Druskininkuose įvyko didžiausias Europoje žurnalistų futbolo turnyras

Lietuvos sporto žurnalistų klubas „PRESS‘as“ į Lietuvą sukvietė daugiau nei šimtą žurnalistų iš dešimties valstybių.

Jau dvyliktus metus iš eilės Lietuvoje vyksiančiame tarptautiniame žurnalistų futbolo turnyre rungtyniavo komandos iš Lietuvos (Vilnius), taip pat – Latvijos, Rusijos, Egipto, Vengrijos, Ukrainos, Lenkijos, Baltarusijos, Armėnijos, Egipto ir turnyro debiutantai – Čekijos žurnalistai.

10 komandų žaidė vieno rato sistema: tarpusavyje susitiko visos komandos.

Čempionų titulą gynė Baltarusijos – Minsko komandos – žurnalistai. Tačiau šį kartą jiems teko tenkintis tik ketvirta vieta.

Tiek pat taškų – 16 – kaip ir baltarusiai, surinko Armėnijos žurnalistai, tačiau laimėję tarpusavio susitikimą pietiečiai užlipo ant trečios garbės pakylos vietos.

Antrą vietą užėmė Latvijos žurnalistai: pastaruosius metus itin nesėkmingai žaidę latviai šįkart surinko itin pajėgią rinktinę.

Kaip paaiškėjo vėliau, jų pralaimėjimas čekams rezultatu 1:2 buvo lemiamas, nes turnyrą laimėję debiutantai, latvius aplenkė dviem taškais.

Daugiausia kartų tarptautinį turnyrą yra laimėjusi Lietuvos žurnalistų komanda: turnyro šeimininkai „PRESS‘o“ žurnalistai triumfavo keturis kartus. Tačiau šį kartą lietuviams nepasisekė: nors ir nugalėję turnyro čempionus čekus, lietuviai tenkinosi tik šešta vieta.

Paskutinę vietą užėmė Ukrainos žurnalistai, kurie iškovojo vienintelį tašką – sužaidė lygiosiomis su Egipto žiniasklaidos atstovais.

Įprastai gegužės paskutinį savaitgalį vykęs turnyras šį kartą buvo perkeltas į rudenį.

Tarptautiniame futbolo turnyre, kurio pagrindinis organizatorius – "PRESS'as" komandos vartininkas, garsaus Lietuvos futbolininko Donato Vencevičiaus brolis Tautvydas, jau dalyvavo beveik 20 šalių žurnalistai.

Lietuvoje taip pat yra žaidę Vokietijos, Škotijos, Gruzijos, Azerbaidžano, Estijos žurnalistai.

Deja, šiemet pirmą kartą turnyre nedalyvavo Kauno žurnalistai.

Noriai į puikiai organizuotą renginį atvykstantys užsieniečiai ir lietuviai negailėjo emocijų bei aistros futbolo aikštelėje, bet po to ramiai ir draugiškai bendravo uždarymo šventėje.

Tris kartus turnyrą yra laimėję kaimyninės Lenkijos, du kartus Baltarusijos žurnalistai, po kartą Odesos (Ukraina) komanda ir Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto studentai.

Praėjusiais metais turnyrą po dramatiškos kovos vieno rato sistema laimėjo baltarusiai.

Komandų taškai:

Čekija – 19, Latvija – 17, Armėnija ir Baltarusija po 16, Rusija – 15, Lietuva - 13, Egiptas - 11, Lenkija - 10, Vengrija - 6 ir Ukraina – 1 .

Tarptautinio žurnalistų futbolo turnyro nugalėtojai:

2005 m. Minskas (Baltarusija)

2006 m. Vilnius (Lietuva)

2007 m. Varšuva (Lenkija)

2008 m. Vilnius (Lietuva)

2009 m. Vilniaus universiteto Žurnalistikos institutas

2010 m. Vilnius (Lietuva)

2011 m. Varšuva (Lenkija)

2012 m. Varšuva (Lenkija)

2013 m. Odesa (Ukraina)

2014 m. Vilnius (Lietuva)

2015 m. Minskas (Baltarusija)NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių