Geriausia Kauno sportininkė – R. Meilutytę aplenkusi irkluotoja

Donata Vištartaitė-Karalienė 2016-uosius neabejotinai gali vadinti išskirtiniais gyvenimo metais. 27 metų irkluotoja šiemet užsikabino olimpinį bronzos medalį, užsimovė vestuvinį žiedą, o šįvakar pirmą sykį karjeroje buvo išrinkta geriausia Kauno sportininke.

Šventė – teatre

Kauno muzikiniame teatre antradienio vakarą vykusiame renginyje buvo paskelbti geriausi 2016-ųjų miesto sportininkai. Nors šie metai kauniečiams nebuvo dosnūs labai skambiomis pergalėmis, rinkimuose balsavę sporto gerbėjai rado titulų vertus kandidatus.

Bene didžiausia intriga gaubė moterų nominaciją, kurios ryškiausia favorite jau daugelį metų buvo plaukikė Rūta Meilutytė. Vis dėlto šiemet 19-metė mergina užleido pozicijas D.Vištartaitei-Karalienei. Nors R.Meilutytė prieš keletą dienų apie save priminė Lietuvos čempionate Anykščiuose, laimėjusi tris aukso medalius, lemiamu veiksniu tapo pagrindinis sezono startas – Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės. Brazilijoje „Auksinei žuvelei“ nepasisekė, bet, dūžtant lietuvių viltims, olimpinės rinktinės reputaciją išgelbėjo irkluotojai. Kaip tik D.Vištartaitė-Karalienė poroje su vilniete Milda Valčiukaite pelnė pirmąjį medalį į rinktinės taupyklę. Lietuvės iškovojo bronzą moterų dviviečių valčių 2000 metrų distancijoje.

Neatvyko dėl ligos

„Iki tol Donata buvo laimėjusi ir pasaulio, ir Europos čempionatų apdovanojimus, o olimpiadoje ji įgyvendino dar vieną savo svajonę. Nėra abejonių, kad šiemet ji buvo labiausiai verta geriausios Kauno sportininkės vardo“, – teigė ilgametis irkluotojos treneris Algirdas Arelis.

„Jei atvirai, maniau, kad nugalės Rūta. Man šis įvertinimas tapo malonia staigmena“, – „Kauno dienai“ prisipažino pati D.Vištartaitė-Karalienė.

Prieš keletą mėnesių ištekėjusi ir į Vilnių persikėlusi irkluotoja renginyje Kaune nedalyvavo dėl ligos.

Įvertino tinklininkes

Analogiškos vyrų nominacijos apdovanojimas atiteko taip pat irkluotojams. Geriausiais 2016-metų sportininkais pripažinti Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas. Rio de Žaneire jie užėmė penktąją vietą dviviečių baidarių 1000 m distancijoje.

„Metų moterų komandos" nominacijos nugalėtoja tapo šalies tinklinio čempionė, Baltijos lygos vicečempionė „Kaunas-ASU“ ekipa.

„Mums tai – labai malonus įvertinimas. Tinklinis Kaune kurį laiką buvo priblėsęs, tačiau mūsų kolektyvui pavyko vėl įpūsti ugnį ir pasiekti įsimintinų pergalių. Smagu, kad sulaukėme tokio pripažinimo. Tai įpareigoja mus ir kitiems metams“, – kalbėjo kauniečių trenerė Vida Makauskienė.

Pasijuto užmiršti

Dėl pastarosios nominacijos prieš renginį kilo aistrų. Lietuvos studentų sporto asociacija (LSSA) išplatino pareiškimą, kuriame piktinosi, jog į kandidatų sąrašą nebuvo įtraukta Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšinio trijulių komanda. Jos atstovės Laura Svarytė, Neringa Skadaitė, Grytė Markevičiūtė, Greta Tamašauskaitė bei trenerė Rasa Kreivytė šiemet tapo FISU pasaulio universitetų trijulių (3×3) merginų krepšinio čempionėmis bei Europos universitetų žaidynių (EUSA) nugalėtojomis.

„LSU krepšininkės teisę dalyvauti pasaulio čempionate iškovojo tik po to, kai vasarą Kroatijoje tapo Europos universitetų žaidynių čempionėmis. Šiose žaidynėse dalyvavo 403 universitetai iš daugiau nei 40 šalių (iš viso 5800 sportininkų). Pasaulio čempionate dalyvavo tik geriausios visų penkių kontinentų komandos. Tai buvo aukščiausio lygio varžybos. LSU merginos garsina Lietuvą visame pasaulyje, o Kaunas sugeba jas pamiršti. Argi tai – ne absurdas?" – retoriškai klausė Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) vadovas Česlovas Garbaliauskas.

Prizai – renginiams

Vyrų metų komandos apdovanojimai įteikti Kauno „Žalgirio“ krepšininkams. Dar dvi nominacijas laimėjo irklavimo atstovai. Metų treneriu išrinktas Vydūnas Banelis, o „Metų proveržio“ prizas atiteko Armandui Kelmeliui.

Metų sportininko su negalia nominacijoje nugalėjo lengvaatletis Kęstutis Skučas. Nominaciją „Metų sporto iniciatyva“ laimėjo Rio de Žaneiro žaidynių metu Rotušės aikštėje veikęs „LTeam“ olimpinis miestelis. Metų sporto renginiu tapo XX-asis jubiliejinis tarptautinis Algirdo Šociko vardo bokso turnyras. Už viso gyvenimo nuopelnus sportui apdovanotas Sporto muziejaus vadovas Pranas Majauskas.