Valdančioji koalicija trečiadienio vakare vykusiame posėdyje susitarė balsuoti už Vyriausybės pateiktą 2013 metų biudžeto projektą ir tik vėliau tikslinti jame numatytus asignavimus valstybės investicijų programai pagal konkrečias sritis.
Tai po posėdžio žurnalistams sakė Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich ir partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko pavaduotojas Valentinas Mazuronis.
„Viskas yra gerai. Mes jau vakar kalbėjome su premjeru Algirdu Butkevičiumi apie biudžetą, kad pagal naują formavimo (biudžeto - BNS) metodiką kiekvienai ministerijai yra skirta atskira eilutė ir suma ir kiekviena ministerija gali daryti pakeitimus ir perskirstyti asignavimų gavėjus“, - sakė V.Uspaskich.
Pasak, jo pradėtus objektus ketinama užbaigti, o jei projektai nauji, jų tikslingumas turi būti svarstomas iš naujo.
V.Uspaskich taip pat teigė, kad Darbo partija per balsavimą palaikys Vyriausybės teikiamą projektą, tik, pasak jo, jis „neturi būti konservatoriškas“.
„Tas lizdas konservatorių apygardose ir rajonuose, ten ir nukreipiamos biudžeto lėšos, o mes norime, kad jos būtų tolygiai paskirstomos po Lietuvą“, - sakė Darbo partijos lyderis.
Konkrečių rajonų V.Uspaskich sakė negalįs nurodyti, nes nedalyvavo rinkimuose vienmandatėje apygardoje.
V.Mazuronis po koalicijos posėdžio teigė, kad jame buvo sutarta, jog patvirtinus 2013 metų biudžetą, kiekviena ministerija peržiūrės savo valstybinės investicijų programos objektus.
„Pavyzdžiui, mokyklų renovacijai yra skirta tam tikra suma, kuri numatyta biudžete, o konkrečių mokyklų sąrašą tvirtina ministras“, - sakė V.Mazuronis.
Jo teigimu, kiekviena ministerija, pakoregavusi savo siūlymus juos teiks Vyriausybei ir tada bus bus priimtas galutinis sprendimas.
„Mes sutarėme, kad biudžetas rytoj bus patvirtintas“, - patikino V.Mazuronis.
Antradienį Seime svarstant 2013 metų biudžeto projektą Darbo partijos, partijos „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai nepalaikė siūlymo ketvirtadienį, gruodžio 20-ąją balsuoti dėl biudžeto priėmimo. „Darbiečiai“ reikalavo projektą dar tobulinti.
Valstybės biudžeto pajamos be Europos Sąjungos (ES) ir kitos paramos lėšų kitąmet, planuojama, sieks 18,2 mlrd. litų, su ES parama - 25,7 mlrd. litų, arba 400 tūkst. litų mažiau nei anksčiau planuota.
2013 metais valstybės biudžeto deficitas bus 740 mln. litų, arba 0,6 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). 2013 metų visų viešųjų finansų deficitas numatomas apie 2,5 proc. BVP. Šiemet jis neviršys 3 proc. BVP.
Naujausi komentarai