Europos badmintono čempionate lietuvės ir olimpinės čempionės akistata neįvyks

 • Teksto dydis:

Kijeve vyktančiame Europos badmintono čempionate sekmadienį bus išdalinti paskutiniai kelialapiai į Tokijo olimpines žaidynes. Lietuvai šiame čempionate moterų vienetų kategorijoje atstovaujanti 24-erių Vytautė Fomkinaitė (272 vieta BWF reitinge) buvo arti tikslo patekti tarp 16 stipriausių žaidėjų ir susitikti su du kartus olimpine čempione, visų laikų geriausia moterų vieneto žaidėja Carolina Marin iš Ispanijos (4 vieta BWF reitinge), bet ši akistata neįvyks.

Kelią užkirto apmaudus pralaimėjimas (11:21 5:21) Nyderlandų atstovei Soraya De Visch Eijbergen (71 vieta BWF reitinge).

„Dalyvavimas Europos čempionate stipriai motyvuoja. Kai daug dirbi, tai norisi ir įvertinimo. Šiek tiek liūdna, kad nepavyko įgyvendinti to, ką norėjau. Buvome su treneriu aptarę kaip reikės žaisti ir ką daryti, bet nepavyko įgyvendinti to aikštelėje fiziškai. Matau, kad dar yra daug vietų kur tobulėti“, – po mačo sakė vienintelė Lietuvos atstovė šiame čempionate V.Fomkinaitė.

Į čempionatą sportininkė atvyko kartu su lydinčiu treneriu Kęstučiu Navicku. Geriausias visų laikų Lietuvos badmintoninkas K.Navickas 2008 m. Pekino Olimpinėse žaidynėse iškovojo 9-tą vietą, o pasauliniame reitinge ilgą laiką buvo 38-oje vietoje.

„Neabejotinai tai yra skaudus pralaimėjimas. Mes žinojome, ką varžovė darys taktiškai. Ji lygiai tą darė, ką mes ir planavome, tik mes nesugebėjome tuo pasinaudoti. Iš kitos pusės, tai yra gera patirtis mūsų Lietuvos badmintonui, nes čia pamatėme, kad tie smūgiai, kurie veikia Lietuvoje, savoje salėje, yra visiškai kitokie dėl didelių erdvių, dėl skirtingų kamuolių greičių, dėl skirtingų varžovės greičių. Mes pasinaudosime šia patirtimi ateityje“, – dalinasi V.Fomkinaitę Europos čempionate lydintis treneris K.Navickas.

Lietuvos delegacija į Kijevą atvyko penktadienį, kur tris dienas gyveno „burbule“.

„Gyvendami burbule naudojamės galimybe pabendrauti su kitų šalių federacijomis, treneriais apie jų patirtis ir analizuojame, ką galėtume pritaikyti savo šalyje. Tikslas išlieka populiarinti badmintoną ir investuoti į jaunąją kartą, jaunimo programos kūrimą ir ateities čempionų ugdymą. Kiekviena valstybė, kokia turtinga ji bebūtų, susiduria su tomis pačiomis problemomis – stipria kitų sporto šakų konkurencija, trenerių kompetencijomis jaunimo amžiuje ir pergalėms alkanų sportininkų stygiumi. Tikime Lietuvos jaunimo darbštumu ir, sukūrus sistemą, sieksime jiems padėti įgyvendinti olimpines ambicijas. Dabar tam itin parankus metas. Sunkiai dirbame dabar, kad įgyvendintume ilgalaikę viziją“, – teigia delegacijos vadovas, Lietuvos badmintono federacijos prezidentas Aurimas Kamantauskas.

Europos badmintono čempionai paaiškės sekmadienį, gegužės 2 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių