Rusijos užsienio reikalų ministras įspėja dėl „ryžtingo atsako į bet kokią agresiją“

Rusijos užsienio reikalų ministras įspėja dėl „ryžtingo atsako į bet kokią agresiją“ (Papildyta)

2025-09-27 21:40
BNS inf.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas šeštadienį įspėjo dėl „ryžtingo atsako į bet kokią agresiją“, JAV prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui) išreiškus pritarimą raginimams numušti rusų lėktuvus, pažeidžiančius NATO oro erdvę.

Rusijos užsienio reikalų ministras įspėja dėl „ryžtingo atsako į bet kokią agresiją“
Rusijos užsienio reikalų ministras įspėja dėl „ryžtingo atsako į bet kokią agresiją“ / Kay Nietfeld / dpa/picture-alliance nuotr.

„Rusija kaltinama kone planavimu atakuoti Šiaurės Atlanto aljansą ir Europos Sąjungos šalis“, – sakė S. Lavrovas Jungtinių Tautų (JT) Generalinėje Asamblėjoje.

„Rusija niekada neturėjo ir neturi jokių tokio pobūdžio ketinimų. Tačiau bet kokia agresija prieš mano šalį sulauks ryžtingo atsako“, – sakė jis.

Kelios NATO šalys Europoje sako, kad rusų naikintuvai ir dronai pastarosiomis savaitėmis pažeidinėjo jų oro erdvę, ir kaltina Maskvą siekiu išbandyti Aljansą.

Antradienį paklaustas, ar, jo nuomone, NATO narės turėtų numušti bet kokius jų oro erdvę pažeidžiančius rusų lėktuvus, D. Trumpas atsakė teigiamai.

Kažkada D. Trumpas gyrėsi draugiškais santykiais su rusų prezidentu Vladimiru Putinu ir praėjusį mėnesį pakvietė jį deryboms į Aliaską, nutraukdamas Rusijos lyderio izoliaciją Vakaruose dėl jo 2022-aisiais pradėtos invazijos į Ukrainą.

Tačiau vėliau D. Trumpas reiškė nusivylimą V. Putinu ir sakė, kad Ukraina turėtų atsiimti visas Rusijos užimtas savo teritorijas ar net peržengti Rusijos sieną.

S. Lavrovas negailėjo pagyrų D. Trumpui, kuris vis dėlto dar neįvedė naujų ekonominių sankcijų Rusijai, nors seniai grasino tai padaryti.

„Matome, kad dabartinės JAV administracijos požiūris apima ne tik troškimą prisidėti prie būdų realiai išspręsti Ukrainos krizę, bet ir troškimą plėtoti pragmatišką bendradarbiavimą neužimant ideologinės pozicijos“, – sakė S. Lavrovas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Nuomonė

Negirdėjau, kad NATO galvotų pulti Rusiją, todėl Lavrovo grasinimai beverčiai. Bet jei kiš nosį į NATO teritoriją- tai atsakas turi būti toks, kaip jis žada- griežtas ir ryžtingas.
0
0
.

Serioga visai nebesiorientuoja, šneka kažkokius kosmosus, lyg pats ruskynas nebūtų agresoriai ir okupantai.
2
0
Che che

Išgama rusofašistas net nesupranta, jog gauna snukin, kad pirmas pradėjo
0
0
Visi komentarai (3)

Daugiau naujienų