Krepšinio vardai susidurs ir futbolo aikštėje

Dviejų žinomų krepšinio vardų Kauno „Žalgirio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ pavadinimai skambės ir Lietuvos futbolo pirmojoje lygoje. Kauniečiai ir klaipėdiečiai gavo LFF licencijas, leidžiančias startuoti antrajame pagal pajėgumą šalies futbolo ešelone.

Pernai šalies antrojoje lygoje rungtyniavęs „Neptūnas“ taps vieninteliu uostamiesčio klubu bent kiek aukštesniame lygyje, nes  ten pat žaidęs Klaipėdos „Atlantas“ neseniai paskelbė bankrotą. Tuo tarpu „Kauno Žalgiris B“ yra vienas iš trijų Kauno regiono klubų. Be jų licenciją gavo ir futbolo akademijos - Kauno „Be1 NFA“ auklėtiniai. Tikėtina, kad prie jų prisidės ir Kauno rajono „Garliava“, nespėjusi ištaisyti finansinių trūkumų ir leidimo kol kas negavusi. Pirmajame etape licencijos nebuvo išduotos ir Panevėžio „Ekranui“ (neįgyvendinti sportiniai kriterijai) bei „Vilniaus Vyčiui“ (neįgyvendinti sporto, personalo ir infrastruktūros kriterijai, nepateikta finansinių kriterijų dokumentacija). Panevėžiečiams ketvirtadienio posėdyje suteiktas leidimas kaip ir pernai startuoti antrojoje lygoje. Tuo tarpu „Vyčio“ savininkų manevrai stebina. Prieš sezoną pristatę naują direktorių iš Italijos ir pasirašę sutartį su treneriu iš Rusijos vilniečiai nesuskubo tvarkytis dalyvavimui pirmenybėse būtinų dokumentų. Tai nesutrukdė jiems prieš keletą dienų paprašyti išimties tvarka startuoti šalies A lygoje.

Iš viso ateinančiame pirmosios lygos sezone tikimasi turėti 16 komandų. Pirmajame licencijavimo etape licencijas gavo FK „Jonava“ bei Alytaus „Dainava“, tačiau viena iš šių komandų, pagal LFF Vykdomojo komiteto priimtą nutarimą, turėtų startuoti A lygoje.

„Galime pasidžiaugti, jog šiame sezone matysime ne tik išaugusią A lygą, bet ir daugiau komandų pirmojoje lygoje. Taip pat smagu, jog prieš kurį laiką mūsų išreikštas noras turėti stabilią trijų aukščiausių divizionų sistemą, įgauna formą – jau pirmame licencijavimo etape licencijas gavo ir didžioji dalis pasikeitusioje LFF II lygoje dalyvauti siekiančių klubų ir komandų, o tai rodo rimtą jų nusiteikimą.

Licencijų negavę klubai turi dar savaitę pateikti reikalingus dokumentus ir tikimės, jog kitą penktadienį galėsime pranešti apie pilnai suformuotas tris aukščiausias Lietuvos futbolo lygas,“ - kalbėjo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

Pirmosios lygos licencijas po pirmojo etapo dar gavo: „FA Šiauliai“, Mažeikių „Atmosfera“, Kretingos „Minija“, Vilniaus „Baltijos futbolo akademija“ (BFA), Kazlų Rūdos „Šilas“, Plungės „Babrungas“, Vilniaus „Žalgiris“ B, „Panevėžys“ B, Vilniaus „Riteriai“ B, Gargždų „Banga“ B, Marijampolės „Sūduva“ B.


Šiame straipsnyje: pirma lygaLFFNeptūnas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių