Konstitucinis Teismas (KT) trečiadienį pradėjo viešą posėdį, kuriame nagrinėja Seimo kreipimąsi dėl apkaltų opozicinės Seimo Krikščionių partijos frakcijos nariams Aleksandrui Sacharukui ir Linui Karaliui.
Seimas gegužę kreipėsi į KT prašydamas atsakyti, ar Seimo narių A.Sacharuko ir L.Karaliaus veiksmai, tarp kurių - ir balsavimo vienasmeniškumo principo pažeidimas, neprieštarauja Konstitucijai.
Iš L.Karaliaus mandatą norima atimti už tai, kad jis atostogavo, užuot dirbęs pratęstoje Seimo rudens sesijoje, sakė netiesą, sudarė galimybę pasinaudoti jo mandatu. A.Sacharukas Seimo nario mandato gali netekti už tai, kad 11 kartų neteisėtai balsavo L.Karaliaus kortele, dangstė savo nusižengimą.
Seimui posėdyje atstovauja Seimo narys Vytenis Povilas Andriukaitis, taip pat Seimo kanceliarijos Teisės departamento Valstybinės teisės skyriaus vyresnieji patarėjai Edvinas Mušinskis bei Pranas Žukauskas.
Vadinamosios Seimo apkaltos komisijos pirmininkas Kęstutis Masiulis neatvyko į posėdį, nes yra Seimo valdybos išleistas į komandiruotę Vokietijoje.
Į KT posėdį taip pat atvyko patys Seimo nariai A.Sacharukas bei L.Karalius bei jų advokatai Vygantas Barkauskas ir Saulius Žentelis.
KT sprendimu į posėdį kaip specialistai kviesti Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas, Seimo kancleris Jonas Milerius, Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktorius Vytautas Pinkus.
Kaip liudytojai pakviesti Seimo narys Algimantas Salamakinas, Seimo kanceliarijos Informacijos technologijų ir telekomunikacijų departamento direktorius Jurgis Bridžius, Seimo posėdžių sekretoriato Posėdžių rengimo poskyrio vyresnysis specialistas Arūnas Glavickas, Seimo nario L.Karaliaus padėjėja-sekretorė Viktorija Vaičiulienė.
Taip pat pakviesti bendrovės "Irmusta" direktorė Irena Ozerdem, bendrovės "Tez Tour" direktorius Aleksandras Sukovas, bendrovės "BPC Travel" direktorius Gvidas Aukštuolis, žurnalo "Žmonės" vyriausioji redaktorė Daina Žemaitytė (Lingienė), žurnalo "Žmonės" žurnalistė Laisvė Radzevičienė, kiti žurnalistai.
Nei viena iš procese dalyvaujančių pusių nepareiškė nušalinimo KT teisėjams. Patenkintas advokato V.Barkausko prašymas prie bylos prijungti papildomą dokumentą - Seimo Statuto pataisos projektą dėl griežtesnių finansinių sankcijų už balsavimo tvarkos pažeidimus.
Prognozuojama, kad KT procesas dėl apkaltų dviem parlamentarams užtruks ne vieną valandą, galbūt ir ne vieną dieną.
Nors Seimas į KT dėl apkaltų A.Sacharukui ir L.Karaliui kreipėsi atskirais prašymais, teismo sprendimu jie sujungti į vieną bylą.
Jei KT pripažįsta, jog asmuo savo konkrečiais nurodytais veiksmais šiurkščiai pažeidė Konstituciją, Seimas balsuoja dėl parlamentaro mandato panaikinimo. Tokiam sprendimui priimti reikia 85 parlamentarų balsų.
Opozicinė Seimo Krikščionių partijos frakcija turi 12 narių. Ją sudaro daugiausia nuo Tautos prisikėlimo partijos atskilę parlamentarai.
Naujausi komentarai