, kuriose, kaip pats sako, per trumpą laiką įgijo daugiau nei tikėjosi. Toks įgūdžių kaupimas tampa tvirtu pagrindu tolimesniam specializavimuisi.

Partnerio nuotr.

„Antrame kurse studentai renkasi specializacijos kryptį – sportinius, hibridinius, lengvuosius ar sunkiasvorius automobilius. Aš linkstu link sunkiasvorių, siekdamas platesnio žinių spektro, kuris ateityje atvertų daugiau galimybių.

Greta akademinio kelio, kolegija siūlo ir tarptautines patirtis – studentai gali vykti į užsienį pagal „Erasmus+“ programas, atlikti praktikas, praplėsti akiratį už Lietuvos ribų. Vis dėlto Ovidijus kol kas visą dėmesį skiria komandiniam darbui, studijoms ir kasdieniam tobulėjimui garaže. Būtent čia praleidžia didžiąją dalį laisvo laiko. Net kai varžybos vyksta darbo dienomis, tvarkaraštį galima priderinti – dėstytojai palaiko ir supranta studentų įsitraukimą.

Partnerio nuotr.

„LIK – tai ne tik kolegija. Tai vieta, kur tampi inžinieriumi ne tik popieriuje, bet ir iš esmės. Čia ne tik mokaisi – čia gyveni tuo, ką darai“, – sakė Ovidijus, neabejodamas, kad pasirinkimas studijuoti šioje aukštojoje mokykloje buvo vienas geriausių jo sprendimų.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų