A. Butkevičius norėtų, kad viceministrais dirbtų karjeros tarnautojai

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad ministerijose vietoj politinio pasitikėjimo pareigūnų norėtų matyti daugiau karjeros tarnautojų.

„Reikia suprasti, kad valstybės tarnautojas yra karjeros darbuotojas, ir aš, pavyzdžiui, būčiau netgi už tai, kad ir ministerijų viceministrai, arba kaip anksčiau buvo ministerijų sekretoriai, irgi būtų karjeros tarnautojai. Tai būtų visiškais kita motyvacija jiems išreikšti savo idėjas, parodyti savo kompetenciją, kelti kvalifikaciją siekiant aukštesnių pareigų“, - žurnalistams Vyriausybėje penktadienį sakė A.Butkevičius.

Tai jis pareiškė komentuodamas Ministrų kabineto teikiamą siūlymą keisti Ministro pirmininko tarnybos struktūrą ir ją vėl vadinti Vyriausybės kanceliarija, o jai vadovautų Vyriausybės kancleris.

Pagal šį siūlymą, Vyriausybės kanceliarijos departamentų direktoriai būtų nebe politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai, bet karjeros valstybės tarnautojai. Kaip vieną svarbiausių pokyčių priėmus šį įstatymą premjeras įvardija nuostatą, kuria Vyriausybės kanceliarijai bus grąžintas Vyriausybei pateiktų teisės aktų projektų vertinimas.

„Mes norime atstatyti Teisės departamentą, taip pat išplėsti Strateginio valdymo departamento funkcijas. Teisės departamentas reikalingas dėl to, kad į Seimą nukeliaudavo labai daug įstatymo projektų, kuriems būdavo išreiškiama labai daug pastabų iš Seimo Teisės departamento, taip pat kai kurie Vyriausybės nutarimų projektai, teisininkų manymu, būdavo parengti nelabai kompetentingai“, - teigė A.Butkevičius.

„Kiekviena ministerija vėl Strateginiam planavimo komitetui pristatys savo prioritetus, ne smulkius, bet pagrindinius prioritetus, kurie bus susieti su Vyriausybės programos įgyvendinimu. Ministro pirmininko patarėjai koordinuos, kaip jiems sekasi įgyvendinti. Jeigu dabar buvo decentralizuotas valdymas - kiekviena ministerija dirbo kaip atskira tėvonija, tai dabar bus toks piramidinis valdymas“, - planuojamus pokyčius aiškino premjeras.

A.Butkevičiaus teigimu, reforma nepareikalaus papildomų lėšų - tvirtinant biudžetą finansavimas atitinkamai sumažintas Teisingumo ministerijai, perkeliant asignavimus į Vyriausybės dispoziciją.

„Nauji žmonės bus priimti į Teisės departamentą, bet tie patys žmonės, kurie anksčiau iš kanceliarijos išėjo dirbti į Teisingumo ministeriją, tai dabar jie sugrįš iš Teisingumo ministerijos į Vyriausybės kanceliariją“, - sakė jis.

Pasak premjero, taip pat reikšmingas siūlymas atsisakyti reikalavimo Seimui pritarus Vyriausybės programai per tris mėnesius patvirtinti jos įgyvendinimo etapus. Vietoj to siūloma tvirtinti prioritetines priemones.

„Ankstesnės Vyriausybės patirtis rodo, jog dėl pernelyg didelio detalių ir itin smulkių priemonių kiekio Vyriausybei labai dažnai tekdavo jas keisti, pildyti. Mes manome, kad efektyviau būtų tvirtinti esmines priemones, kurios galėtų būti peržiūrimos ir atitinkamai tikslinamos tvirtinant kasmetinius Vyriausybės veiklos prioritetus“, – Vyriausybės pranešime cituojamas A.Butkevičius.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
22 metus Lietuvą skurdino, partinių gaujų suformuotos, penkiolika vyriausybių. Štai kokioje padėtyje dabar yra Lietuvos žmonės. Kai ... Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus: - pieno 1 litrą; - miltų 1 kilogramą; - cukraus 1 kilogramą; - 6 kiaušinius; - aliejaus 1 litrą; - dyzelino 1 litrą. Tai ... Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka. (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys) Tokiom nežmoniškom sąlygom Lietuvoje skursta dirbantis jaunimas ir mes su mažiausiomis darbo pajamomis, tokiom sąlygom yra priversti vargti ir mūsų tėvai pensininkai. Jei Europos Sąjungoje (ES) yra toleruojama tokia atskirtis, tai ES neturi ateities.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Gyventi oriai Lietuvoje trukdo štai šios partinės gaujos, kurios sukūrė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi: - LSDP (Lietuvos socialdemokratų partija) ir gaujos vadeiva Algirdas Butkevičius; - TS LKD (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai) ir gaujos vadeiva Andrius Kubilius; - Partija Tvarka ir teisingumas su gaujos vadeiva Rolandu Paksu; - Liberalų ir centro sąjunga su gaujos vadeiva Algiu Čapliku; - Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis ir gaujos vadeiva Eligijus Masiulis. Taip pat Lietuvai yra pavojingi gaujos vadeiva Voldemar Tomaševski su Lietuvos lenkų rinkimine akcija, gaujos vadeiva rusas Viktor Uspaskich su darbo partija ir kiti į juos panašūs. Tai yra nusikalstamos partinės gaujos, kurios dirbtinai skurdina bendruomenės žmones, naikina Lietuvą.

XXI a. baudžiava Lietuvoje

XXI a. baudžiava Lietuvoje portretas
Kai Lietuva yra prijungta prie ES dviejų dienų neaiškiu referendumu, tai yra sukčiavimas. Kai Lietuvos žmonės priversti išgyventi nežmoniškos socialinės atskirties sąlygomis ES, tai yra sukčiavimas. Kai net Lietuvos žemė yra paversta preke užsieniečiams tik už lengvai spausdinamus pinigus, tai yra sukčiavimas. Lietuva yra naikinama, sukčiaujant. 22 metus partinės gaujos naikino Lietuvą. Negerai. Partinės gaujos, kurios valdė Lietuvą 22 metus, darė nusikaltimus žmogiškumui. Partinių gaujų dėka, Lietuva tapo netinkama žmogui gyventi. Neregėto mąsto emigracija tai byloja. Visos partinės gaujos, prisidėjusios prie Lietuvos naikinimo, turi būti išformuotos.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių