Farerų salose - apmaudus lietuvių pralaimėjimas

Lietuvos futbolo rinktinei skaudžios pamokos nesibaigia. Valdo Ivanausko treniruojami lietuviai šeštadienį pralaimėjo jau trečiąsias rungtynes šio sezono UEFA tautų lygos varžybose.

Farerų salų komanda buvo laikoma įkandama priešininke lietuviams. Tačiau išvykoje Lietuvos futbolininkai 1:2 kapituliavo prieš nykštukinės šalies atstovus.

Tiesa, mūšis Toršaune prasidėjo optimistiškai lietuviams. Iš pradžių Farerų salų futbolininkai kelis kartus smūgiavo šalia vartų. Tačiau svečiai nesutriko ir ėmė kurti patys. 6-ąją min. Fedoras Černychas vieną išpuolių pavertė įvarčiu. Puolėjui tai buvo dvyliktasis tikslus smūgis su rinktinės marškinėliais.

Mūsų šalies atstovų džiaugsmas tęsėsi neilgai. Jau 20 min. Viljormuras Davidsenas realizavo 11 m baudinį, skirtą už mūsiškių pražangą baudos aikštelėje. Atstačius pusiausvyrą šeimininkai vėl metėsi į priekį, bet svečiai atsakė pavojingais išpuoliais. Justo Lasicko smūgį atrėmė vartininkas. Prieš pertrauką vieną paskutiniųjų atakų rezgę šeimininkai triumfavo - Jakupas Andreasenas pasižymėjo galingu smūgiu nuo virpsto.

Per pertrauką V.Ivanauskas klydusį vilnietį Dominyką Barauską pakeitė kauniečiu Pijumi Širviu. Tačiau nei šis gynėjų, nei vėlesni perstumdymai nepadėjo. F. Černycho ir Vykinto Slivkos smūgiai buvo blokuoti. Šeimininkai, kuriuos persvara tenkino, įvykių neforsavo, daugiausia kaudamiesi dėl kamuolio aikštės viduryje. Farerų salų atstovai nevengė kietesnio žaidimo bei pražangų. Per dvi paskutines pagrindinio laiko minutes buvo įspėti Ari Mohras Jonssonas ir Joanas Edmundssonas.

Lietuvos rinktinei šiame lange liko sužaisti dar vienerias rungtynes – antradienį išvykoje mūsiškiai susitiks su Turkijos nacionaline komanda.

Lietuvos rinktinė žaidė tokios sudėties: Džiugas Bartkus, Dominykas Barauskas (46 min. Pijus Širvys), Linas Klimavičius, Edgaras Utkus, Rolandas Baravykas (82 min. Ignas Kružikas), Vykintas Slivka, Linas Mėgelaitis (82 min. Vilius Armanavičius), Justas Lasickas (71 min. Titas Milašius), Fedoras Černychas, Arvydas Novikovas, Augustinas Klimavičius (64 min. Karolis Laukžemis).

Aikštėje nepasirodė: Ignas Plūkas, Ernestas Šetkus, Edvinas Girdvainis, Benas Šatkus, Saulius Mikoliūnas, Paulius Golubickas, Karolis Uzėla. Mačui nebuvo registruoti: Giedrius Matulevičius, Artemijus Tutyškinas, Natanas Žebrauskas.

Šiame straipsnyje: Farerų salosUEFApralaimėjo