Iki motociklininkų lenktynių Kačerginėje – mažiau nei mėnuo

 • Teksto dydis:

Iki oficialaus motociklų sezono starto likus mažiau nei mėnesiui, po truputį motociklininkai vienas po kito į gatves traukia savo plieninius žirgus. Bene pirmieji išriedėjo motokroso mėgėjai, kol „britvininkai“ laukė šiltesnio oro.

Kai kurie dalykai nesikeičia: atėjus pavasariui, visur užverda diskusijos apie tai, kad jau reikia saugotis, nes išrieda motociklai, pradedamos kaltų ir nekaltų paieškos ir svarstoma, kokia prevencijos forma būtų geriausia ir patikimiausia.

Ne vienus metus renginius motociklų sporto entuziastams organizuojantis „Navas Racing Club“ su Linu Navicku priešakyje ir „Supersport“ klubu bei jo vadovu Vidu Stankevičiumi vėl sezoną pradėjo mokymais, šį kartą skirtais ne kam kitam, o policijos pareigūnams. Pastarieji įvyko dar pavasariui neįsibėgėjus, balandžio 3 dieną.  Kiti nemokami teorijos ir praktikos mokymai, skirti plačiajai motociklininkų bendruomenei, planuojami jau gegužės 2 d. toje pačioje Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje.

Prisimindamas praeitus metus, „Navas Racing Club“ vadovas L. Navickas džiaugėsi ne tik augančiu motociklininkų kultūros lygiu gatvėse, bet ir populiarėjančiomis treniruotėms Kačerginės „Nemuno žiede“ bei „BMA“  čempionatu.

„Šiais metais ir vėl organizuosime ketvirtadienių vakarus, kai Kačerginės „Nemuno žiede“ ratus galės sukti motociklininkai, tuo pačiu gaudami naujas žinias, gilindami įgūdžius ar bendraudami su daugiau patyrusiais vairuotojais. Turbūt, nėra geresnio kelio išmokti ir sužinoti, nei iš tą patį sportą mėgstančio profesionalo. Džiugu, kad vis daugiau motociklininkų renkasi „Gazo terapijas“ trasoje, vietoje lakstymo gatvėmis. Savaime motociklas nėra blogis ar motociklininkas nėra kažkoks gatvių chuliganas, čia jau kaip mes elgiamės – mūsų darbo rezultatas. Todėl džiaugiuosi, kad vis daugiau motociklininkų atsakingai renkasi kur jie važiuos, ką veiks. Kačerginėje visi atsipalaiduoja: trasoje saugiau, nei gatvėje tiek patiems gazuojantiems, tiek aplinkiniams“, – teigė vadovas.

„Supersport“ klubo vadovas bei „BMA“ asociacijos prezidentas V. Stankevičius džiaugėsi dėl stulbinančiai greit išaugusio „BMA“ čempionato populiarumo. Vien dėl susidomėjimo naujai suformuota lenktynių serija, jis pats nekantraudamas laukia ir gegužės 4 d. „Nemuno žiede“ įvyksiančio pirmojo etapo.

„Net ir patys nesitikėjome, kad čempionatas sulauks tokio didelio susidomėjimo. Žinoma, toks milžiniškas dėmesys tik patvirtino, kad mūsų pasirinktas formatas – teorija, paskaitos ir praktika bei didelis dėmesys kiekvienam motociklininkui – yra būtent tai, ko reikia motociklų sportą pasirinkusiems lenktynininkams. Jau praėjusiais metais „BMA Championship“ tapo didžiausiu Baltijos šalių regione, tad šiemet sau keliame dar didesnius tikslus: ne tik atsakingai organizuoti visas varžybas, bet ir skatinti sportininkus tobulėti, turint patį patraukliausią prizinį fondą, išsamias ir naudingas pamokas bei stiprius partnerius, kurių parama padeda augti ir mums“, – pasakojo V. Stankevičius.

Organizatoriai mano, kad renginių populiarumo ir čempionato augimo priežastis – išskirtinis dėmesys sportininkų tobulėjimui ir jų rezultatų siekimui. Šalia to organizatoriai stipriai akcentuoja didelį treniruočių skaičių ir nuolatinę pagalbą tiek trasoje, tiek už jos ribų. Prie „BMA“ čempionato populiarinimo  labai prisideda ir vieno iš geriausių Lietuvos motociklų renginių fotografo Edgaro Ščiglinsko nuotraukos, kaip ir ilgametė draugystė su dienraščiu „Kauno diena“.

„Pirmasis etapas – beveik už mėnesio,  o mus jau seniai atakuoja sportininkai su klausimu, kada pagaliau startuosim. Džiugina tai, kad jie laukia ir tai, kad mes kasmet vis stipresni ir ilgamečių partnerių ratą papildo vis nauji. Šį sezoną trasos teisėjų postuose vėliavomis sportininkus informuos klubo „Startas“ teisėjai, saugumu rūpinsis privati greitoji „Sidabrilis“, saugos zonas įrengsime su „Bauen“ pagalba, vairavimo įgūdžių gerinimu užsiims „ARV-Auto“, o siekti rezultatų sportininkus prizais motyvuos „Bikeparts LT“, „Dynami:t energy“, alyvos „ENEOS“ tiekėjų, „FL Technics“, „Motobay“, ilgamečio partnerio „VImota ChipTuning“ dovanos.  Jaučiame, kad judame teisinga linkme ir kasmet mūsų gretos auga ir organizacinės pajėgos stiprėja“, – juokėsi L. Navickas.

Šiais metais renginių organizatoriai pateiks ir naujienų, apie kurias organizatoriai žada papasakoti ateityje.

Pilną varžybų ir treniruočių kalendorių bei registraciją į renginius galima rasti organizatorių svetainėje nrc.lt. Kaip ir visada, žiūrovams renginiai – nemokami.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių