Šokiruojantys vaizdai: po atakos Chersone žuvo mažiausiai 5 žmonės

Po Chersono miesto apšaudymo, kai žuvo mažiausiai septyni žmonės, ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį pasmerkė Rusijos terorą.

Ukrainos pietuose esantį Chersono uostamiestį Kyjivo pajėgos atkovojo lapkričio mėnesį, tačiau jis gyvena nuolatiniame pavojuje, nes yra pasiekiamas rusų raketoms ir sviediniams.

„Chersonas. Šeštadienio rytas, Kūčios, centrinė miesto dalis“, – platformoje „Telegram“ parašė V. Zelenskis prie atakos vietos nuotraukų. Jose matyti degantys automobiliai, gatvėje gulintys lavonai, išdaužti pastatų langai.

„Socialiniai tinklai šias nuotraukas tikriausiai pažymės kaip „opų turinį“. Tačiau... tai realus Ukrainos ir ukrainiečių gyvenimas. Šalis teroristė toliau neša rusų pasaulį civilių apšaudymo forma“, – sakė V. Zelenskis.

Jis pabrėžė, kad smogta miesto centrui, šeštadienio rytą, Kūčių dieną, kai gatvėse daug žmonių.

„Tai ne kariniai objektai... Pasaulis turi matyti ir suvokti, su kokiu absoliučiu blogiu kovojame“, – sakė ukrainiečių prezidentas, ką tik grįžęs po vizito Vašingtone.

Chersono apšaudymą jis pavadino „žudymu dėl bauginimo ir malonumo“.

Miestas apšaudytas praėjus lygiai 10 mėnesių nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios. Sviediniai krito aplink judrų šeštadienio turgų, kur kilo gaisras.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai įvykio vietoje matė gatvėse kelis žuvusius žmones, tarp jų vyrą automobilyje netoli turgaus.

Kitas vyras, į kurio automobilį pataikė sviedinys, buvo sunkiai sužeistas į galvą.

„Žuvo mažiausiai aštuoni civiliai, o dar 17 buvo sužeisti, – socialinėje žiniasklaidoje paskelbė Chersono srities prokuratūra. – Keli žmonės paguldyti į ligoninę dėl sunkių sužeidimų.“

Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Kyryla Tymošenka sakė, kad žuvo septyni žmonės, o dar 58 buvo sužeisti, mažiausiai 16 iš jų – sunkiai.

Apšaudytame gyvenamajame miesto rajone taip pat degė automobilių, pranešė gelbėjimo tarnybos.

Pasak jų, gaisrai per 40 minučių buvo užgesinti, bet žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičiai dar tikslinami.

Rusijos smūgiai

Penktadienį vien Chersono sričiai Rusija sudavė 74 smūgius. Per juos žuvo penki ir buvo sužeista dar 17 žmonių, pranešė srities administracija.

Gruodžio 15 dieną per Rusijos vykdytą apšaudymą Chersone žuvo du žmonės, tarp jų Raudonojo Kryžiaus darbuotojas, buvo visiškai nutrauktas elektros tiekimas.

Anksčiau šeštadienį Donecko srities administracijos vadovas Pavlo Kyrylenka pranešė, kad pastarąją parą srityje per apšaudymus žuvo du ir buvo sužeisti dar penki žmonės. Žmonės žuvo Kurachovės mieste, esančiame už 30 km į vakarus nuo Rusijos kontroliuojamo Donecko.

Dnipropetrovsko srities administracijos vadovas Valentynas Rezničenka paskelbė, kad naktį Nikopolio rajone trijose bendruomenėse nukrito apie 60 sviedinių.

Taip pat apšaudyta Stepnė netoli Zaporižios, sakė srities administracijos vadovas Oleksandras Staruchas.

Penktadienį Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad karas baigsis prie derybų stalo, kai tik Rusija per „specialiąją karinę operaciją“ pasieks savo tikslus.

Pasak jo, joks taikos planas negali būti sėkmingas neatsižvelgus į „šiandienos realybę“. Tai užuomina apie Maskvos reikalavimą, kad Kyjivas pripažintų kaip Rusijos dalis Krymą ir kitas okupuotas Ukrainos teritorijas.

 


Šiame straipsnyje: ChersonasUkrainaVolodymyras Zelenskiskaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių