Salvadore per tragišką incidentą futbolo stadione žuvo 12 žmonių

Salvadoras sekmadienį gedėjo per spūstį futbolo stadione žuvusių 12 žmonių, o šalies prezidentas pažadėjo ištirti incidentą ir nubausti kaltuosius.

Pirminiais duomenimis, į 35 000 vietų stadioną „Cuscatlan“ šios Centrinės Amerikos šalies sostinėje San Salvadore stebėti vietos komandų „Alianza“ ir „FAS“ rungtynių šeštadienį bandė patekti daugybė sirgalių. Kilo spūstis, per ją žuvo 12 ir buvo sužeista dar šimtai žmonių, pranešė pareigūnai.

Rungtynės buvo sustabdytos, o gelbėtojai, kaukiant greitosios pagalbos sirenoms, evakavo žmones iš stadiono. Įvykio vietoje taip pat dirbo šimtai policijos pareigūnų ir kareivių.

Gelbėjimo tarnybų grupės „Comandos de Salvamento“ atstovas spaudai Carlosas Fuentesas (Karlosas Fuentesas) sakė, kad dėl įvairių sužalojimų gydoma daugiau kaip 500 žmonių, o civilinės saugos institucijos pranešė, kad iš viso hospitalizuoti 88 žmonės.

Pasak C. Fuenteso, spūstis turbūt prasidėjo nukritus stadiono vartams.

Incidentą išgyvenęs 28 metų Fredy Alexanderis Ruizas (Fredis Aleksanderis Ruisas) teigė, kad patyrė „traumą matydamas ant žemės nugriuvusius žmones – negyvus, sumuštus, mindomais veidais“.

Spūstis kilo praėjus 10 minučių nuo rungtynių pradžios, o po to, kai jos buvo nutrauktos, prie karštligiškų gelbėjimo darbų prisidėjo ir žaidėjai.

„Ant manęs buvo penki žmonės, jie mane dusino, – sakė F. A. Ruizas. – Ačiū Dievui, man pavyko sugriebti policininko koją ir jis su mano draugu mane ištraukė.“

Sekmadienio vakarą kelios dešimtys „Alianza“ sirgalių pastatė aukų atminimo memorialą, ant stadiono sienos iškėlę užrašą „Ilsėkitės ramybėje“, taip pat paliko gėlių ir 12 žvakių žuvusiesiems atminti.

Sukalbėję maldą, sirgaliai išėjo, kai kurie iš jų verkė.

Salvadoro prezidentas Nayibas Bukele (Najibas Bukelė) pareiškė, kad pareigūnai ištirs incidentą, o atsakingi asmenys bus nubausti.

„Bus tiriami visi: komandos, vadovai, stadionas, kasa, lyga, federacija“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė N. Bukele.

Jis įspėjo, kad „kad ir kas būtų kaltininkai, jie neliks nenubausti“.

„Negalėjau net kvėpuoti“

Spūstį išgyvenusi Sandra Guzman (Sandra Gusman) papasakojo apie chaosą stadione tuo metu, kai prasidėjo sąmyšis.

„Ant manęs užgriuvo didžiulė minia žmonių. Negalėjau net kvėpuoti, jie mane dusino“, – naujienų agentūrai AFP anksti sekmadienį pasakojo 40-metė S. Guzman, išvykdama iš Rosaleso nacionalinės ligoninės.

Ji pasakojo, jog kai stovėjo prie sugriuvusių stadiono vartų, žmonės stūmė ją, kad ji eitų toliau. „Jie nepaliko man galimybės grįžti atgal“, – kalbėjo moteris.

S. Guzman puolė į paniką, kai ant jos užgriuvo žmonės. „Praradau sąmonę, o kai pabudau, jau buvau ligoninėje“, – pridūrė ji.

Salvadoro futbolo federacija („Fesfut“) pareiškime nurodė, kad labai apgailestauja dėl įvykių stadione ir solidarizuojasi su nukentėjusiųjų ir žuvusiųjų šeimomis.

„Fesfut“ nedelsdama paprašys pateikti ataskaitą apie tai, kas įvyko, ir kuo greičiau perduos atitinkamą informaciją“, – teigiama pranešime.

Dėl šio incidento federacija pranešė, kad sekmadienį „visas futbolas nacionaliniu lygmeniu yra sustabdytas“.

Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) vadovas pareiškė užuojautą dėl tragiškos nelaimės.

Tragedija Salvadore įvyko praėjus septyniems mėnesiams po to, kai po futbolo rungtynių Malange, Indonezijoje, žuvo 135 žmonės, įskaitant daugiau kaip 40 vaikų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių