Kremenčuko sprogimą išgyvenusi Kateryna: tai buvo siaubinga

 • Teksto dydis:

Šimtai gelbėtojų dieną ir naktį dirba Rusijos atakuotame Ukrainos miesto Kremenčuko prekybos centre. Dingusiais paskelbti keliasdešimt žmonių, auga sužeistųjų ir aukų skaičius. Teigiama, kad per ataką centre galėjo būti apie tūkstantį žmonių, praneša LNK.

„Bandome išmontuoti konstrukcijas, kad būtų galima įnešti techniką, nes metaliniai elementai yra labai sunkūs ir dideli, o jų išardyti rankomis neįmanoma. Padarysime praėjimą, per kurį technika galės įvažiuoti“, – kalbėjo vienas gelbėtojų.

Teigiama, kad per ataką prekybos centre galėjo būti apie tūkstantis žmonių.

„Ėjau namo iš darbo ir užsukau į prekybos centrą, tada įvyko sprogimas, išdužo langai, aš parkritau. Tuomet, po maždaug 10–15 minučių, sprogo dar kartą. Supratau, kad turiu bėgti, bėgau iš visų jėgų. Tai buvo baisu“, – prisiminė išgyvenusioji Kateryna.

„Buvau už 500 metrų nuo sprogimo vietos. Tai buvo grynas teroras, neturiu žodžių tam apibūdinti, siaubinga. Galėjau ten būti, bet man pasisekė“, – baisėjosi vietinė gyventoja Oleksandra.

Rusijos kariuomenė į Kremenčuką paleido dvi raketas – viena pataikė į prekybos centrą, kita – į miesto stadioną.

Tai nėra klaidingas raketų pataikymas, tai yra apskaičiuotas Rusijos smūgis į šį prekybos centrą.

Teigiama, kad raketos oras–žemė buvo paleistos iš ilgojo nuotolio bombonešių Rusijos Kursko srityje.

„Rusijos ataka prekybos centrui Kremenčuke yra vienas įžūliausių teroro aktų Europos istorijoje. Ramus miestas, eilinis prekybos centras. Viduje – moterys, vaikai, paprasti civiliai. Prieš paskelbiant oro pavojaus signalą viduje buvo apie tūkstantį žmonių. Laimei, kiek mums dabar žinoma, daugeliui žmonių pavyko pabėgti. Bet viduje vis dar buvo žmonių: darbuotojų, kai kurie lankytojai. Tik visiškai beširdžiai teroristai, kuriems neturėtų būti vietos žemėje, galėtų smogti raketomis į tokį objektą. Tai nėra klaidingas raketų pataikymas, tai yra apskaičiuotas Rusijos smūgis į šį prekybos centrą“, – kalbėjo Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

V. Zelenskis kreipėsi į JAV, prašydamas pripažinti Rusiją valstybine terorizmo rėmėja.

„Rusija tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje. Ir tai yra faktas, tai turi būti juridinis faktas. Visi pasaulyje turėtų žinoti, kad perkant ar gabenant rusišką naftą, palaikant ryšius su Rusijos bankais, Rusijos valstybei mokant mokesčius ar muitus reiškia, kad duoti teroristams pinigų. Rytas prasidėjo nuo bombos garso. Šiandien žinome, kad tai buvo kasetinio ginklo sviedinys. Nukentėjusiųjų yra – sužeistųjų ir žuvusiųjų. Skaičių dar tiksliname. Greitosios medicinos pagalbos darbuotojai dirba – teikia pirmąją pagalbą“, – kalbėjo V. Zelenskis.

Rusijos kariai toliau naikina Lysyčanską – tyčia apšaudytos trys siurblinės, sugriauti du tiltai, kelio tunelis. Sugriauta daugiabučių, kai kuriose gatvėse nebeliko privačių namų. Okupantai mieste apšaudė turgų, taip pat žmones, susirinkusius prie dalijamo geriamo vandens. Per ataką žuvo mažiausiai aštuoni žmonės, tarp jų du nepilnamečiai.

Lysyčanskas yra paskutinis didelis miestas Luhansko srityje, kontroliuojamas Ukrainos pajėgų.


Šiame straipsnyje: LNK turinysVolodymyras ZelenskisRusijos atakaKremenčukaskaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių