Buriama Lietuvos jaunių tinklinio rinktinė – treneriai džiaugiasi duomenimis

 • Teksto dydis:

Kauno sporto mokyklos „Startas“ salėje baigėsi Lietuvos jaunių (iki 16 metų) merginų tinklinio rinktinės kandidačių stovykla. Rinktinės treneriai džiaugiasi produktyviu darbu ir galimybe savo jėgas išbandyti su Latvijos bendraamžėmis.

Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Andrius Gaidys džiaugiasi merginų nuotaikomis ir linki nesustoti pusiaukelėje: „Džiugu matyti mergaites degančiomis akimis ir noru treniruotis bei įrodyti, kad kiekviena verta būti rinktinės nare. Linkiu visoms nesustoti, nes prieš akis laukia dar daug darbo ir neišdildomų įspūdžių atstovaujant Lietuvos komandai".

Į stovyklą buvo pakviesta 21 perspektyviausia tinklininkė iš visos Lietuvos. Lietuvos jaunių rinktinės trenerė Jolita Kontvainienė džiaugėsi, kad atranka susilaukė didelio dėmesio ir net ne visas norinčias buvo galima priimti.

„Kadangi dauguma žaidėjų atėjo iš jaunučių tinklinio (4x4), tai komandą lipdyti reikėjo nuo nulio. Turėjome puikius asistentus. Labai patiko man, kad jauni Lietuvos žmonės su noru padėjo mums sportuoti. Žinomi tinklininkai išsakė pastabas, noriai dirbo kartu. Žinoma, kad merginoms buvo daug naujovių. Iškart pasimatė, kas greitai adaptuojasi prie naujų nurodymų, o kas lėčiau“, – pasakojo J. Kontvainienė.

Su talentingiausiomis Lietuvos tinklininkėmis stovyklos metu dirbo vieni geriausių Lietuvos tinklininkų – Akvilė Šebežiova, Audrius Knašas, Patrikas Stankevičius, Matas Navickas.

„Išdėliodavome merginų darbą pagal minėtų tinklininkų pozicijas. Buvo atskirai dirbama su padavimais, su priėmimais. Darbas buvo atliktas tikrai puikiai“, – šypsojosi J. Kontvainienė, kuriai stovyklos metu talkino ir treneriai Raimundas Pocius bei Aleksandras Volobujevas.

Stovyklos akcentu tapo mini turnyras su Latvijos bendraamžėmis. Nors latvės kartu sportuoja jau ilgesnį laiką, o sąlygas jos turi kur kas geresnes, Lietuvos jaunių rinktinė per ketverias tarpusavio rungtynes iškovojo tris pergales.

„Rungtynių metu tikslas buvo pasižiūrėti kaip merginos prisitaiko prie naujų nurodymų, kaip integruojasi į žaidimą. Pagal tai ir rinkomės žaidėjas į rinktinę, – teigė J. Kontvainienė. – Mes turėjome tik pirmas 10 treniruočių, o latvės gyrėsi, kad tai joms yra jau trečia stovykla šiemet. Mūsų komanda buvo visiškai nesusišlifavusi, dėl laiko stokos beveik nedirbome su padavimais, bet sugebėjome iškovoti tris pergales. Sakyčiau, kad rezultatas yra labai geras. Žinoma, aš esu realistė ir žinau, kad tai yra sportas – vieną dieną laimi tu, kitą – kitas. Latvės, kiek žinau, jau susirinko į dar vieną stovyklą, o mes galėsime rinktis tik savaitgaliais. Nepaisant to, dirbsime ir ruošimės atsakomajai išvykai į Latviją. Mūsų mergaitės labai noriai treniruojasi, yra motyvuotos, todėl tikimės, kad taip intensyviai dirbamos, jos neatsiliks nuo kaimynių“.

Trenerė prisipažįsta, kad ši nauja tinklininkių karta pasižymi savo duomenimis. Sulipdžius gerą ir tvirtą kolektyvą, galima tikėtis neblogų rezultatų Europos čempionato atrankoje.

„Dabartinė karta neatsilieka nuo tinklinio standartų. Dauguma žaidėjų yra aukštos ir tinkamo sudėjimo. O darbštumo ir motyvacijos joms taip pat nestinga. Žaidėjų treneriams parašiau padėką už puikias žaidėjas, kurios ne tik talentingos sportininkės, bet ir kultūringi žmonės“, – pabrėžė trenerė.

Lietuvos tinkliniui svarbu yra tai, kad naujų talentų atsiranda įvairiuose Lietuvos kampeliuose. Jeigu anksčiau jaunių merginų tinklinio rinktinės pagrindą sudarydavo kaunietės, tai dabar, be laikinosios sostinės atstovių, į rinktinę pretenduoja tinklininkės iš Vilniaus, Kelmės, Klaipėdos, Šiaulių ir Jonavos.

„Plati geografija reiškia, kad yra didesnis pasirinkimas, o kai yra didelis pasirinkimas, tai galima tikėtis ir geresnių rezultatų“, – vylėsi J. Kontvainienė.

Trenerių ir žaidėjų entuziazmas ir atsidavimas paliko didelį įspūdį ir LTF vadovams.

„Visų pirma, norime pasidžiaugti, kad po ilgo laiko iš trenerių gauname žinutę, kad suformuoti rinktinę tampa nelengva užduotimi – yra nemažas skaičius gerų duomenų merginų, o į rinktinę patekti yra ribotas skaičius – nustatyti sudėtį treneriams yra nelengva. Tai yra puikus ženklas. Rugpjūčio mėnesį merginos vyks į atsakomąsias varžybas Latvijoje, bus labai įdomu sužinoti, kaip gi merginoms seksis už savo namų sienų ir kaip atrodys galutinė merginų sudėtis. Norime padėkoti treneriams, nes labai džiaugiamės, kad su esama dabartine padėtimi aukšto meistriškumo sporte Lietuvoje ir esamu finansavimu, vis dar matome trenerių štabo užsidegimą ir norą konkuruoti su kitomis šalimis. Norime padėkoti treneriams už iniciatyvą ir visų dedamas pastangas buriant naują merginų rinktinę esamomis sąlygomis ir neblėstantį norą siekti rezultatų Europoje. Ypač džiugu, kad patyrusių trenerių iniciatyva į pasirengimo procesą įtraukiami ir jauni, perspektyvūs žaidėjai, ir treneriai. Mes tikime, kad visų bendros įdėtos pastangos ilgainiui duos rezultatų, todėl linkime nesustoti šiame nelengvame kelyje”, – rinktinių treneriams dėkojo A. Gaidys.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių