Tragedija Ukrainoje: du girtavę policininkai įtariami nušovę penkiametį

 • Teksto dydis:

Ukrainoje antradienį buvo suimti du policininkai, įtariami girti nušovę penkerių metų berniuką, o šis incidentas sukėlė šalyje pasipiktinimą dėl korupcijos ir nebaudžiamumo.

Nacionalinis tyrimų biuras nurodė, kad incidentas įvyko praėjusį penktadienį Chmelnyckio Perejeslavo mieste, apie 70 km į pietvakarius nuo Kijevo, kai du patruliai vieno gyvenamojo namo kieme ne tarnybos metu vartojo alkoholį.

Pareigūnams bešaudant į skardines, viena iš kulkų „pataikė į penkiametį berniuką“, sakė tyrėjai pranešime.

Tas vaikas, vietos pareigūnų įvardijamas kaip Kyrylo Tliavovas, pirmadienį mirė ligoninėje nuo patirtų galvos sužalojimų. Medikai berniuką dukart operavo, tačiau jiems nepavyko išgelbėti jo gyvybės.

Iš pradžių pareigūnai, Ivanas Prichodka ir Volodymyras Petrovecas, neigė savo kaltę ir tvirtino, kad berniukas paslydo ir susitrenkė galvą į akmenį.

Savaitgalį tie patruliai buvo sulaikyti, o Kijevo teismas antradienį nurodė juos suimti be teisės būti paleistiems už užstatą.

Jei bus pripažinta jų kaltė dėl nužudymo, jiems gresia laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė.

I. Prichodkos advokatas Andrijus Čyčyrkinas sako, kad jo klientas neigia įvykdęs tyčinį nužudymą ir skųs sprendimą jį sulaikyti.

„Niekas nenorėjo, kad berniukas mirtų“, – sakė teisininkas naujienų agentūrai AFP ir pridūrė, kad, jo vertinimu, tik vienas iš pareigūnų gali būti kaltas dėl nužudymo.

„Negali būti du įtariamieji, bet tik (...) viena kulka ir viena (atimta) gyvybė. Ar du žmonės paleido tą pačią kulką? Kaip tai įmanoma?“, – klausė A. Čyčyrkinas.

Prokuroras Vladyslavas Volianas savo ruožtu tvirtino, kad šaudymas iš ginklo vietoje, kur buvo kitų žmonių, nežinančių, kur gali pataikyti kulka, reiškia intenciją nužudyti.

Praėjusį mėnesį Ukrainos prezidentu prisaikdintas Volodymyras Zelenskis pažadėjo „padaryti viską, kad būtų teisingai nubausti kaltieji“ dėl berniuko mirties.

Nacionalinės policijos viršininkas Serhijus Kniazevas sakė, kad dėl minimo incidento atleido Kijevo regiono policijos vadą.

„Visi policijos darbuotojai reiškia nuoširdžią užuojautą dėl Kyrylo mirties. Tai yra milžiniška tragedija jo tėvams“, – teigė S. Kniazevas.

Vis dėlto šis incidentas gali turėti daugiau padarinių, augiant visuomenės nepasitenkinimui policija.

Pastaraisiais metais įgyvendintos reformos, kuriomis siekta padaryti policiją skaidresnę ir atskaitingesnę, daug pokyčių neatnešė.

Pirmadienio vakarą dešimtys plakatais nešinų žmonių atėjo prie Vidaus reikalų ministerijos padėti žvakučių ir minkštų žaislų prie įėjimo į pastatą.

Aktyvistai pasmerkė šį incidentą pavadindami jį naujausiu nebaudžiamumo policijoje pavyzdžiu, nepaisant ankstesnio prezidento Petro Porošenkos bandymų reformuoti korupcija ir įstatymų nesilaikymu garsėjusias pajėgas.

Taip pat reikalauta įtakingo vidaus reikalų ministro Arseno Avakovo atsistatydinimo.

„Normalioje šalyje po tokių siaubingų incidentų kaip šis atsistatydina vidaus reikalų ministras“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė nevyriausybinė organizacija „Pasipriešinimo korupcijai centras“.

Kelios organizacijos paskelbė antradienio vakarą visoje šalyje rengiančios protestus.

Kai kurios partijos iš Ukrainos parlamento savo ruožtu paragino policijos viršininką pasiaiškinti dėl incidento Chmelnyckio Perejeslave.NAUJAUSI KOMENTARAI

nu baliat,

nu baliat, portretas
Padalyt ta uxrajina gabalais rusam, lenkam, bielarusam ir uzsibaigs tie cyrkai nesibaigiantys salia jevropos :-(/

VYTAUTAS

VYTAUTAS portretas
ukrų nacistinė DEMOKRATIJA.RUSAI PUOLA.

...

... portretas
Ir čia pat šalia skaitom: "Ukraina kaltina Rusiją nesugebant sustabdyti terorizmo".
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių