V. Putinas surengė parodiją: rusų karių mobilizacija – su vestuviniais nuometais

 • Teksto dydis:

Kremliuje tvirtina, kad okupuotas Chersono  sritis sutiko palikti apie 70 tūkst. žmonių, maždaug pusė miesto gyventojų. Kiti, ir dar klausimas ar ne dauguma, pasiliko, praneša LNK.

Gyventojai plojimais reagavo, kad nebeliko rusų karių. Dingo ir rusų vėliava nuo Chersono merijos. Rusai išvežė nemažą vietos žmonių dalį į Krymą.

Gyventojai dalijosi, kad situacija įtempta, miestas tuščias, nuolat girdisi šaudymai. Pakilęs Dnipro upės lygis, kalbama apie užliejimą.

Rusų kariai gąsdina Chersono gyventojus, kad ukrainiečiai susprogdins Kachovskos užtvanką. Nors būtent ją ir Kachovskos elektrinę laiko užgrobusios rusų karių pajėgos ir, ukrainiečių teigimu, būtent rusų kariai yra ją užminavę ir tikrai gali susprogdinti, kad sustabdytų Ukrainos karių puolimą ir neleistų forsuoti Dniprą.

Ukrainiečių kontrpuolimą Chersono srityje Vladimiras Putinas bandys atremti šimtais tūkstančių ką tik mobilizuotų rusų vyrų. Palydėtuvių metu netgi buvo surengtos kelios vestuvės, nes tik oficialios žmonos gali pretenduoti į išmokas už žuvusius karius.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

Kremliuje V. Putinas atšaukė savo sprendimą blokuoti laivus su Ukrainos grūdais Juodojoje jūroje. Jis apkaltino Ukrainos karinio laivyno pajėgas ir joms povendeninių dronų suteikusią Jungtinę Karalystę surengus sėkmingą ataką prieš Sevastopolio bazėje stovinčius rusų karo laivus. Pareikalavo garantijų, kad grūdų koridoriai nebus tam naudojami. Beje, rusų kariai dėl atakos Sevastopolyje įteikė oficialią notą britų ambasadorei, bet V. Putinas nesiryžo vėl blokuoti ukrainiečių grūdų.

„Iš Turkijos pusės gauta informacija, kad Ukraina tokių garantijų suteikė ir nenaudos šių humanitarinių koridorių kariniams tikslams. Atsižvelgdamas į tai daviau nurodymus Gynybos ministerijai atnaujinti visapusišką dalyvavimą šiame darbe“, – visuomenei teigė V. Putinas.

Ukraina pasakė, kad nieko papildomo neįsipareigojo ir tik laikosi ankstesnio keturšalio susitarimo su Rusija, Jungtinėmis Tautomis ir Turkija dėl laivų koridorių jūroje ir dėl krovinių patikrinimo Bosforo sąsiauryje.

„Girdėjo, kaip rusai Kremliuje reikalavo saugumo garantijų. Reikėtų atkreipti dėmesį ir pagalvoti apie tokius jų pareiškimus. Prieš 252 dienas Rusija reikalavo garantijų iš JAV, po aštuonis mėnesius trunkančios vadinamosios specialiosios operacijos Kremliuje pareikalauta saugumo reikalavimų iš Ukrainos“, – pažymėjo Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

V. Putino valdžia perspėja, kad, pasibaigus galioti pradiniam susitarimui, o tai bus lapkričio 17 d., ji pasilieka teisę iš naujo derėtis dėl grūdų ir kito maisto išplukdymo iš Ukrainos uostų.

Pagal pastaruosius ukrainiečių pranešimus, per karą pagal šį susitarimą jie sugebėjo eksportuoti 10 mln. t grūdų ir kitų pasaulio maisto rinkai itin svarbių produktų.


Šiame straipsnyje: karas Ukrainojemobilizacijarusų kariaivestuvėsišmokosLNK turinys

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių