Dviratininkė O. Baleišytė – Europos jaunių treko pirmenybių čempionė

Dviratininkė Olivija Baleišytė iškovojo Europos jaunių dviračių treko čempionės titulą.

17-metė panevėžietė trečiadienį triumfavo Italijoje vykstančio Senojo žemyno jaunimo (iki 23 metų) ir jaunių (iki 18 metų) dviračių treko čempionato 2 km asmeninių persekiojimo lenktynių finale.

O. Baleišytė kovoje dėl aukso medalio aštuonis ratus įveikė per 2 min. 23,329 sek. ir 1,564 sek. aplenkė rusę Mariją Novolodskają.

Šios rungties bronzos medalį pelnė lenkė Nikola Rozynska. Ji kovoje dėl trečiosios vietos įveikė britę Eleanor Dickinson.

Pasak Lietuvos dviračių sporto federacijos, trečiadienį vykusiose atrankos varžybose O. Baleišytė tapo pasaulio jaunių rekordininke. Lietuvaitė, kurią treniruoja jos mama Solveiga Baleišytė, 0,188 sek. viršijo planetos rekordą. Lietuvė distanciją įveikė per 2 min. 22,311 sek. (vid. greitis - 50,593 km/h).

Ankstesnis pasaulio rekordas - 2 min. 22,499 sek. - nuo 2010 metų rugpjūčio 12 dienos priklausė australei Amy Cure. Ji planetos rekordą buvo pasiekusi taip pat Montikjaryje.

O. Baleišytė pernai Atėnuose (Graikija) vykusio Europos jaunimo ir jaunių čempionato 2 km asmeninėse persekiojimo lenktynėse iškovojo bronzos medalį.