Aukščiausi Lietuvos vadovai priėmė Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentą

Pirmą kartą Lietuvoje viešintis Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentas Andrew Parsonsas penktadienį susitiko su aukščiausiais šalies vadovais, paralimpinio judėjimo partneriais ir rėmėjais.

Per susitikimus A. Parsonsas pasidžiaugė Lietuvos paralimpinio judėjimo laimėjimais, atkreipė šalies vadovų dėmesį į aktualias žmonių su negalia sporto problemas.

„Lietuva yra gerame kelyje. Mes, kaip Tarptautinis paralimpinis komitetas, visada stengiamės padėti savo nariams, pagelbėti jiems vystytis, o tokie vizitai yra puiki galimybė tai padaryti.

Išgirdome aktualijas, aptarėme jas su šalies vadovais, galvojame, kaip galime prisidėti, kad kuo daugiau žmonių su negalia galėtų sportuoti – tiek kiekvienas savo kasdienybėje, tiek elitiniame lygyje, paralimpinėse žaidynėse“, – penktadienio susitikimus apibendrino A. Parsonsas.

Lietuvos paralimpinio komiteto vadovas Mindaugas Bilius pabrėžė, kad A. Parsonso apsilankymas – gera galimybė dar kartą atkreipti dėmesį į žmonių su negalia sporto vystymui aktualius klausimus.

„Su Prezidentu Gitanu Nausėda, Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen ir Švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene aptarėme platų spektrą klausimų – nuo vaikų su negalia fizinio aktyvumo skatinimo bendrojo lavinimo mokyklose iki valstybės pagalbos į paralimpinį švietimą poreikį.

Susitikimai buvo produktyvūs, kalbėjome apie tendencijas – vis didesnę integraciją, taip pat ir apie sudėtingas temas – finasavimo, lėšų jaunųjų sportininkų pasirengimui ir paralimpinių vertybių puoselėjimui labai trūksta. Manau, tai bus teigiamas postūmis“, – sakė šalies paralimpinio judėjimo vadovas M. Bilius.

Su aukščiausiais šalies vadovais aptartas Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimo tarptautinėse varžybose klausimas. A. Parsonsas informavo, kad Tarptautinio paralimpinio komiteto Generalinė Asamblėja rudenį suspendavo nacionalinius Rusijos ir Baltarusijos komitetus, o Ukrainą užpuolusių šalių paratletai nedalyvauja jokiose tarptautinėse varžybose.

Nors šių metų rudenį Generalinė Asamblėja susirinks vėl, A. Parsonsas sako nematantis priežasčių, dėl kurių tarptautinės paralimpinės bendruomenės pozicija galėtų keistis, kol Ukrainoje vyksta karas.

„Džiaugiuosi principinga tarptautinės paralimpinės bendruomenės pozicija. Lietuvos paralimpinis komitetas nuo pirmų karo dienų yra solidarus su Ukraina ir jos žmonėmis, kenčiančiais nuo Rusijos ir Baltarusijos teroro. Akivaizdu, kad šioms šalims nėra vietos sporte.

Lietuva nepritaria rusų ir baltarusių dalyvavimui paralimpinėse žaidynėse ir kitose varžybose. Nesvarbu, ar tai vyktų su tų šalių vėliavomis ar be jų“, – tvirtą poziciją išreiškė M. Bilius.

Penktadienį A. Parsonsas dar viešėjo Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete ir susitiko su prezidente Daina Gudzinevičiūte, taip pat bendravo su Lietuvos paralimpinio komiteto partneriais ir rėmėjais.

Lietuvos paralimpinio komiteto kvietimu šalyje viešintis A. Parsonsas šeštadienį susitiks su paralimpinio sporto bendruomene – federacijų atstovais, sportininkais, aplankys Lietuvos golbolo rinktinę ir jaunuosius plaukikus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių