Nusileido tik austrui
"Megadriving" klubui atstovaujantis G. Sobčiukas sidabro medalį iškovojo Traben-Trarbacho mieste vykusiose Europos pirmenybėse. Kaunietis galingiausios "O 500" klasės varžybose įveikė devynis pajėgius konkurentus, nusileisdamas tik austrui Attila Havasui. Lietuvos atstovas surinko 469 taškus, o čempionas iš Austrijos – 527 taškus. Bronza atiteko slovakui Marianui Jungui, pelniusiam 400 taškų.
Pasak G.Sobčiuko, lenktynės Vokietijoje buvo labai sunkios. Dalyviams teko įveikti sudėtingą ir siaurą trasą. Be to, sąlygas apsunkino lietus bei šaltas oras. Galingi motorlaiviai, kurių variklių galia siekia 210 AG, yra varomi spiritu, todėl tokiomis oro sąlygomis labai sudėtinga sureguliuoti variklį. "Megadriving" komandai didelėmis pastangomis pavyko rasti optimalų sprendimą ir tinkamai sustyguoti variklio darbą bei parinkti tinkamą sraigtą.
Rėžėsi į medžius
Varžybose vyksta keturi važiavimai, iš kurių trys geriausi patenka į rezultatų įskaitą. Lenktynės Vokietijoje dėl nelaimės buvo nutrauktos jau po dviejų startų. Tragiškai žuvo 23 metų italas Massimo Rossi, startavęs kitoje greitoje skuterių klasėje "O 350". Pasak G. Sobčiuko, nelaimę matė tik kai kurie sportininkai, o žiūrovams pavojaus nebuvo kilę, nes jie dalyvių laukė kitame trasos gale.
"Vaikinas siauroje trasoje nesuvaldė laivo ir trenkėsi į pakrantės medžius. Patyrėme šoką, o varžybos buvo nedelsiant nutrauktos", – pasakojo kaunietis.
Lenktynininko žodžiais, anksčiau motorlaivių varžybose nelaimių pasitaikydavo, tačiau pastaraisiais metais sugriežtinus saugumo reikalavimus, jos tapo itin retos. Deja, kartais aplinkybės susiklosto fatališkai.
Tragedijos prislėgti lenktynininkai, pagerbdami M.Rossi, vieningai sutarė nebevykti į paskutinį pasaulio taurės etapą Italijoje.
Pasigenda dėmesio
G. Sobčiukui sėkmingas buvo ir pasaulio taurės sezonas. Jis tapo etapo Ukrainoje nugalėtoju. Bendroje pasaulio čempionato įskaitoje po trijų etapų G.Sobčiukas (31 taškas) buvo ketvirtas.
Kaunietis, galingoje klasėje startavęs dešimtus metus, šį sezoną jau baigė, tačiau kitąmet tikisi šturmuoti dar didesnes aukštumas. Tiesa, rezultatai šioje techninėje sporto šakoje itin priklauso nuo komandų biudžeto.
"Mums labai sunku konkuruoti su gamyklinėmis komandomis. Tačiau šiemet ne kartą privertėme konkurentus nukabinti nosį. Jie negalėjo atsistebėti, kaip garažo lygio ekipa sugeba pasiekti tokių aukštų rezultatų", – teigė G.Sobčiukas.
Lenktynininko žodžiais, jį paremia ir talkina "Kaefer", "TG Technika" įmonės, Lietuvos motorlaivių federacija bei "Megadriving" klubo nariai Aleksandras Michailovas, Gytis Vyšniauskas, Jurgita Sobčiukienė. Vis dėlto kaunietis tikino itin pasigendąs valdiškų įstaigų dėmesio jo atstovaujamam klubui ir visai sporto šakai.
Naujausi komentarai