Trijose Kinijos provincijose plinta koronaviruso delta atmaina

Kinija ketvirtadienį pranešė apie nedidelius koronavirusinės infekcijos protrūkius trijose provincijose, sukeltus koronaviruso delta atmainos.

Nepaisant masinio testavimo ir vakcinacijos virusas toliau plinta iš židinio, siejamo su šalies rytuose esančiu oro uostu.

Protrūkis prasidėjo liepos 20 dieną, kai devyniems Dziangsu provincijos sostinės Nandzingo oro uosto darbuotojams buvo testais patvirtinta COVID-19. Nuo tada Dziangsu buvo nustatytas 171 ligos atvejis, o virusas išplito į dar mažiausiai keturias provincijas.

Geografiškai tai yra didžiausias protrūkis per kelis mėnesius, kilęs nepaisant agresyvių Kinijos kovos su pandemija priemonių, įskaitant masinį testavimą, karantinus ir spartų kontaktų atsekimą.

Pirmieji COVID-19 atvejai buvo nustatyti Kinijos vidurio regiono mieste Uhane, tačiau šalis giriasi sėkmingai sustabdžiusi pandemiją, todėl jos ekonomika jau atsitiesė.

Naujas protrūkis ir viruso plitimas per sieną su Mianmaru, kuriam sunkiai sekasi suvaldyti smarkiai išaugusį sergamumą, gali sužlugdyti šią sėkmę.

Dziangsu pareigūnai šimtams tūkstančių miesto gyventojų paskelbė karantiną, ketvirtadienį žurnalistams sakė epidemijos prevencijos darbo grupės narys Lu Jingas (Lu Dzingas).

„Nandzinge uždarytos interneto kavinės, sporto salės, kino teatrai, karaokės barai ir netgi bibliotekos“, – sakė jis.

Visiems 9,2 mln. Nandzingo gyventojų buvo dukart atlikti COVID-19 testai, pareigūnams skubant pažaboti ligos plitimą, sakė Lu Jingas ir pridūrė, kad pastangoms suvaldyti protrūkį grėsmę kelia koronaviruso delta atmaina.

Ketvirtadienį apie tris naujus COVID-19 atvejus pranešė pietvakarinė Sičuano provincija. Tuo metu sostinėje Pekine užregistruotas vienas vietinio užsikrėtimo pandeminiu koronavirusu atvejis – pirmasis per pastarąjį pusmetį.

Šalia Pekino gyvenančiam asmeniui COVID-19 buvo nustatyta, kai jis sugrįžo iš teatro festivalio turistų gausiai lankomoje vietovėje šalies vidurio regione, nurodė sveikatos apsaugos pareigūnai.

Tuo metu viename sostinės centre esančiame prabangiame viešbutyje buvo paskelbtas karantinas, tarp jo svečių nustačius vieną įvežtinį COVID-19 atvejį.

Ketvirtadienį prie viešbučio „Legendale Hotel“ buvo matyti policininkų ir pareigūnų su apsauginiais kombinezonais.

Dauguma pastarojo protrūkio pacientų buvo pasiskiepiję. Šis faktas pakurstė susirūpinimą vakcinų veiksmingumo prieš naujas atmainas.

Kinija siekia iki metų galo paskiepyti bent 65 proc. iš 1,5 mlrd. savo gyventojų.

Nacionalinė sveikatos komisija informavo, kad iki trečiadienio šalyje buvo sušvirkšta maždaug 1,5 mlrd. vakcinos dozių. Tačiau ji nenurodė, kiek gyventojų jau yra pilnai pasiskiepiję.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių