Į Dakaro pragarą kaunietis lėks su čempiono motociklu

Garsiausiame pasaulyje ralyje – Dakaro lenktynėse netrūks kaunietiškų akcentų. Arūnas Gelažninkas taps vienu iš dviejų motociklininkų iš Lietuvos, išmėginsiančių jėgas mirtininkų maratone.

Sausio 6 d. Peru sostinėje Limoje startuosiantis Dakaro ralis A.Gelažninkui taps debiutiniu. Jo kolega Balys Bardauskas Pietų Amerikos smėlynus rengiasi šturmuoti jau antrą kartą.

„Sunku ką nors prognozuoti, tačiau turiu įvairiapusės patirties, esu ne kartą startavęs ir motokroso, ir enduro klasės lenktynėse. Ant smėlio man taip pat neblogai sekasi, todėl lūkesčiai tikrai dideli“, – neslėpė lenktynių virtuozas.

Per A.Gelažninko komandos pristatymą trečiadienį Kaune jos vadovas Andrius Jonaitis buvo dar drąsesnis.

„Mums būtų neįdomu, jei važiuotume tik tam, kad finišuotume. Pradžioje išsikovojus gerą poziciją ir važiuojant tarp penkiasdešimties greičiausiųjų lenktynininkų, visai įmanoma pasiekti rekordinę poziciją ne tik Lietuvai, bet ir Baltijos šalims“, – dėstė komandos vadovas.

Siekti rezultatų kauniečiui padės ir geresnė starto pozicija. Iš pradžių jis iš organizatorių gavo 118 numerį, o tai reiškia, kad lenktynių eigoje tektų lemti nemažai priešininkų. Tačiau vėliau buvo atsižvelgta į didelę A.Gelažninko patirtį bei pasiekimus kitose panašaus pobūdžio varžybose, todėl jam suteiktas 92-asis numeris.

Vis dėlto bene labiausiai lenktynininkas priklauso nuo technikos. Specialiai Dakarui Lietuvos atstovas įsigijo specialų KTM motociklą. Anksčiau jis priklausė Dakaro ralio čempionui Toby'iui Price'ui. Paklaustas, kiek kainavo šis geležinis arkliukas, pašnekovas atsakė: „Tikrai daug“.

Neoficialiomis žiniomis, naujo, Dakaro lenktynėms parengto ralio automobilio kaina siekia 900 tūkst. eurų. Panašaus lygio moto technikos kainos lygiuojasi į 100 tūkst. eurų. Savo KTM A.Gelažninkas jau išbandė keliose trasose ir susidarė puikų įspūdį. Tiesa, nemažai dėmesio vyras skiria ir savo paties parengimui. Kad pasiektų reikiamą fizinę formą jis kelis kartus per savaitę pluša su fizinio rengimo treneriu, taip pat daug dirba šlifuodamas vairavimo technikos niuansus.

Į Peru motociklininkas iškeliaus sausio pradžioje, o jau 6 d. pradės savo pasirodymą. Šiemet Dakaro maratonas truks 11 dienų ir, skirtingai nei ankstesniais metais, drieksis tik per vienos valstybės teritorija. 

Lietuvai Pietų Amerikoje turėtų atstovauti net penki lenktynininkai. Neskaitant dviejų motociklininkų, Limoje startuos ir automobilių ekipažai, vadovaujami pilotų Antano Juknevičiaus, Benedikto Vanago ir Vaidoto Žalos. Sunkvežimių kategorijoje ketino debiutuoti vilnietis Aurelijus Petraitis, tačiau neseniai pareiškė nesurenkąs reikiamo biudžeto ir planų atsisakęs.NAUJAUSI KOMENTARAI

o kam dakare ta popierine navigacija?

o kam dakare ta popierine navigacija? portretas
o

Lukas

Lukas portretas
O tai kaip čia?

Alfa

Alfa portretas
Sėkmės!!!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių